Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme: Vabaerakond on kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud ja teinud tehingu Reformierakonna ja sotsidega

-
16.02.2016
03

Riigikogu koalitsioon ja mitmed IRLi ja Vabaerakonna saadikud saavutasid täna kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu vastu hääletades seda, et piinlik trall homoseaduse ümber ning ühiskonna lõhestamine jätkub, ütles Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

„Varem ei ole me näinud nii palju ühiskondlikku pahameelt, kui on viimase kahe aasta jooksul tekitanud kooseluseaduse jõuga läbisurumine. Kooseluseaduse tühistamine oleks aidanud koalitsioonil end rehabiliteerida. Paraku jäeti see võimalus kasutamata,“ ütles Helme.

Helme sõnul on kahetsusväärne, et Vabaerakond on kooseluseaduse küsimuses poolt vahetanud ning teinud tehingu Reformierakonna ja sotsidega.

„Vabaerakond on seni andnud mõista, et ei poolda kooseluseadust ega rakendusakte. Täna aga toetasid neli Vabaerakonna saadikut kooseluseaduse jätkamist ja ainult üks selle tühistamist, ülejäänud hiilisid vabaerakondlikult hääletusest kõrvale. Selline selgrootus näitab, et nad ei kanna välja oma väidet, nagu oleks nad uut poliitilist liini ajav seltskond.“

Helme sõnul näitas tänane hääletus ka seda, et koalitsioonil ei ole kooseluseaduse rakendusaktide läbisurumiseks 51 poolthäält, kuivõrd kooseluseaduse pooldajate leer koosnes täna vaid 41 häälest. „Seda hoolimata jõhkrast käteväänamisest, mida kooseluseaduse pooldajad on rakendanud kõigi puhul, keda nad üritavad ümber veenda.“

Konservatiivse Rahvaerakond kavatseb võitlust kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eest jätkata. „Selge on see, et kavatseme tühistamise eelnõu uuesti esitada ega ei lase teemal laualt maha minna. Teema ei kao seni, kuni meil õnnestub seadus koos kõigi sellele järgnenud nurisünnitistega tühistada,“ ütles Helme.