Maša, granaat ja sõja Kauge Kaja

Eesti,
Kalle Grünthali foto tema hiljutisest leiust

Meie poliitikute hulgas on väga palju põnevaid isiksusi, kuid nende elu väljaspool võimukoridore jääb reeglina poliitika varju. Kui millestki sellisest kirjutataksegi, siis on need kas mingid intiimsemad, isiklikud asjad, või siis skandaalid, millega saab šokeerida lugejat ja kompromiteerida ühiskonnategelast ennast.

Tänane, laupäevane Järva Teataja aga avaldas tõelise uudispommi „Riigikogu liige leidis mitu lõhkekeha“, kus räägitakse EKRE liikme Kalle Grünthali hobist, mis nõuab mitte lihtsalt julgust, vaid lausa hulljulgust.

„Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni üks häälekamaid poliitikuid Kalle Grünthal veedab enamiku oma vabast ajast metsas metallidetektoriga ajalugu päevavalgele tuues. Selle nädalaga on ta leidnud viis lõhkekeha. Grünthal selgitab, et on selle hobiga tegelenud juba aastaid. „Eks see ajalugu on mulle lapsepõlvest peale meeldinud ja kui selline detektorism laialdasemalt võimalikuks sai, otsustasingi kursused läbi teha. 2018 sain selleks tegevuseks loa.“ Ta lisab, et kuigi enamik tegelevad detektorismiga rikastumise eesmärgil, siis tema teeb seda ikkagi ajaloo uurimiseks. „Ajalugu kui selline säilitab väga palju toimunut maapõues. Enamik algajaid detektoriste tormavad üldjuhul kohe lahingupaikadesse ja hakkavad militaarajalugu otsima ning sealt edasi põllule kulda ja hõbedat kaevama. Minul oli samamoodi, ainult et mina põllule ei suundunud, sest minu kirg on ennekõike militaarleiud,“ kirjutab täna Järva Teatajas reporter Rauno Uusleer.

Lugu on illustreeritud riigikogu liikme lõppeva nädala leiuga – läbiroostetanud granaadiga. Ausalt öeldes ei julgeks seda kättegi võtta…

Loodetavasti ei kasuta vasakliberaalne kõmumeedia seda intervjuud selleks, et süüdistada härra Grünthali ja EKRE-t relvade kogumises isevalitseja kukutamiseks. Sellisel mõttel võiks olla jumet ehk vaid punasotside jaoks, aga nemad on nüüd niigi valitsuses.

Kuna härra Grünthal on Riigikogus tõeline võitleja, sooviks talle olla oma otsingutes äärmiselt ettevaatlik ja tuletaks meelde, et sapöörid eksivad vaid üks kord elus, eriti asjaarmastajad. Ja venelastel on olemas üks lõbus sadistlik lasteluuletus:

Девочка Маша гранату нашла.
„Что это, дядя?“ – спросила она.
„Дёрни колечко…“ – дядя сказал.
Долго над лесом бантик летал.

Paneks nüüd kiiresti eesti keelde:

Leidis kord Mašake metsas granaadi,

Märkas ta leidu üks südamlik tädi.

„Tõmba, laps, rõngast“, memm hõikas… Laps kiljus –

Kaua veel õhus üks lehvike hõljus…

Häid põnevaid leide, ja ärge seenigi metsa jätke! Eriti Orissaares.

Ivan Makarov

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused