Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

MASKID LANGESID: Vaata, millised Riigikogu liikmed hüppasid üle kooseluseaduse pooldajate leeri!

-
17.02.2016
MASKID LANGESID: Vaata, millised Riigikogu liikmed hüppasid üle kooseluseaduse pooldajate leeri!

Riigikogus oli eile esimesel lugemisel kooseluseaduse kehtetuks tunnistamise eelnõu. Kahe häälega (41:39) jäid peale kooseluseaduse pooldajad, sest mitmed seni end kooseluseadus vastastena esitlenud saadikud on läinud sotside ja reformierakonnaga poliitilisele kokkuleppele ja vahetanud poolt. Ka hääletamata jätmine või hääletuselt puudumine näitab, et need saadikud eelistavad kooseluseaduse jätkumist.

KONSERVATIIVSE RAHVAERAKONNA kõik saadikud hääletasid kooseluseaduse tühistamise poolt.

IRL-i saadikutest hääletas kooseluseaduse tühistamise vastu Marko Mihkelson. Hääletamata jätsid Kalle Muuli, Mart Nutt, Raivo Aeg, Juhan Parts ja Einar Vallbaum.

VABAERAKONNAST hääletas kooseluseaduse tühistamise poolt ainult Jüri Adams. Krista Aru, Monika Haukanõmm, Ain Lutsepp ja Artur Talvik hääletasid kooseluseaduse tühistamise vastu. Andres Ammas puudus hääletuselt ning Andres Herkel ja Külliki Kübarsepp jätsid hääletamata.

KESKERAKONNAST ei hääletanud ükski saadik kooseluseaduse tühistamise vastu, ent Peeter Ernits, Oudekki Loone, Martin Repinski ja Mailis Reps ei osalenud hääletusel.

SOTSIAALDEMOKRAATIDEST ei hääletanud keegi kooseluseaduse tühistamise poolt. Kõik sotsid hääletasid kooseluseaduse tühistamise vastu, välja arvatud Helmen Kütt ja Sven Mikser, kes puudusid hääletuselt.

REFORMIERAKOND ei lubanud ühelgi oma saadikul hääletada kooseluseaduse tühistamise poolt. Igor Gräzin, Kalle Laanet, Deniss Boroditš ja Aivar Sõerd jätsid hääletamata. Kalle Palling, Yoko Alender ja Maris Lauri puudusid istungilt.