Massiimmigratsioon läheb Saksa maksumaksjale kalliks maksma

Eesti,
©AFP/Scanpix
Migrandid Saksamaal.

Saksamaal on tekitanud tugevat nördimust internetis leviv koopia Leipzigi kohaliku omavalitsuse otsusest, mille kohaselt saab kümneliikmeline migrandi pere riigilt kuus 7345 eurot, kuna varjupaigataotluse menetlemiseks kulus rohkem kui 15 kuud. Kohaliku meedia teatel maksavad sarnased juhtumid Saksamaale vähemalt 33 miljonit aastas.

Kaks aastat pärast suure põgenikelaine algust on Saksamaa sisserändeteenistusel (Bamf) endiselt menetluses 57 693 varjupaigataotlust, neist iga neljas on ületanud 15-kuulise tähtaja. Olukord pole paranenud isegi sellest, et andmetöötlejate arvu on 2015. aastast suurendatud 7500 inimeseni ja sellesse on investeeritud miljoneid eurosid.

Menetlemise aeglus läheb riigile kalliks, sest pärast tähtaja möödumist pole varjupaigataotlejal mitte ainult õigus pagulasabile, vaid ta saab ka sotsiaalabi. Selle tulemuseks on kulude kahekordistamine, näiteks seetõttu, et üür tuleb siis maksta riigil. Taotlusele, mis on olnud avatud enam kui poolteist aastat (neid on umbes 14 000), tõusevad arvutatud kulud enam kui 33 miljoni euroni aastas.

Parlamendisaadik Kai Wegner (CDU) on öelnud, et see lugu on skandaalne. “Selline sissetulekutoetus tagab mõnele perele elatustaseme, millest paljud maksumaksjad saavad ainult unistada. See on minu jaoks mõistmatu. Seadusi tuleb muuta nii kiiresti kui võimalik. Varjupaigataotleja lihtsast toetusest peab piisama, isegi kui menetlusprotsess võtab natuke aega,” ütles Wegner.

Allikad: Kronen Zeitung, kansalainen.fi

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused