Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Mati Hindi ammust hoiatust mitte lubada rahva solidaarsuse kadumist ei ole kahjuks kuulda võetud

-
15.02.2021
Reformierakonnalt võib alati Ostap Benderi ideid oodata. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Vahel on hea meenutada vanade aegade tarkusi, sealhulgas näiteks professor Mati Hindi kahekümne aasta eest välja öeldud karme sõnu.

Hint meenutab 2001. aasta Postimehe arvamusloos ühe prantsuse sõbra sõnu: “Ärge laske hävitada inimestevahelist solidaarsust. Kui te lasete hävitada solidaarsustunde ühiskonnas, siis võidakse teiega teha mida tahes.”

Hint nentis siis, et solidaarsus Eestis oligi juba hävitatud. Kõige kiiremini hävis tema hinnangul Eestis rahvusliku intelligentsi omavaheline solidaarsus – see, mis oleks pidanud olema rahva kestmisele orienteeritud maailmavaate ja poliitika alus.

“Solidaarsuseta ühiskond on manipuleeritav ja solidaarne ühiskond ei ole,” sõnas Hint. “Eesti ühiskond ei lasknud endaga laulva revolutsiooni ajal manipuleerida, sest Eestis valitses ennenähtamatu rahvusliku solidaarsuse tunne. Nüüd Eestis sellist solidaarsust enam pole ja pole ka ühiskonda.”

Ta lisas, et lääneliku individualismi toetamise ja idaliku kollektivismi vastustamise sildi all on riiklikuks moraaliideoloogiaks tõstetud egoism ehk kõikide sõda kõikide vastu. Selles sõjas on võitjad ja kaotajad, ja kuna kaotajad on meie oma kodanikud ja elanikud, siis on kaotajaks ka ühiskond.

Hint selgitas, et solidaarsuse hävitamine ühiskonnas oli vajalik uue nomenklatuuri esilekerkimiseks ja tema karistamatuseks. Uue nomenklatuuri mahhinatsioonide mastaap on võrratult suurem kui kommunistide ajal ja mahhinaatorid on ka igasugusest vastutusest vabamad kui olid kommunistid.

“Selle saavutamiseks et võimu mehhanism välistaks opositsiooni võimuletuleku, ollakse valmis kas või riiki ennast likvideerima, peaasi, et riik ei satuks korrakski vaenlasena tõlgendatava poliitilise ja sotsiaalse alternatiivi valitseda. Eestlaste arvu vähenemine ja rahvastiku vananemise pöördumatus on juba saavutatud,” märkis Hint.

Tema õpetuseks oli: “Kui eesti rahvas tahab, et tema riigil oleks tulevikku, siis tuleb rahvuslik solidaarsus taastada vähemalt selles osas, mis võimaldaks koos võidelda riigi ja tema elutähtsate valdkondade  säilitamise eest.”

See – ühiskonna solidaarsuse hävitamine – jätkus Reformierakonna juhtimisel veel 15 aastat, ja läheb nüüd Kaja Kallase juhtimisel uuele ringile vihakõneseaduse ja paljude teiste ühiskonda hävitavate seaduste kaudu.