Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Meediakommentaar: neljas jalg Ratase tabureti all

-
01.09.2019
Nelja jalaga taburet on istumiseks kindlam kui kolmejalgne ja seda ka valitsusel – opositsioon pakkuski koalitsioonile omalt poolt kindlamat istumisalust. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Nõnda iseloomustas reedese umbusaldushääletuse tulemust valitsusele Hans H. Luik pühapäevases Raadio 2 saates “Olukorrast riigis“.

Meediamagnaat Luik oli üldse kuidagi sõbralik valitsuskoalitsiooni suhtes, ehkki temale kuuluvad väljaanded ei ole loobunud Ratase valitsust ja eriti selle selgrooks olevat EKREt tümitamast. Ehkki tuleb tunnistada, üha leebemalt.

Ka teistes nädalavahetuse raadio debatisaadetes tunnustati valitsuse tulemust ja ülekaalukat võitu Reformierakonna ja tema puudli SDE juhitava opositsiooni demarši üle.

Nii „Rahva teenrite“ saatest, Kuku „Keskpäevatunnist“ kui ka Samosti ja Sildami arvamusduellist jäi kõlama mõte, et Reformierakond kaevas ise endale auku.

Toomas Sildam nentis ka seda, et nimelt peaministri umbusaldamine võis tekitada uusi lõhesid Reformierakonna sees. Ehkki ka Mart ja Martin Helme umbusaldamise puhul poleks tulemus olnud teistsugune, tõdes ta.

Kahjuks pikemalt ei tulnud jutuks see, miks hääletuses ei osalenud lisaks Ladõnskajale ka kaks reformisti Kross ja Kert ning kaks sotsi Läänemets ja Padar. Keegi vihjas, et Kross olevat olnud Vahemerel. Huvitav, kes võttis siis vastu vene oligarhide delegatsiooni Krossi perele kuuluvas Kõue mõisas?

Küll aga viitab see fakt taas kord sellele, et valitsuse umbusaldamine oli järjekordne reklaamitrikk, et opositsioon saaks oma ülesblufitud toetusnäitajaid kuidagi õigustada ja üha hallimale näole pisut roosat jumet.

Huvitavaid väiteid oli saadetes veelgi. Andrus Karnau, kes kippus pidevalt Hans Luigega vaidlema (nad pole ju veel samas kontsernis?), tõi esile selle, et eelmise nädala jooksul pole EKRE poolt tulnud avalikkusse ühtki solvangut (?).

Targu jättis ta mainimata, kuidas meie peavoolumeedia ja seda lühikese rihma otsas hoidev poliitklikk on jätkuvalt sõimanud ja solvanud EKREt, kusjuures absoluutselt põhjendamatult.

Luik aga tõi välja selle, et koalitsioon saab nüüd pärast seda otsust märksa suurema tegevusvabaduse. Omakorda kottis ta aga Reformierakonda, kelle kaotuse taga olevat see, et võimuaastail pööras erakond oma selja ettevõtjaile. Ta tunnistas, et  stagnatsioon sel ajal oli reaalsus ja see süvenes eriti Rõivase valitsuse ajal.

Karnau täiendas, et Ratase valitsus olevat ettevõtjasõbralikumgi. Ta pidas Ratast koguni Eesti üheks parimaks poliitikuks ja tõi näiteks esile Raimond Kaljulaidi Riigikogus esitatud rumalaile küsimustele Ratase poolt antud elegantseid vastuseid.

Lisaks käsitleti teisi nädala teemasid nii Martin Helme ettepanekut kaasata erakapitali maanteede neljarealiseks ehitamisse, keeleõpetuse olukorda ja muud nipet-näpet. Paraku tekitab hämmeldust alati see, et raadioeetris oleva nelja kesksema arutelusaate puhul ei tule seoses nende päevateemadega esile midagi uut, vaid kõik seltskonnad kinnitavad enam-vähem samu käibetõdesid.

Seekord oli siiski rahvateenri Aivar Hundimägi seisukoht maanteede väljaehitamise küsimuses teistest arvajatest mõnevõrra erinev ja toetavam.
UU