Meediakommentaar: raadio debatisaated on hambutud, välja arvatud „Räägime asjast“

Eesti,
©Scanpix
Peaavoolumeedia raadiosaated meenutavad nõukaaegseid kompartei propagandasaateid. Pilt on illustratiivne.

Kuulates nädalavahetusel ERR-i ja Kuku poliitilisi debatisaateid, tuleb tunnistada, et reeglina on see ajaraisk.

Nagu varem öeldud, on saated äravahetamiseni sarnased nii teemade kui sisu poolest. „Rahva teenrid“ alustasid laupäeval teisest pensionisambast ja Keskerakonna „kriminaalsest teost“ ning saadud trahvist, sinnasamasse välja jõudsid pühapäeval Samost ja Sildam.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Rahva teenrite“ eredaimaks hetkeks oli ehk Mirko Ojakivi poolt välja toodud Reformierakonna kauaaegse PR-partneri Miltoni seos sotside Randel Läntsi ja Rannar Vassiljeviga. Saate viimasel minutil öeldi lõpuks välja ka Miltoni seos Taavi Rõivase upitamise kohta Helsingi-Tallinna tunneli Hiina-meelseks vahendajaks.

Kuku „Keskpäevatund“ alustas taas Keskerakonna „kriminaalkaristusest“ ja Hillar Tederi meenutamisest niinimetatud Savisaare protsessi osalisena. Pange tähele, mõlemal puhul oli ju sisuliselt tegu süüdistatavate väljumisega pikale veninud protsessist, mitte oma süü ülestunnistamisega ja reaalse karistusega selle eest, vaid kokkuleppega juriidilise jama lõpetamiseks.

Muidugi meenutati ka EKRE vastust erakondade rahastamise komisjoni nõudmisele täpsustada valimiskulutusi erinevais meediakanaleis, mis on ju sisuliselt sotside kius, mitte aga järjekordne „väärtegu“. Selles saates spekuleeriti ka selle üle, kuidas Keskerakond pakub erakorralise pensionitõusu välja 50 euro ulatuses, lisades sellele indekseerimisega saadava pensioniosa kasvu. Veel saime teada, et Isamaa mõnuleb, sest just nende teise samba projektist räägitavat kõige rohkem.

„Olukorrast riigis“ oli Andrus Karnau seltsiliseks meediauurija Marju Himma, kes kahtlemata pole sama agressiivne oma väljaütlemistes kui näiteks Vilja Kiisler, kes Delfi portaalis pinnis Henn Põlluaasa. Ent teemad selleski saates olid ikka sama kaldega.

Peaministri partei on saanud kohtus karistada. Nordicast pole midagi alles jäänud. Helle-Moonika Helme ründavat aga minister Tanel Kiike, kes on võtnud oma kaitse alla LGBT kogukonna ja toetab seda. Spiiker Henn Põlluaas olevat öelnud, et homoseksuaalsus on ebaviisakas.

Kas ta ei tohtinud öelda? Seega sõnavabadus ei laiene enam arvamustele, kui jutuks on „pühad“ homod. Pühapäevased Samosti ja Sildami vested polnud palju paremad. Hea vähemalt, et alates pühapäevast on eetris jälle kõige sõnakam ja jälgitavaim poliitikasaade „Räägime asjast“ TRE raadios.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused