Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Aafrika pügmee ERR-i juhiks! Keskerakond lõi Riigikogus oma korvpalli-Wagneri! Eesti kaitseminister soovitas rahval lõdvestuda enne vältimatut vägivalda! Eesti selgeltnägija ei näinud selgelt mitte muhvigi…

-
30.04.2023

Eesti on üks imede põld, ja kõik teavad, et muinasjutuline imede põld asus Lollidemaal. Mõni ime siis, et meid juhtis vahepeal puupea ehk Buratino.

Kroonika-Delfi kirjutab täna meie osalemisest Eurovisioni lauluvõistlusel: „Eurovisioni alguseni on jäänud veidi üle nädala aja, kuid kaheksa riiki otsustasid viimasel hetkel esitada tänavustele korraldajatele protesti. Rootsi ajalehe Aftonbladeti sõnul oleks avaldusele alla kirjutanud ka Eesti delegatsiooni meediajuht Liam Clark, kuid austraallase sõnul olid asjalood hoopis teistsugused.“

No hulluks ajab ju: „Eesti delegatsiooni meediajuht Liam Clark“ – kas siis Eestis endas ei leidu mitte ühtegi inimest tervest miljonist, kes oleks võimeline esindama meie muusikat ja rahvusringhäälingut? Kas eestlased ei oska inglise keelt, ei oska rääkida, ollakse näost koledad ja jalust kõverad või kogunisti valgenahalised kolonisaatorid? Miks peab Eestit esindama mingi känguru sööja? Oleks veel Krokodill Dundee, võiks sellest kuidagigi aru saada…

Nii et me lähme Eurovisioonile mitte murumütsiga lööma, vaid lausa bumerangiga võitu küttima.

Aga asjal on jumet: kui Eesti eurodelegatsiooni meediajuht võib eestlase asemel olla austraallane, miks ei võiks selle loogika ja proportsioonise kohaselt juhtida ERR-i mõni Aafrika pügmee?

+ + + + + + +

Kui me juba suurtest meestest räägime: oleks riigimeedia pealik Riigikogus, võiks astuda seal loodud korvpalli toetusrühma. Sest nagu ütles äsja Irja Lutsar, pikkus pole oluline: „Lutsar on koolipõlves korvpalli mänginud ning ka võistlustel osalenud. „Uskumatu, aga eks tookord tegelesime paljude spordialadega pikkusest sõltumata,“ rääkis Lutsar Postimehele.“

Postimees teatab: „Riigikogus on asutatud juba pea poolsada toetusrühma, mis tegelevad erinevate eluvaldkondade, spordialade ning välispoliitika, majanduse ja kultuuri teemadega. Kui varasemast oli seal olemas jalgpalli toetusrühm, siis nüüd lisandus – suuresti keskerakondlaste eestvedamisel – ka korvpalli oma. Korvpalli toetusrühma esimees on Vadim Belobrovtsev (KE) ja aseesimees Tõnis Mölder (KE). Rühma kuuluvad Aleksei Jevgrafov (KE), Ester Karuse (KE), Jaak Aab (KE), Jüri Ratas (KE), Lauri Laats (KE), Timo Suslov (RE), Hendrik Terras (Eesti 200), Irja Lutsar (Eesti 200) ja Arvo Aller (EKRE).“

Jääb vägisi mulje, et korvpalli toetusrühma sousti all luuakse kesikute varifraktsioon, mis hääletab eriti otsustavatel puhkudel nii, nagu korvpalliv rattur haamriga morsetab.

Nii et koalitsioonierakonnad peaksid valvsad olema – selleks ilmselt saadetigi jõuku sisse oma vaatlejad. Miks eestidvesti saatis lausa kaks tükki? Sest üks nendest on varmas inimestele dopingut süstima ja teine hüüdnimega „hundi peika“ on seal talle omases supermehe kostüümi riidepuu rollis: haarab pallist kinni ja lendab vastase korvi poole. Ja ainult Lutsar luua otsas saaks tema lendu takistada.

Kuidas kositi sellisesse seltskonda EKRE mees Arvo Aller? Äkki punakangelastest vabastajate mälestuse usin kaitsja Jevgrafov tegi ettepaneku, millest härra Aller ei saanud keelduda? Aller ise ka elab Ida-Virumaal, kus hiljuti pandi ühe eestimeelse eestlasest ajakirjaniku maja kaks korda põlema.

Nii et mängigu heaga korvpalli kesikute poolel!

+ + + + + + +

Vene Postimees usutles reformierakondlasest kaitseministrit, suur pealkiri pani venelased lausa kõveras naerma: „Paanikata: Hanno Pevkur kutsub lõdvestuma ja ennast riigi kätte usaldama“.

Asi selles et venelastel on levinud musta huumori valdkonda kalduv soovitus: „Kui vägistamine on vältimatu, siis püüdke lõdvestuda ja üritage naudingut saada“ (если насилие неизбежно, постарайтесь расслабиться и получить удовольствие).

Härra Pevkur väga täpselt kirjeldas, mis saatus ootab lähiajal eestlasi, ja esimestena üritavad riigipoolset vägivalda nautida Nursipalu elanikud.

Pevkur võiks soovitada elanikele veel ka vaseliini – ikkagi vana kooli mees.

+ + + + + + +

Veel vägivallast: Postimees tutvustab meile palju erakordselt andekaid inimesi, kord on jõudnud veel ühe „selgeltnägijani“: „Selgeltnägija Tene Laul pisteti Egiptuses vangi: mul on kaklusest palju vigastusi!

Eestis on erakordselt röntgenilised läbi- selgelt-, eest-, tagant- ja seginägijad: üks on nii selgeltnägev, et ei oska ära arvata, mida tähendavad elementaarsed eesti sõnad; teine tegi tite mölakaga, nähes temas ilmselgelt korralikku inimest; ja nüüd siis veel üks sõitis Egiptusesse, nähes ette mõnu, aga saades malakat.

„12 ruutmeetrit vanglat, 22 naist ja mina,“ kurdab selgeltnägija Tene Laul. Ehk 22 naist ja Tene Laul. Mitte et 23 naist.

Selgeltnägijate värk. Üritage nüüd ise ära arvata, kes ta tegelikult on.

Mind jätab see küsimus külmaks.

Ivan Makarov