Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Härra Kõlvart, kutsuge palun oma kapinatsid korrale! Postimees õnnitles naispoliitikut eduka viljastamise puhul. Eesti poolt Putini küüsist päästetud Venemaa kodanikust ajakirjanik päästis oma auto eesti riigi eest, ajades selle Venemaale

-
15.09.2023
Kas Eestist Venemaale hoiule saadetud?

Eesti riik, see olen mina!“- keskerakondlane Korobeinik vene telekanali Doždj saates

Üks nädala kahemõttelisemaid pealkirju on ilmunud täna EPL-is, kus avaldati lugu „Mihhail Kõlvart: Ukrainas langevad pommid ühendavad siinseid eestlasi ja venelasi“.

Mitte et mõte ehk sisu oleks hägune: jah, sellised ukrainlaste kannatused panevad meid siin mõtlema, et kas meie kohalikud lahkhelid on ikka niivõrd tõsised, et jõuda lõpuks sarnase olukorrani.

Kuid esiteks ei liitnud ukrainlaste vastu Venemaa poolt vallandatud terrorisõda siin mitte kedagi. Ja mis asi see üldse on – „siinsed eestlased“? Eesti ongi eestlaste riik, nii et tegemist ei ole ei „siinsete eestlaste“ ega „eestlaste kogukonnaga“. Siin elavate venekeelsete, eriti umbkeelsete hulgas pole „ühendamissoov“ aga märgatavalt kasvanud: vastupidi, esineb väga palju rašistlike röövvallutajate toetamist, parastamist, ukrainofoobiat, estofoobiat, läänefoobiat, ähvardusi ja sigatsemist.

Ukrainlased kaitsevad oma kodu, ja selle eest neid sõimatakse banderovlasteks ja fašistideks. Vaadake „siinseid“ venekeelseid foorumeid ja veenduge selles. Kui Riigikogu ja keskerakonna liige Tšaplõgin avaldab Putini jutupunkte eestlaste suhtes, kes kaitsesid oma kodu Sinimägedes, ja Jevgrafov umbusaldab eestlasest Narva linnapead selle eest, et eestlasi tapnud kangelasvabastajate auks ja kiituseks nimetatud tänavad nimetatakse Eestile sobivalt ümber, siis missugusest „ühendamisest“ Ukraina sõja pinnal saab isegi keskerakonnas juttu olla? Osa keskerakondlaste jaoks on praegu Ukrainat ründavad ja tollal Eestit anastanud hoopis „vabastajad“, Eestit kaitsnud eestlased ja Ukrainat kaitsvad ukrainlased aga „fašistid“. Just äärmusliku ukrainafoobia lainel said tuhandeid hääli Krõlov-Peterson, Ivanov ja teised kookostegelased, kes kordasid Putini väiteid, et ukrainlasi ja ukraina riiki ega kultuuri polevat olemas, kusjuures seda propagandat tegid „Koos“ videokanalis ka Vsevolod Jürgenson ja Andres Raid.

Teiseks, härra Kõlvart, selline kujund – „langevad pommid ühendavad“ – on kas äärmiselt rumal või lausa kuritegelik. Selle loogika järgi mida rohkem pomme langeb Ukrainas, seda rohkem ühinevad eestlased ja siinsed venelased. Ja kui need pommid langeksid Eesti pinnale, missugune ekstaatiline eestlaste ja venelaste ühinemine Eestis alles toimuks!

„Äsja üle noatera Keskerakonna juhiks valitud Mihhail Kõlvart väljendab kerget ärritust, kui temaga jälle rahvusküsimusest rääkida tahetakse. Ta küsib: kas see ei kinnista mitte klišeesid? Kas olulisem pole mitte Eesti isevoolu areng? Aga rahvusest ei saa me ikka üle ega ümber,“ vahendab EPL.

Kui nüüd kergelt ärrituda – mina soovitaksin Kõlvartile kohe raskelt ärrituda, aga ta seda ei tee – siis ikka oma putinistidest keskerakondlaste peale. Alles rõhutas Yana Toom meedias oma vastse esimehe Mihhail Kõlvarti mongoloidset näotüüpi. Aga Aleksandr Tšaplõgin kirjutas portaali tribuna.ee loos „Kõlvartil seisab ees Augeiase tallide puhastamine“, et Kõlvart ei ole eestlane.

Tsiteeriks selle erakordselt truualamlikku loo teemakohast väidet: „Saades keskerakonna esimeheks, tõstis Mihhail Kõlvart endale selga tohutu kandami. Ja mitte ainult sellepärast, et ta on esimene ja ainus suure partei esimees, kes pole rahvuselt eestlane. Erakond elab üle mitte just kergeid aegu ja Mihhailil seisab ees Heraklese kangelastegu – Augeiase tallide puhastamine“.

No näete: ka see keskerakonna liige rõhutab seda, et Kõlvart ei ole rahvuselt eestlane. Selle avalduse valguses on keskerakonna esimehe ärritus EPL-is ülearune.

Esiteks kui Kõlvart ei taha rõhutada rahvusküsimust, miks tema aseesimees-eurosaadik Toom ja keskerakondlasest riigikogu saadik seda teevad, ja veel nii jõhkral kujul – et vaadake, missugused on tal põsesarnad ja silmad? Nii et just see sõnnik tuleks Augeiase tallide puhastamisel esimesena minema uhtuda.

Teiseks mis õigusega väidab Tšaplõgin, et Kõlvart pole eestlane? Mihhail Kõlvart on ennast ühes intervjuus ise defineerinud venekeelse eestlasena.

Ja muidugi on Stolitsa endise peatoimetaja teadmised eesti erakondade esimeeste rahvusest muljetavaldavad: kas ta siis ei tea, et Jevgeni Ossinovski, keda Jürgen Ligi on nimetanud „sisserändaja pojaks“, oli SDE esimees? Kas Eesti 200 endine esimees Kristina Kallas on „puhas eestlane“? Miks Savisaart hüüti „Burjošiniks?“ Jätkem sugupuus sonkimine sertifitseeritud sonkijale Anna Pihlile.

Mihhail Kõlvart võiks oma kapirassistid-defineerijad korrale kutsuda küll, kuigi kogu keskerakonna eksistents rajanes aastakümneid just rahvusliku päritolu rõhutamisel: „kaitsti“ vene(keelset) elanikkonda eestlaste eest ja samas rõhutati eestlaste ees rahvuslikke väärtusi. Mingil hetkel libisesid need kaks tooli teineteisest kaugemale ja Jüri Ratas tundis pärast prantsatamist tuima valu allpool selga. Tema asemele võttis sama ebamugava poosi sisse Kõlvart, kel tuleb tõesti sellest praost tagasi pinnale ronida. Ainult et Jevgrafov-Toom muudavad keskerakonna „ühe tooli parteiks“ ehk marginaalseks venekeelseks Jedinaja Rossija rakukeseks, kellega Kreml arvestab tunduvalt vähem, kui „kahe tooli“ keskerakonnaga. Sest „vene maailma“ klubisid on igas riigis ja nendest on rohkem rahanõudeid ja peavalu, kui Putinile kasu.

+ + + + + + +

Postimees on oma kolletumises jõudnud juba mõne „buduaari“ staadiumisse ja hakanud kajastama pisemat sorti masuurikpoliitikute suguelu: seal ilmus lugu „KLÕPS / ÕNNESOOVID! Siret Kotka ootab kihlatuga pisiperet!

Mille puhul sooviti korterite looga ajalukku läinud Kotkale õnne? Lapsesünni kohta õnnitleda ei saa: vara veel. Siis õnnitleti ju eduka viljastamise puhul. Jällegi hilja: selline õnnitlus oleks kohane kohe pärast õnnestunut sooritust, aga mitte kuid hiljem. Selline žanr nõuab magamistoa ukse taga passimist, Postimees!

Need eesti peavoolumeedia õnnitlused käima peale jäämise puhul on loogikavastased: enne ikka mune, siis kaaguta, mitte aga vastupidi.

+ + + + + + +

Täna ilmus nii venekeelses kui ka eesti Delfis lugu vene toimetuse töötaja raskest olukorrast. Eestlastele on lugu tasuline, venekeelsetele tasuta. Eestlased seda kommenteerida ei saa, venelased saavad.

Vene kodanikust Delfi ajakirjanik Ilja Ber: ma ei ole valmis oma autot kogu armastuse juures selle maa vastu Eesti riigile kinkima,“ öeldakse pealkirjas. See Ber näeb pildi peal välja nagu Losi kaksikvend.

„Delfi ajakirjanik ja portaali „Provereno. Media“ ajakirjanik Ilja Ber kommenteeris venekeelse Delfi podcast’is Vene numbrimärkidega autode konfiskeerimise võimalust. „Esmajärjekorras lööb see selge sõjavastase ja Putini-vastase seisukohaga inimesi. Kas just neile tuleb löök anda, et režiim kokku variseks?“ küsis Ber. Ber elab Eestis alates 2022. aasta märtsist. Ta saabus siia just Vene numbrimärkidega autoga ja kasutas seda täpselt üleeilse päevani. Aga nüüd oli ta sunnitud auto tagasi Venemaale saatma. „Eile hommikul oli minu Vene numbritega auto Eestis. Täna hommikul on see juba Venemaal, sest ma ei ole valmis seda kogu armastuse juures selle maa vastu Eesti riigile kinkima,“ ütles Ber eile. Tema naine istus üleeile rooli taha ja sõitis Venemaale,“ vahendab Delfi.

Huvitav: kui selle mehe naine käib sõja ajal nii vabalt Venemaal tema autoga, siis mis oht seal seda perekonda varitseb ja mida kuradit teeb see inimene Eestis, hõivates mõne kohaliku venekeelse ajakirjaniku töökoha?

Aga kui Eesti riik on seda Beri tõesti päästnud Putini küüsist ehk päästnud tema vabaduse ja ehk elugi, siis miks sel mehel on talle ulualuse ja töö andnud riigi jaoks kahju mingisugusest vene riigilipukesega künast? No et üldse ei taha midagi vastu anda, tahab ainult saada?

Ilmselgelt ei hakkaks see Venemaa kodanik Eestit häda korral kaitsma, vaid põrutaks vene numbrimärkidega autoga Venemaale. Sest Soome selliseid isikuid enam ei lasta.

Kokkuvõttes: Eesti riigi poolt Putini küüsist päästetud Venemaa kodanik päästis oma auto eesti riigi eest, ajades selle vaenlase juurde Venemaale. Tõenäoliselt sidudes sealpool piiri peegli külge georgi lindi – et libedamalt läheks.

Võimalik ainult Eestis

Ivan Makarov