Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Kaja Kallas on paanikas. Rootsi kunn söögu surströmmingut. Kõlvarti „vene tiib“ diskrimineeris Kiike kui eestlast. Külli või Küllar, misogüünia või misandria?

-
13.09.2023
Hea Karl, tule silgule! Gerli Tali foto

Teil ei olegi mitte mingit moraali. Teil ei ole mitte mingit tõsiseltvõetavust, keegi ei usu enam mitte ühtegi teie sõna.Martin Helme Kaja Kallasele, tänane Riigikogu infotund.

See, et ma teile ei meeldi, pole mingi uudis.Kaja Kallase vastus Martin Helmele.

Täna Riigikogu infotunnis ületas peaminister Kaja Kallas iseennast, korrates pidevalt, et ta pole kuulnudki midagi oma abikaasa verisest Venemaa ärist, ja samas kogu aeg täpsustades selle äri väidetavaid detaile.

Kui peaminister ei tea, et tema enda mehe abiga tarnitakse sanktsioonide kiuste juba üle pooleteistkümne sõja-aasta Venemaa sõjatööstusele lehtmetalli, mida ta võib teada olukorrast riigis?

„Üheski riigis ei ole võimalik, et peaminister ajab sõja ajal vaenlasega pereäri,“ märkis Isamaa esimees Urmas Reinsalu.

Ta eksis, sest Eestis on see ju võimalik. Võimalik ainult Eestis.

Riigis, mille peaminister kohtumisel parlamendis saadikutega meenutab nurka surutud ja pidevalt hambaid ja igemeid näitavat võõrliiki šaakalit, on kõik võimalik.

„Kaja Kallasel on moraalse kompassi all rauatükk ja seetõttu näitab see kompass pidevalt Venemaa poole.“ Mart Helme.

„Valdo Randpere pöördugu psühhiaatri poole.“ Mart Maastik.

+ + + + + + +

Pajukile pandud p.residendiga juhtus midagi ärkamislaadset. Mitte et see oleks rahvuslik ärkamine – ei, isegi kaasaegne teadus ei suuda reanimeerida koolnuid – vaid p.resident ilmselgelt kõhnus ja vihastas. Tema teeb meie tänamatutele poliitikute hordile roosiaias kõvasti meie kulul, välja, nagu hiljuti Rootsi kuningale, ja teoreetiliselt ei välista, et kui peaks leseks jääma, siis võiks abielluda kasvõi Mihkelsoniga, hõikab välja kõik talle pihku topitud KK genotsiidiseadused – ja „tänutäheks“ ei eraldatagi talle täiendavaid miljoneid, ta ei saa äriklassis lennukiga Austraaliasse lennata ja peab piirduma oma 7 personaalautojuhi poolt pakutavate kahtlaste teenustega.

Aga muidugi ei jäta heasüdamlik eesti rahvas hätta inimest, keda pole küll ise valinud, aga keda õppis selle ajaga tundma ja armastama. Sakala kirjutab: „Viljandi vallavalitsusse kuuluv Viljar­ Lohu tegi valla uue arengukava ja eelarvestrateegia arutelul ettepaneku, et vald võiks anda iga elaniku kohta ühe euro presidendi kantselei ülalpidamiseks, sest nagu ta ütles, on häbi­lugu, kui riigipeal tuleb rahapuudusel olulisi visiite ära jätta. „See on vist kõige piinlikum hetk, et Eestisse tuleb külla Rootsi kuningas ja siis on raha otsas,“ nentis Isamaa esindajana vallavalitsusse kuuluv ettevõtja Viljar Lohu. See, et rahapuudusel peab president loobuma riigivisiidist Austraaliasse, sai teatavaks just Viljandi valla arengukavale ja eelarvestrateegiale ettepanekute tegemise viimasel päeval ning nõnda panigi Lohu ette, et vallaeelarvest läheks uuel aastal 13 450 eurot presidendi kantseleile seadusest tulenevate ülesannete täitmise toetuseks. Vallavalitsus seda ettepanekut ei toetanud.“

Üldiselt oleks selline vallaelanike ohverdus tollele aplale Rootsi kunnile ainult nuusata. Järgmiseks majesteedi visiidiks ostkem parem paar hapusilgu ehk surströmmingu konservi, las haukab terviseks. Vana on selle auga välja teeninud: mõelgem, kui paljud meie kaasmaalased seal Rootsis jooksevad…

Aga härra Viljar Lohu on tõenäoliselt hea huumorisoonega inimene. Tema täiesti ametlik ettepanek on ikka palju vägevam huumor, kui see, mida üritavad endast välja pigistada meie ametlikud narkaritest, joodikutest, perselakkujatest ja kivirähadest ajusurnud peavoolukoomikud.

+ + + + + + +

Kui me räägime, et Tallinn on juba aastakümneid keskerakonna võimu all, siis ehk oleks aeg endale tunnistada, et eestlaste pealinn on keskerakonna „vene tiiva“ käsutada ja võimuladvikus püsivad kestvalt vaid need eestlased Klandorfist Sultsini, kes on venekeelsele leerile ainulojaalsed.

Äsjased keskerakonna esimehe valimised näitasid, et Tanel Kiike diskrimineeriti rahvuspõhiselt. Lõuna-Eesti Postimees avaldas hämmastava loo „Osa keskerakonna piirkonnajuhte vältis kohtumust Tanel Kiigega“, lausa selleni välja, et „osad ei suvatsenud isegi telefonile vastata.“

Postimees vahendab: „Pühapäeval valis Keskerakond endale uueks esimeheks Mihhail Kõlvarti, kuid Tanel Kiige sõnul ei saanudki ta võimalust kõikide hääli andvate esindajatega kohtuda. „Ma pöördusin enne valimisi kõigi kaheksa Tallinna piirkonnajuhi poole palvega, et kokku saada nii juhatuste kui laiema ringiga. Kuid lõpuks toimus kohtumine kahega kaheksast: Lasnamäe juhatuse ja Nõmme laiendatud juhtkonnaga. Kuue Tallinna piirkonnaga ei õnnestunud kohtuda enne valimisi Tallinnas. Osad piirkonnajuhid ei suvatsenud isegi telefonile vastata, kui aus olla,“ kirjeldas Kiik juhtunut Lõuna-Eesti Postimehele. Küsimusele, kas nende piirkondade juhid ignoreerisid teda meelega, kuna nad toetasid Kõlvartit, või ei olnud neil lihtsalt aega, sõnas Kiik: „Ma arvan, et te saate selle küsimuse põhjal ise ka aru, kumba moodi oli. Tallinna linnas Keskerakonnas ei juhtu midagi juhuslikult.“

Ma pole liberaali Kiige mingi fänn, kuid see, kuidas temaga toimiti, on alatu ja meenutab Venemaa praktikat, kui putinistidest kandidaatide niigi sümboolsete vastaskandidaatidega ei taha keegi kohtuda ja selleks ruumegi ei võimaldata. Härra Kõlvart on tõesti läbinud Seligeris hea kooli.

Kui selline suhtumine valitseb erakonnasiseste demokraatlike protseduuride ja seal veel venestamata eestlastest parteikaaslaste suhtes, siis pole mingi ime, et teisipäevasele Tallinna linnavolikogu erakorralisele istungile, kus osa opositsioonist üritas avaldada linnapeale umbusaldust, ilmusid ainult eestlased, kuna opositsioon koosneb seal eestlastest. Keskerakonna „venekeelse tiiva“ ülimat põlgust eestlastest tallinlaste vastu näitas see, et keskerakondlastest linnavolinikud istungile ei ilmunud: et hakatud raiskama aega mingisuguste „talaapide“ peale, kel pole niikuinii enamust. Milleks neid siis veel kuulata! EKRE fraktsioon umbusaldamise hääletamisest osa ei võtnud, kuid ilmus ilusti kohale ja esitas ka asjakohaseid küsimusi.

Kahjuks isegi intelligentne Mihhail Külvart ei adu, kui inetult kõik see välja kukkus – eriti see hirmu nahka ajav raudne distsipliin, kui keskerakondlased isegi kohusetundest, viisakusest ega  uudishimust kohale ei tule. Jah, reformierakond ei peaks praegu mingeid umbusaldamisi käivitama, sest sellise oma esimehe ja peaministriga on ta ise absoluutselt ebausaldusvääriline – kõigepealt umbusaldage oma paadunud luiskajast ja ukrainlaste vere peal äri ajanud Kaja Kallast, ja alles siis on teil moraalne õigus umbusaldada ka veel kedagi teist. Aga reformierakonna puhul ei saa me paraku moraalist rääkida. No et üldse ei saa rääkida moraalist.

See, millel kahjuks lubas sündida võidujoovastuses Mihhail Kõlvart Tallinnas  – opositsiooni selline põlgamine  ja ignoreerimine – on ju copypaste Kaja Kallase nimelise koalitsiooni diktatuur Riigikogus. Aga nemad toovad vähemalt oma teerulli kohale, Kõlvart ei teinud sedagi.

+ + + + + + +

See, et Eestis praktiseeritakse rahvuspõhist hääletamist valimistel, pole mingi saladus. Aga tuleb nüüd välja, et viljeletakse ka soopõhist hääletamist. Isegi seal, kus kvoodid seda ei nõua, sest selliste „kvootide“ tasemele pole meie demokraatia mudel veel välja arenenud.

Postimehe välisuudiste toimetaja Külli Kapper avaldas loo „Naispoliitikud on surnud. Elagu poliitikud!

Külli Kapper kirjutab: „Mul on oma poliitik riigikogus, kes esindab mind hästi. Ma arvan, et nii peaks see olema igal Eesti kodanikul. Teda huvitavad samad teemad, mis mind ja tal on hea haridus. Paraku on ta mees, mistõttu valimistel ma talle oma häält ei anna. Ma toetan teda kaudselt, toetades tema koduerakonda. Viimased viisteist aastat olen nii riigikogu kui kohaliku omavalitsuse volikogu valimistel hääletanud alati põhimõtteliselt naispoliitiku poolt ja politoloogina soovitanud seda ka kõigile oma naistest sõpradele.“

Paraku on siinkirjutaja ka mees, nii et vaevalt allolev arvamus lugupeetud ajakirjanikule üldse korda läheb. Kuid ütlen ikka välja, et tema mudel ajab natuke hirmu nahka. Sain Riigikogu valimistel 693 häält, ja kui kujutan endale ette sellist arvu inimesi, siis tunnen peale tänutunde veel ka tohutut aukartust.

Kui aga mulle keegi ütleks, et ausate salajaste e-valimiste tulemusena on tuvastatud, et minu poolt on andnud oma hääled 693 meest ja mitte ühtegi naist, siis sattuksin ma raskesse masendusse. Esiteks sellepärast, et mul oleks alus arvata, et ma ei meeldi naistele. Teiseks sellepärast, et ma peaksin uskuma, et meeldin ainult meestele. Saage must ka aru, ma olen konservatiiv.

Ma ei tahaks seda teemat edasi arendada, kuna siin võib välja jõuda igasuguste pikantsete paralleelide ja koomiliste järeldusteni, aga teema on ju tundlik – mitte sellepärast, et eluline, vaid seetõttu, et ülespuhutud. Riisalode valitsus aga pakub siin hea võimaluse: Külli Kapper võiks oma tundeid lemmikpoliitikule avada, see mees paneks ehk end peatselt avanevaid võimalusi kasutades naisena kirja ja Külli Kapper võiks tema poolt siis ka vahetult hääletada, mitte astudes oma põhimõtetega konflikti.

Väike asi aga jäi hinge kripeldama: kui politoloog ja ajakirjanik on soovitanud kõigile naistele mitte hääletada meeste poolt, siis tegemist on ju teatud foobiat levitava agitaatoriga.

Kulla ajakirjanik ja politoloog, no kes Teile seal Tallinna Ülikoolis küll ütles, et misandria on millegipoolest üllam ja ratsionaalsem, kui misogüünia? Teie enda ülemus härra Hõbemägi on ju väidetavasti mees. Teil on järelikult midagi Priidu vastu?

Kuidas Te suudate seal siis töötada?

Ivan Makarov