Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Karli Kali on hindusid surmavalt solvav jook; leitnant Schmidti tütar mudib Ugandas neegri selga; Kastrid Annel, baarikakluste ekspert

-
01.05.2023

India on sügavalt solvunud Ukraina peale. Nagu kirjutas täna, 1. mail, India info- ja raadioringhäälingu ministeeriumi vanem nõunik Kantšan Gupta (no umbes nii see nimi kõlab), solvas Ukraina kaitseministeeriumi poolt avaldatud kollaaž Kali jumalannaga usklike tundeid kogu Indias.

Ametnik siiski ise ka levitas „solvava“ pildi, kus hindude jumalannat kujutati tuntud Marilyn Monroe foto poosis, seelik lehvimas, kõrval aga plahvatuse foto. Ministeeriumi esindaja läks aina rohkem hoogu, ja varsti juba väitis, et ukrainlased ründasid induistlikke tundeid lausa kogu maailmas.

Kantšan Gupta süüdistas Ukrainat seitsmes indiavastases surmapatus (hindufoobne poliitika ÜRO-s, tuumakatsetuste järgsed sanktsioonid, Kašmiri küsimus jne). „Ukraina jätkab sõjalisi tehinguid Pakistaniga ja nüüd irvitab Kali jumalanna üle, mida pole kunagi teinud mitte ükski välismaine valitsus või riik,“ podises ministeeriumi fanaatik.

Venemaal kommenteeriti seda uudist eriti elavalt. Avaldati arvamust, et venelased on palju ilgemalt solvanud Kali jumalannat, ristides Putini poolt mõni aasta tagasi esitletud autoküna „Lada Kalinaks“.

Mina isiklikult arvan, et veelgi rohkem solvab india jumalannat venelaste tants „Kalinka“. Kuid ka eestlased peaksid ettevaatlikumad olema, et Hiinale rahvastiku poolest ära teinud India ei solvuks veel ka Eesti peale: esiteks ei tasuks ikka panna Mustamäele hambutu pedofiili Mahatma Gandhi kuju, sest selle kallal algab ju kohe enneolematu vandalism; teiseks „Karl Friedrich Kali“ mingi mehega purgil võib hindud lausa märatsema panna. Mine tea, äkki läheb nüüd närvi ka meie oma Airi Vipulkumar Kansar.

Hindudel on nii palju igasuguseid jumalaid, et kõiki mitte solvata lihtsalt ei ole võimalik. Sa arvad, et paned jalaga ahvile või teed takistanud lehmale, aga sind lintšitakse kohapeal ära, nagu sa oleksid riivanud mingit Idel Jakobsoni või lausa Alla Jakobsoni. Vaadake mida see jõuk Ruuben Kaalepiga tegi.

+ + + + + + +

Postimees, kindlalt seistes eesti rahvuse ja kultuuri säilimise eest läbi aja, avaldab järjest lugusid sellest, kui õilis see on, kui valget verd eesti naised sõidavad kuhugi Aafrikasse või veel hullemassegi kohta ja liituvad sealse elanikkonnaga igal võimalikul moel.

Seekordne kangelaslik lugu kannab pealkirja „Henessi Schmidt elust Ugandas: kana ma tapnud ei ole, aga nägin pealt, kuidas see käib“.

Leht kirjutab: „Näitleja Henessi Schmidt on oma südameasjaks võtnud ugandalaste elujärje parandamise ning loodab lastekodu lastele rahalisi toetajaid leida. Kuid selleks, et Uganda kultuuriga paremini ühenduda, peab Henessi läbima nii mõnedki katsumused.“

Alguses mõtlesin, et jutt käib mingist konjaki Paris Hiltonist, aga mulle öeldi, et tegemist on eestlasega. „Kuldses vasikas“ oli klann nn leitnant Schmidti lapsi, nemad ka kõikjal rändasid ja tegelesid Lehtme tüüpi heategevusega.

Iseloomulik, et „Ugandalaste elujärje parandamiseks“ tahab Schmidt „rahalisi toetajaid leida“. No et mitte panna nad seal Ugandas ükskord juba tööle, vaid lunida rikastelt onudelt raha ja sõjast räsitud Ukrainalt leiba.

Postimees kirjutab: „Nüüd on aga Henessi Ugandaga sügavamalt seotud. Ta on sealt saanud endale väga ilusa perekonna ning ema Madina, kes seal väga paljude laste eest hoolitseb, võttis ta endale tütreks. Henessi jagab oma viimases Instagrami videos ema Madina selga mudides, et selleks, et Uganda «perekonnaga liituda», tuleb esmalt tappa kana. Henessi kinnitab Elu24-le, et tema seda teinud ei ole. «Ma olen ainult pealt näinud, kuidas see käib,» nendib naine.“

No mis siin öelda: Eestis on ikka turvalisem, Jürgen Ligi käskis Kadri-kanal telesaates lihtsalt mitte kaagutada… Ja veel: „Sa vaene vanemateta laps!“ ohati „Viimses reliikvias“ Agnese kohta. Selles ongi eesti moodi suunamudimise mõte: saaks Aafrikasse, et mõni kohalik mamma sind lapsendaks, saaks siis toreda neegri selga mudida.

See Henessi kogus ka Eestis raha Uganda jaoks. Nagu meil endil poleks siin õnnetuid lapsi ja nagu Ukrainas lapsi ei tapetaks.

Aga mudige seal teineteist hellalt.

+ + + + + + +

ETV-s töötavad kestvalt Eesti suurima loogikavõimekusega ajakirjanikud. Astrid Kannel küsitles pikalt ERR-i portaali jaoks naisepeksjat Tiit Ojasood, kes on teadagi Kersti Kaljulaidi moraalne majakas.

Riigimeedia ülesanne ongi propageerida antikultuuri ja andekust asendanud veiderdamist. Kannel on see, mida juurteta Kristina Kallas lubas eestlastele alles jätta. Kui teaks, et ka Astridit, annetaks teleka idiootidele. Ja nüüd hüüatab Kannel intervjuus kultuuritustatud „lavastajaga“: „NO99 lõpetas tegevuse just enne kriisiaastate algust. Just siis, kui teid oli kõige enam vaja.“

Täpselt, pärast seda elutegevuse lõpetamist pole keegi ühele ministrile lava peal pähe metaboliite urineerinud.

Aga Kannel ei jäta heietamist: „Hardi Volmer ütles intervjuus Vilja Kiislerile, et meie ühiskond käib nüristumise teed, et isegi meedia ei julge enam teatud teemadel sõna võtta. Samas on meil selja taga aastad, kus igaüks, kes vaid tahtis, võis julgelt välja öelda, mis talle pähe tuli, ilma et oleks pidanud kartma, et teda suurelt hukka mõistetakse või karistatakse. Natuke meenutavad need aastad suurt kõrtsikaklust,“ ütles tark Kannel.

Esiteks – kuidas sai olukord, kui kedagi ju ei karistatud, meenutada Kannelile baarikaklust? Kui antakse silmaauku, pasunasse, makku ja munadesse?

Teiseks on selles Kanneli küsimuses tema kui ajakirjandusliku riigiteenistuja kreedo: kui igaüks ütleb julgelt seda, mida mõtleb, siis on tema arvates tegemist kohutava joodikute ja kaabakate laamendamisega.

Jah, aastakümnete kestel ekraanilt punnis silmadega võõra teksti mahalugemine inimest intellektuaalselt ei arenda. N.Liidu ja E.Liidu propagandistid on äravahetamiseni sarnased. Kommunismist läbiimbunud, nagu riie koidest.

Ivan Makarov