Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Postimees – Delfi 10:0! Igor Gräzini pooldumine. Rootsis läksid mustad jõud karvupidi kokku. Venemaa majandus on Euroopas esikohal!

04.08.2023

Delfi oleks võinud vait olla, et vähemalt näida targa väljaandena. Aga nad seda võimalust loomulikult ei kasutanud.

„24. juulil avaldas Rus.Postimees artikli Kiievi põgeniku ja venekeelse Delfi välisautori Anne Bõkova kohta. Portaali peatoimetajana pean sellele vastama,“ kurdab rus.delfi peatoimetaja Šumakov. Edasi läheb tekst eestlastele tasuliseks, seepärast kui juba lugeda, siis tasuta originaali Delfi vene portaalis. Venelaste eest maksab Kaja Kallas, eestlased vaadaku aga ise, kuidas hakkama saavad.

See on piinlik tekst isegi siia endale meediapesa pununud Venemaa ajakirjanduslike libedike kohta. Ja ukrainlaste portaal „Mirotvorets“ ei ole Šumaki väitel tõsiseltvõetav (mis on puhast vett Kremli jutupunkt); ja Bõkova mees, kes „on (Ukraina) presidendi büroole lähedane isik“, peksis oma naist „rusikaga näkku ja siis tiris juustest“; ja Ukraina president tegi kunagi Venemaal telesaateid; ja Volodõmõr Klõtško esines 2012. aastal mingil üritusel Moskvas. Ja et Postimees tegeleb „filtreerimisega“ ehk teostab PPA ja KaPo tööd, et Postimehe uurimislugu on provokatsioon jne jne.

Aga kui torkida herilasepesa, siis on ju ka tegemist provokatsiooniga. Tõuseb õhku terve parv vihaseid šumakovlasi või herilasi. Nii ka seekord. Umbkeelsete ostapbenderite toiduküna on ju ohus! Äkki ka mõne umbkeelse Venemaa „ajakirjaniku“ elamisluba ka…

Postimehe ajakirjanik Anastasiya Tido tegi hiilgava ja põhjaliku töö, nagu on kohane uurivale ajakirjandusele. Kõik on tõestatud – Eestisse trügivad ka Venemaa eriteenistustega seotud putinistid ukraina põgenike nahas. Bõkova viga oli selles, et ta on mõjuagendi kohta kuidagi liiga edev. Avaldas muudkui oma fotožopitud pilte Eesti Naises, kurtis, kui hirmus on sõda, mille algust ta oma tegevusega soodustas. See isik pendeldab kogu aeg Ukraina ja Eesti vahel – mis „põgenik“ see selline küll on? Äkki on mingi „muul“? Kui otsisid kaitset, siis istu ja ole kaitstud.

Mina kui EV kodanik arvan, et sellistel kahtlastel isikutel pole Eestis midagi teha, nagu ka Šumakovi enda tiiva alla koondatud sissesõitnute seltskonnal. Ja pärast seda, kui tehti puust ja punasest selgeks, et rus.delfi upitas arvamusliidriks inimese, kes kustutas kõik oma vanad sotsiaalpostitused, alustas siin „puhtalt lehelt“ ja on läbinisti võlts, peaks hea Hans H.Luik tegema oma valdustes natuke puhastust: kas kohalikele venelastele peaksid ikka tegema propagandat Venemaa immigrandid ja kas härra Soonvald on üldse adekvaatne juht?

Delfi on eesti meedia, aga mis riigi meedia on rus.delfi, kui seal ajavad mingeid oma vene asju Venemaalt sisseveetud isikud, kusjuures sokutades siia aina rohkem tegelasi oma Tšeljabinski kommuunist?

See meenutab kangesti anekdooti sellest, kui põrgusse tuleb inspektsioon, võib-olla kogunisti eesti riigikontrolöri osavõtul. Ja mida nad näevad: ühe patustega keeva katla peal on raske malmist kaan, mille peal istub lausa mitu valvekorras kuradit, hoides äärtest kramplikult kinni. Teisel katlal pole mingit kaant, patused keevad ja saatanad ümberringi mängivad kaarte või üldse põõnavad.

Inspektorid pöörduvad peakuradi poole – et mis korralagedus see teil siin on?! Peakurat vastab: vaadake, selles valveta katlas keevad eestlased. Kui üks üritab välja ronida, tõmbavad teised ta tagasi katlasse. Aga kaanega katlas keevad juudid. Ja kui üks välja ronib, tõmbab kõik teised ka kaasa.

Sama ka rus.delfiga: üks tšeljabinets imbus sisse ja tõmbas teised ka kaasa.

Seekord 10:0 Postimehe kasuks. Ja mitte ainult Postimehe, vaid ka Eesti elanike kasuks.

+ + + + + + +

Meie naljavaesel närvilisel ajal on igati tervitatav Postimehes avaldatud lugu „Igor Gräzin / Keskerakond ja reformierakond on oma olemuselt üks ja seesama“.

Ma naersin, sest hea härra Gräzinil on kahtlemata õigus, kuna ta räägib ju iseendast: „seesama“ Igor Gräzin tuligi reformierakonnast keskerakonda. Muidugi on see üks ja seesama isik. Kahtlemata.

Autor on esitletud Postimehe poolt kui „kolumnist, endine poliitik (keskerakond)“.

Ma naersin, sest kui inimene on poliitilise organisatsiooni silmapaistev liige, kuidas ta siis ühtäkki endine poliitik on. Natuke rohkem kui kuu aega taga istusime kõrvuti Tallinna linnavolikogu istungil. Kuidas Igor siis poliitik ei ole?

Postimees vahendab: „Nüüd, kui Keskerakond on jagunenud bolševikeks ja menševikeks – kuigi me ei tea veel, kes on kes –, on mõistlik mõelda, mis on selle lõhenemise alus, kirjutab kolumnist Igor Gräzin.“

Ma naersin. Ilmselge rahvuspõhine lõhe on Gräzini arvates bolševismi ja menševismi vastasseis. Tore. Et ühed on siis eestlased ja teised segast päritolu (olen siin ettevaatlik!) venekeelse taustaga inimesed.

Seega on eestikeelsel Gräzin Igoril üks poolik bolševistlik ja teine menševistlik. Tagumendis käib kogu aeg vastaspoolte vahel madin. Vastandite ühtsus ja võitlus.

Kogu lugupeetud „endise“ poliitiku pikk kolumn on, nagu ütlevad venekeelsed, üsna seosetu „potok soznanija“. Vabandust, sellist asja ma ei osta. Kuna aga venelastele on Postimehes lugemine täies mahus tasuta (eestlased maksavad „i za sebja, i za togo parnja), tutvusin looga rus.postimehes.

Naersin kestvalt. Aitäh, Igor.

+ + + + + + +

Uued Uudised teatavad: Saksamaa järel puhkesid ka Rootsis Eritrea festivalil kokkupõrked.

„Rootsi politsei teatel puhkesid neljapäeval ühes Stockholmi eeslinnas kokkupõrked Eritrea valitsusmeelsel festivalil, kuhu tungisid valitsusvastased meeleavaldajad. “Festivalipaiga lähedal leidis aset teine avalik kogunemine, mille käigus puhkesid vägivaldsed rahutused,” öeldi politsei avalduses. Tuhatkond valitsusevastast meeleavaldajat murdsid läbi politsei tõkete ja tungisid festivalialale, kirjutas päevaleht Expressen. Demonstrandid kiskusid maha telgid ja kasutasid nende vardaid relvadena politseinike vastu, samuti visati seadusesilmi kividega. Kaadritel sündmuskohalt võis näha põlevaid autosid ja telke. Politsei sulges liikluse E18 maantee lähedalasuval lõigul, kuhu valgusid sündmuskohalt põgenenud inimesed. Eritrea-Skandinaavia festivalil peetakse seminare, debatte ja loenguid, samuti esinevad seal muusikud ja korraldatakse laatasid. Sündmus peaks kestma neljapäevast pühapäevani.“

Aga äkki rootslaste politsei ei peaks üldse sekkuma? Vladimir Võssotskil oli laul, kus ta kirjeldas ühes ilusas paigakeses toimunud sündmusi. Seal nimelt toimus mustade jõudude kokkutulek – kohale lendasid nõiad luudadel, igasugused timmerid trimmeritega, kuradid vigladega, tondid, kikimorad, mardused, vampiirid kruusidega ja muud mihkelsonid. Ja hakkasid maid ja mõjusfääre jagama, nagu maffiafilmides.

Läksid lõpuks karvupidi kokku ja algas kohutav taplus.

Nagu laulis Vladimir Võssotski, „mustad jõud põrkasid kokku, rind rinna vastu, ja hävitasid teineteist. Lõppesid alatiseks korralagedused ja inimesed ei karda enam metsas käia“.

Высоцкий – В заповедных и дремучих… (Песня про нечисть) – YouTube

Head rootsi sõbrad, ärge neid eritreistidest okupante hetkel segage. Ja korraldage selliseid festivale rohkem.

+ + + + + + +

Ja uudis Maailmapangalt: Venemaa majandus on uute hinnangute kohaselt maailmas viiendal ja Euroopas esikohal. Edestades isegi Saksamaad.

Säh sulle sanktsioonid, mida rikub pidevalt ja avalikult isegi sõnakuulelik Eesti.

Ivan Makarov