Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAKROONIKLA: Tallinna roheline isevalitseja korraldab viis roosiaia-tüüpi vastuvõttu valijatele linna kulul. Delfi avaldas Paljamari õe Toomi arvamuse Eesti peaministrist. LTV viskas õigeusupapid stuudiost välja. Peterburgis ajas migrant Muhammadkodir keele suhu 6-aastasele lapsele

-
27.08.2023
Gerli Tali foto

Postkasti laekus suur kakskeelne nimeline ümbrik, peal kiri „Rohelise pealinna rahvakogu“ – „Приглашение к участию в Народном собрании Зелёной столицы“. Sees kaks A4 formaadis eriti paksu paberlehte, üks eesti ja teine vene keeles, mõlemal pool informatsioon uuest jandist, mida Tallinnas korraldatakse maksumaksjate raha eest.

„Hea tallinlane! Kutsume Sind osalema Tallinna esimeses rahvakogus. Oktoobris-novembris toimuvas rohelise pealinna rahvakogus otsitakse koos vastuseid küsimusele, kuidas siduda Tallinna haljasalad ülelinnaliseks kutsuvaks tervikuks,“ alustavad koostajad.

Kirjas terve hulk päevapikkuseid üritusi. Lõppeb suur kartongil lendleht sõnadega:

„Rahvakogu on terviklik protsess, seega ootame selle liikmetelt osalemist kõigil kohtumistel. Korraldajatena hoolitseme rahvakogu kogunemiste sisu, mõnusa meeleolu ning hea toidu-joogi eest.“

Võimas! Tallinna linn teeb välja ja lahutab meelt. Kõik saavad iga kord vähemalt viiel päeval korralikult süüa-jõua. Ainult loll ei tule kohale sellise toidukalliduse ajal. Kelle kulul toimub bankett, on muidugi retooriline küsimus.

Kogu see Novgorodi vetše lõppeb üleskutsega:

„Kasuta ainukorralist võimalust osaleda rahvakogus ja aita linnal otsustada! Linnapea Mihhail Kõlvart.“ Ja mingi pisike hieroglüüfi meenutav kritseldus, äkki meeri võltsitud allkiri.

Miks te keskerakondlased koos sotsidega nii silmakirjalikud olete? Kui üleskeeratav Svet muutis busside marsruute, ei olnud linnal vaja mitte mingit linlaste abi, et sigadusega hakkama saada, ja elanike protestid visati prügikasti. Kaevati terve linn üles tallinlaste üleüldise nördimuse kiuste. Minge metsa oma „kaasamisega“.

Muide, metsast. Suur ümbrik, kaks suurt paksu paberlehte sees. Palju on linnavalitsus neid laiali saatnud? Lisage oma keskerakonna paberil propagandalehed Pealinn ja Stolitsa, mida „tasuta“ üle Eesti laiali veetakse.

Mitu rohelist metsasalu on selle järjekordse tsirkuse tarvis surmatud, hea linnapea Kõlvart? Kas te ka teate, et asjatu metsaraie on kliimamuutuse üks olulisi põhjusi? Nagu teatas Global Forest Watch, 2001-2019. aastail kaotas üksnes Põhja-Korea metsi 330 000 jalgpalliväljaku pindala ulatuses, ehk 233 000 hektarit. Kõige rohkem metsi kaotasid provintsid Ryanggangdo, Yangang ja Lõuna-Hamgyong.

Ja muidugi edu peatsetel esimehe valimistel! Kuid küsige igaks juhuks oma muidusööjatest propagandistidelt, mis pagana pärast nad topivad nimelise ümbriku sisse, mis on adresseeritud konkreetsele eesti nime ja eesti perekonnanimega inimesele, mõlemad proklamatsioonid, ka vene keeles?

+ + + + + + +

Delfi jätkab Kremli jutupunktide pealesurumist Eesti elanikele. Alles see oligi, kui seal tehti Prigožinist suurim hoob Riigikogu valimiste mõjutamiseks Kremlile kasulikus suunas (Kaja Kallase mees tarnis sel ajal hoogsalt Venemaa sõjatööstusele lehtrauda miljonite eest, nii et Kallase klanni võimulejäämine oli vene eriteenistuste prioriteet). Siis tegi Delfi Venemaa eriteenistuste mõjuagendist Bõkovast ukraina põgeniku ja Eesti arvamusliidri!

Ja juba jälle kommenteerib seal Eesti asju EV kodakondsuse sohi teel saanud ja seda eesti riigi ja eestlaste vastu agaralt kasutav Yana Toom Eesti siseasju just Delfis, mis vahendab pidevalt selle Putini huve Euroopa parlamendis ja Eestis esindava isiku pajatusi.

Loo pealkiri on „Yana Toom: aga mida peaminister veel ei tea? Küsimused seltsimees majorile“.

Kui selline tegelane nimetab eesti julgeolekutöötajat „seltsimees majoriks“ ja Delfi toimetajad avaldavad seda oma väljaandes, siis intervjueerigu järgmisena mõnda Pihkva turumüüjat, et mida too arvab näiteks Bidenist. Sisult saate sama tulemuse, vormilt kindlasti värvikama ja teravmeelsema.

Aga EPL, tõesti, kui teid köidavad jätkuvalt sellised isikud ja kotib nende primitiivne väljenduslaad, siis miks mitte, nagu soovitavad juba ka teie enda lugejad, tellida kolumnid Petersonilt, Ivanovilt, Stalnuhhinilt? Miks mitte, kui te juba pidevalt levitate Zoja Paljamari õe arvamusi.

Aga ootamatu plusspunkt Delfile, kus töötavad kahtlemata ka mitmed professionaalid. Ülipopulaarne ja mõjukas vene opositsioonikanal “Populaarne Poliitika” pakkus Delfi vaatlejale Taavi Minnikule võimaluse rääkida Eestis toimuvatest sündmustest, eeskätt Venemaa-vastaste sanktsioonide eriti küünilisest rikkumisest Kaja Kallase mehe firma poolt. Ma ei tea, kus valmistatakse ette selliseid kaadreid nagu härra Minnik, aga ta rääkis asjast üsna informatiivselt, samas kuidagimoodi osates jätta Eestist hea kuvandi, et asjad on kontrolli all. Sealhulgas ka “Populjarnaja Poliitika” toimetuse teada probleemse (oma suures osas Putini sõda toetava) venekeelse elanikkonna osas.

See varem Postimehes töötanud Taavi Minnik võiks olla ka hea diplomaatiline töötaja või välisministeeriumi kantsler. Igal juhul õigeaegselt manustatud vastumürk äsjase eestlaste aktsenti mõnitanud Toomi semu Solovjovi esinemise vastu KK teemal – ühelt poolt tsiviliseeritud eesti ajakirjanik, teiselt poolt Kremli verine juurteta pajats, kes häbistab oma juudi päritolu, mida ise kogu aeg saadetes rõhutab. Sitapea on eesti aktsendi mõnitamisega sisuliselt mõnitanud omaenda naist, kelle nimi enne abiellumist oli Helga Sepp. Huvitav, kui aktsendivabalt räägib Solovjov heebrea keelt, kui seda üldse oskab.

Toom soovitas omal ajal ETV+ juhtkonnale reitingu tõstmiseks “vallandada Troitski ja palgata Solovjov”. Ehk venemaameelne poliitik nõudis EV riigikanalilt ajakirjaniku vallandamist. Täpselt nagu tehakse fašistlikul Venemaal.

+ + + + + + +

Läti on nagu alati mehe eest väljas: Läti Televisiooni (LTV) toimetuste nõukogu võttis vastu otsuse lõpetada õigeusukiriku palvluste edastamise.

Salvestades õigeusuteenistust Riia Püha Kolmainsuse Sergi nunnakloostri filiaalis Valgundes avastasid LTV töötajad, et seal palvetatakse Venemaa õigeusukiriku patriarh Kirilli eest. LTV peatoimetaja Sigita Roke ütles, et palve Kirilli eest, kes avalikult toetab ja isegi õnnistab Venemaa verist sõda ja genotsiidi Ukrainas, on vastuvõetamatu nii LTV kui ka toimetuse jaoks.

+ + + + + + +

Ja Peterburgis arreteeriti 22-aastane migrant Muhammadkodir Mamadzhon, kes käperdas ja palavalt suudles laste mänguväljakul 6-aastast tüdrukut. Mõni päev enne seda pani ta toime „õigusvastased teod“ teise, 7-aastase tüdruku vastu. Mida täpselt ta lapsega tegi, ei avalikustata, ilmselt rahutuste ja omakohtu kartuses.

Me ei taha sellist MM-ide asja Eestisse, Kaja Kallas, olgu siis tegemist Muhammadkodiri või mõne kohapealse Markoga.

Ivan Makarov

ИХ НРАВЫ: Съешьте “Вагнер”, товарищи! Хорошее мясо!