Meedialiidu asjatu hüsteeria näitab, et viha õhutav ajakirjandus hakkab ennast puutumatuks pidama

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Meedialiit näitas ennast enesekeskse hüsteerikuna. Pilt on illustratiivne.

Esmaspäeval avaldas meedialiit hüsteerilise kirja, milles süüdistas Jüri Ratase valitsust ajakirjanduse ähvardamises, vihaõhutamises, solvamises ja teistes surmapattudes, kuid nüüd selgus, et õigusriik tavapärase praktikaga toimib ja hüsteerial pole mingit alust.

Nimelt teatas prokuratuur teisipäeval, et hindas Õhtulehe ajakirjanike tegevust haridus- ja teadusministeeriumi ametiauto kasutamise kohta andmete kogumisel ning leidis, et ajakirjanikud ei ole oma tööd tehes pannud toime kuriteona käsitletavat eraviisilist jälitustegevust.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu lugu mahub ju täiesti normaalsuse piiridesse – osa ühiskonnast leidis, et ajakirjanduse tegevuses võib olla seaduserikkumist (eriti lastega seoses), prokuratuur uuris asja ja leidis, et ajakirjandus pole midagi valesti teinud. See on täiesti tavapärane praktika ühiskonna toimimises, kus kahtlused saavad selgust.

Ka ajakirjanikud said nüüd oma töös kindlust juurde, kuigi riigiprokurör Taavi Pern kirjutas hoiatusena: “Peame siiski vajalikuks rõhutada, et ka ajakirjanduslikud eksperimendid ja uurivate ajakirjanike töö peavad olema seadusega kooskõlas. Siinkohal selle vastu eksitud ei ole.”

Meedialiit aga kirjutas esmaspäeval: “Iga meeskond on oma juhi nägu. Valetav, viha õhutav, Eesti inimesi solvav ja hirmutav valituskabinet ei ole vaid selle üksikute liikmete, vaid peaministri nägu.” Tegelikult hüsteeritseti ilmaasjata ja õhutati hoopis ise viha valitsuse vastu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused