Meediateenuse seaduse kultuurimarksistist arhitekt tunnistab, et sellega piirataksegi sõnavabadust

Eesti,
- Updated
Eesti Vabariigi põhiseadus

Tsensuuri sisaldava meediateenuse seaduse ettevalmistaja on Kultuuriministeeriumi nõunik Siim Rohtla, kes on tüüpiline vasakkulturnik ja „tühisüda“. Ta ütles eile rahumeeli Aktuaalsele Kaamerale, et „sõnavabadus on juriidiliselt piiratav seni, kuni me tegeleme teiste inimeste tervise ja ohutusega“, tunnistades, et „meediateenuse seadusega kindlasti piiratakse sõnavabadust, aga seda tehakse parema ja turvalisema ühiskonna nimel“. Seega tunnistas ta, et see läheb ostesesse vastuollu Põhiseadusega, milles on öeldud – Eestis tsensuuri pole.

Samas räägib endine ERR nõukogu esimees ja nüüd meediadotsendiks hakanud punaprofessor Andres Jõesaar: „Kui keegi kuskil kutsub ülesse kedagi füüsiliselt hävitama näiteks tema nahavärvi pärast või temasse kuidagi teisiti suhtuma, siis tegemist on vihakõnega ja sellist asja ei tohiks meediaettevõtted endale lubada ja kui nad seda lubavad, siis peavad sellele järgnema ka vastutusest tulenevad karistused.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seega, kõigepealt visatakse tähelepanu juhtimiseks ette jutt üleskutsest hävitamisele, aga siis nagu möödaminnes öeldakse, et ka „kuidagi teistmoodi suhtumine“ tuleks karistavaks teha. Kuidas teistmoodi suhtumine? Kes seda otsustab? Mida see üldse tähendab?

Niisiis, unustage vabadused, see on kokku võigas, tülgastav ja häbenematu totalitarism.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused