Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

MEEDIAVALVUR: …and a Happy New Year, keskerakond!

-
31.12.2023
Pettunud Jedinaja Rossija uusaasta tervitus keskerakonnale.

Grupeeringu „Koos / Вместе“ pealik eksiilis Oleg Ivanov, keerates Venemaal rooli, peaaegu tund aega võttis kokku 2023. aasta tulemused, arusaadavalt oma vaatevinklist.

Loomulikult kordas ta kõiki oma fantaasiavaeseid nippe ja šabloone – kord kudrutas nagu rahutuvi, kord möiratas Muromets-Terminaatorina, ähvardades eestlasi tuumasõja ja muudmoodi kadumisega sellelt maalapikeselt. No ei mahu suurde vene hinge mõte, et Eesti on eesti rahvusriik: koos Kaja Kallase ja Macroniga ei salli Ivanov rahvusriike silmaotsaski, kui see ei ole just suur pirakas riik.

„Eesti russofoobe“ hoiatas ta aga selliselt, et varsti hakatakse neidsamu „russofoobe“ arreteerima kõikjal maailmas, kuna Venemaa on võtnud vastu vastava seaduse ja võib kuulutada rahvusvaheliselt tagaotsitavaks keda iganes tahab. Või keda soovitavad kuulutada venevastasteks Oleg Ivanovi tüüpi tegelased.

Äsja avaldatud videos räägib aga Ivanov üsna põhjalikult ka keskerakonnast, vihjates üsna otseselt sellele, et näiteks Yana Toom käis Sankt-Peterburgis mitte niivõrd estofoob Paljamari külastamas, kuivõrd eurovalimisteks vene raha otsimas. Üsna läbipaistev mitme repriisiga otsene vihje.

Siin on mõtet tsiteerida. Jätan välja Mihhail Kõlvarti materdamise, kuna on alust arvata, et Ivanov ei ole seal päris täpne, ka Yana Toomi isiku kallale kippumist ei hakka siin tõlkima. Seega alustan kohast, kus Ivanov räägib juba keskerakondlastest tervikuna:

„Mida me näeme? Me näeme, et nad käivad Sankt-Peterburgis. Väidetavasti selleks, et aidata Zoja Paljamari. Väidetavasti… Aga mida te seal Sankt-Peterburgis teete, härrased keskerakondlased? Mida te seal teete? Mina tean küll, mida te seal teete. Kas te ei tahaks rääkida rahvale sellest, milleks te Peterburgis käisite? Te ei tahaks rääkida rahvale sellest, kellega te seal kohtusite, millest te rääkisite? Mida te endale palusite? Mida te arutasite – Europarlamendi valimiste taustal? Mida te Venemaal arutasite? Maal, mida te kuulutasite terroririigiks? Ega te ei tahaks midagi rääkida rahvale? Ah, härrased keskerakondlased? Mida ma tahan nüüd öelda: ma saan küll aru, miks te ei taha sellest midagi rääkida – sest te põlgate rahvast ja peate teda toladeks, kes ei suuda elementaarselt liita 2+2. Aga siis mina ütlen teile, härrased keskerakondlased: kui te saate rahastuse – juhul, kui te saate rahastuse – oma Europarlamendi valimiskampaaniaks, saate selle Venemaal, me pasundame sellest kõikjal. Nii Venemaal kui ka Eestis. Kui te saate Venemaal rahastuse oma valimiskampaaniaks Euroopa Parlamenti, avaldame me nende inimeste nimed, kellega te suhtlesite, palju raha te saite, palju sellest te maksate tagasi selle saamise eest (сколько откатите), sest sellist sigadust, sellist loomastumist ja sellist kahepalgelisust ei hakka keegi kannatama. Mitte keegi meist ei hakka seda taluma. Ei Eestis ega Venemaal. Et te seda teaksite, räägin teile seda ennetavalt. Ärge isegi mõelge sellele. Ärge isegi mõelge! Sellest, et jälle saada rahastust, raha Venemaalt oma alatuteks kahepalgelisteks asjakesteks. Ärge isegi mõelge, sest saate täie rauaga. Kui inimesed saavad teada seda, palju te saate ja juba saite raha valimiskampaaniaks, kellelt te selle raha saite ja mis tingimustel teile raha anti. Sest kui te arvate, et te võite solvata ja mõnitada vene inimesi, aga pärast tulla Venemaale raha järgi Europarlamendi valimiskampaaniaks, kui te tõesti peate meid sellisteks ohmudeks, siis te eksite rängalt. Me avaldame kogu informatsiooni kõikjal, kogu meie ressurssides. See saab olema nii lehes kui ka televisioonis, internetis ja sotsiaalvõrgustikes, youtube’is, kõikjal. Me teame kõike suurepäraselt… See puudutab kõiki neid, kes arvavad, et nad saavad mängida prostituudi rolli… Kes arvavad, et nad võivad paluda Venemaal raha inimestelt, ka erinevatelt struktuuridelt oma valimiskampaaniaks. Enam see teil ei õnnestu. Kõik, aitab! Kaua võib veel sõita Pribaltikumi venelaste ja Venemaa venelaste kaelas. Teie aeg on ümber. Aeg pensionile minna. Kõik sigadused, mida te saite teha, on juba teie poolt tehtud. Kogu raha, mida te saite ära varastada ja omavahel ära jagada, te juba varastasite ja ära jagasite. Osake kaotada väärikalt. Ah et nüüd te tulete siia ja kohtute inimestega. Me teame, kellega te kohtute. Sellega on lõpp.“

(Video alates 12.30) Oleg Ivanov подводит итоги 2023 года (youtube.com)

No mida öelda? Oleg Ivanov läks hoogu ja paistis olevat siiras. Jäin teda peaaegu uskuma, kui ta mainis Venemaa „struktuure“. Kahtlemata on ta ise „struktuuridega“ seotud ja väga võimalik, et omab keskerakonna ja Toomi jaoks äärmiselt piinlikku informatsiooni. See oleks ju tagasivalimist ihkava eurosaadiku poolt geniaalne – tekitades suurt skandaali, tõmmates kogu Eesti ühiskonna ja poliitikute tähelepanu Paljamari abistamise peale, ajada selle suitsukatte all Venemaal hoopis tükk maad tähtsamaid asju.

Ei ole välistatud, et Ivanovi partei poliitilised rivaalid tahavad saada rahastust samadest allikatest, nagu „Koos“ ise. Ehk käib madin vene sponsorite eest. Kõik võib olla.

Huvitav, mida kostavad selle peale härra Kõlvart, Yana Toom ja miks mitte nendest enne valimisi kuidagi eriti raevukalt distantseeruda püüdev Jüri Ratas?

Luukered kargasid ühtäkki keskerakonna kappidest välja ja kukkusid kõrvulukustavalt plaksutama.

Единая Россия „сливает“ вас, недостойные преемники Эдгара Сависаара.

Ausalt öeldes paras.

Ivan Makarov