Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: hea härra Kõlvart, palju läks meile maksma Teie särav naeratus?

-
28.12.2023
Miks Mona Lisa naeratab? (Propeller)

Täna COOPis juurviljaleti kõrval mõttekidurate ajalehtede ja ajakirjade riiulite üle pilku küüniliselt libistades märkasin, et selles pimeduse riigis on paistmas valguskiir. Ja tõesti, Eesti Ekspressi kriidirasvaselt kaanelt naeratas mulle Mihhail Kõlvart.

Ei hakka salgama – mulle imponeerib selle inimese eestlaslikult rahulik kõnepruuk ja läbimõeldud väitlusstiil, ka see, et ta on üks vähestest eesti poliitikutest, kes ei ole üritanud teenida plusspunkte EKRE-t rõvedalt vaenates ja halvustades.

Kuid ma ei lase puhtinimlikul sümpaatial olla üle oma kriitilisest meelest. Ja kohe mõtlesin, et palju võiks maksta EE esikaanele trükitud suur reklaam, mille taustal näis nurgas väike TH Ilves ussitanud kevadkogritsana välja? Ilmselt rohkeid tuhandeid. Ja mis raha see on? Stolitsa, Pealinna, Tallinna linnameedia rohkete keskerakonda päevast päeva reklaamivate kanalite eest maksavad Tallinna maksumaksjad, sealhulgas kõigi teiste erakondade valijad. Kas mina maksin ka antud EE luksusliku reklaami eest?

Pildil kehastab kogu suurt üksmeelset eesti keskerakonda härra Kõlvart ainuisikuliselt. Selle reklaami nimi võiks olla „Mina olen keskerakond“ või siis lihtsalt „Mina“. Nagu hästi iseseisvalt toimetuleva Kaja Kallase isa värske raamatu nimi, mille väljaandmiseks lunis ta Eesti pangalt ehk meilt välja 5000 eurot. Hea, et ei küsinud 10 000 000, kuna tekkiksid ju täiesti ebavajalikud assotsiatsioonid.

EE esikaane reklaamil soovib Mihhail Kõlvart meile „Paremat, rõõmurohkemat, turvalisemat ja sõbralikumat uut aastat!“.

Ja need pole pelgalt katteta soovid.

EPL vahendab:

„Keskerakonna fraktsiooni liikmete premeerimisest olen varasemalt kirjutanud. Ei jäetud neid hätta ka seekord. Vene Kultuurikeskuse juht Eduard Toman lõpetab aasta 2950 euro suuruse tulemustasuga. Elena Glebova saab 2740 eurot boonust Tondiraba Spordikeskuse juhtimise eest. Linnapea Mihhail Kõlvarti nõunikele makstakse kokku ca 10 000 euro eest tulemustasusid. Omasid ei unustanud ära ka sotsiaaldemokraatidest abilinnapead. Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets lõpetab aasta näiteks 2750 euro suuruse käepigistusega.“

Braavo, härra Kõlvart! Iga Teie sõna tõesti maksab. Loomulikult mitte kõigile.

Ülejäänud Tallinna töömesilased, kes tegelikult maksavad kinni need heldekäeliselt jagatud preemiad ja muud „kasukad saksa õlalt“ (шуба с барского плеча) linnavalitsejate opritšnikutele, jäävad meie majandussurutise tingimustes maksma veel ka premeeritud ööelu nõuniku öömäratsemise eest, sest eelarvest on järgmiseks aastaks eraldatud üksnes ööbussidele 830 000 eurot, et purjus ja pilves ööklubide kundesid tasuta laiali vedada selle asemel, et nad kutsuksid endale takso või sõidaksid jalgrattaga, mida linnavalitsus nii pühendunult propageerib.

Ja veel need 2 000 000 eurot ukraina põgenike üüritoetustele ja tõlketeenustele. Et juba peaaegu kaks aastat siin, aga ikka on nendel tõlke vaja. Õppigu keelt, mingu tööle ja üürigu endale ise korterid, kaua võib… Ja strateegiakeskuse kommunikatsiooni kuludeks samuti 2 000 000 – kas selleks, et iga väljaande kaanelt tervitaks meid Mihhail Kõlvart? Ja 400 000 „rahuliku kooselamise programmi“ peale, veel miljon Tallinna turgudele, mis peaksid ennast ju ise majandama. Üle poole miljoni Vene kultuurikeskusele, 82 500 eurot „rahvusvahelisele rahvuskultuuride ühenduste liidule Lüüra“, mille tegevuse sisu ja mõte jääb saladuseks isegi linnavalitsuse liikmete ja ametnike jaoks, miljonid rohehullusele jne…

Kas linnakodanikele särava naeratusega soovitud rõõmurohkem aasta tähendabki aina arutumat raiskamist lolluste ja venestamise peale? Aga äkki ei ole eesti leht see kõige õigem koht sellisteks õnnitlusteks?

Hea Tallinna meer, soovige oma tallinlastest lüpsilehmadele parem seda, et nad jumala pärast ei istuks praegu jalgratta peale ja ei sõidaks ennast sandistama ja surnuks kukkuma Sveti poolt uuristatud linnatänavatele ja bobisõidu jäärenne meenutavatele jalgrattaradadele.

Ajage süüdimatud sotsiüraskid oma koalitsioonist minema ja kasvõi ostke mõned mandaadid üle, see hoiaks linlastele kümned miljonid kokku, mida saaks kasutada perede, laste ja koolide toetamiseks. Isamaa fraktsioonis on näiteks värske ülesostetud saadikuliha – pakkuge rohkem, milles probleem. Teil ju raha küll ja vastav kogemus ka olemas.

Parem juba õudne lõpp keskerakonnaga, kui lõputu õudus kesikute kukile roninud punaroheliste kahjuritega.

Ivan Makarov

Ivan Makarov: Eesti puu on kuusk, mitte saksauul