Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Kaja Kallas, musta huumori stand up koomik

-
08.02.2024

Mida aeg edasi, seda rohkem kaldun ma arvama, et meie praegune peaminister on koomik. Kogunisti suure algustähega Koomik. Kujutan ette, kuidas ütleks „Lugege mu huultelt“ selline žanri geenius, nagu Louis Germain David de Funès de Galarza. Vahe on ainult selles, et de Funès oli selline päikeseline lõbus tegelane, Kaja Kallasel on aga must võllahuumor.

Kui ta soovitas streikida kavatsenud õpetajatele agiteerida automaksu poolt, siis oli see veel enam-vähem vaimukas väljapressimine, avalik poliitiline altkäemaks: et teie aitate meil ülejäänud eesti rahvale s…a keerata, meie aga anname teile osakese inimestelt väljapressitud röövsaagist. Et te saaksite pärast ka koolilastele õpetada, kuidas käivad asjad Kallase klanni riigis. Et väikestest lastest kasvaksid suured oravad.

Eile, kui Kaja Kallas vastas Riigikogus küsimusele, mida teha halbade teedega, kuna päästjad ja kiirabi jõuavad kohale liiga hilja – inimesed põlevad majadesse sisse või jooksevad verest tühjaks – vastas peaminister, et toetagu siis automaksu. No et siis saate päästetud. Vastasel juhul aga põlete heleda leegiga peenikeseks tuhaks koos oma laste ja koduloomadega.

Ütleb otse, ei aja soga, isegi ei lohuta – et head elanikud, jah, probleem on, aga me teeme kõik selleks, et te ei jääks kodudest ilma ja eludest ka. Aga ei, ainult väljapressimine, nagu oleks rahvas mingi õnnetu ettevõtja, keda 1990. aastatel riputas katusepakkujast oblastimaffia jalgupidi üles ja lähenes tulise triikrauaga: nõustu, maksa, muidu põled põrgus, pursui!

Kaja Kallas on tõesti kas hüpertrofeerunud huumorimeelega või siis tal huumorimeel puudub kui selline. Samuti eilsel infotunnil süüdistas ta protestivaid Euroopa farmereid kremlimeelsuses:

Aga mille vastu nad protestisid, oli see, et nad olid Ukraina vastu, muideks. See on nagu huvitav. See on jällegi see Venemaa narratiiv ja see, et turule tuleb Ukraina tooteid ja need konkureerivad nende Euroopa toodetega, mis siin on.“

Kas jälle must huumor – et kui sa astud välja näiteks selle vastu, et su lapsele näidatakse eesti koolis pildikesi pederastide elust, siis toetad sa sellega Venemaa homofoobseid seadusi, mitte ei taha kaitsta oma pisiperet pervertide eest – või siis hoopis hea äriidee? Et mida te mulle minu vene pereäri kogu aeg nina alla hõõrute, kui kogu Euroopa ettevõtjad toetavad Putinit?

Ja kirsiks tordil: Delfi Ärileht avaldas loo „Kaja Kallas: me vingume  ennast vaeseks“, mis on jälle nagu mõne ägeda koomiku tekst:

„Peaminister Kaja Kallas leiab, et eestlased on regiooni suurimad vingujad ja see võimendab muu hulgas riigi majanduslangust, ütles Kallas Äripäeva raadiosaates „Globaalne pilk“… Selles, et Eesti majanduslangus on Euroopa suurim, mängib tema sõnul rolli ka eestlaste kalduvus kõvasti kurta. „Üks ettevõtja ütles väga hästi, et me vingume ennast vaeseks. Katsuks sellest hoiduda,“ lausus Kaja Kallas.

See on vist uus avastus majandusteaduses – et majanduslangus on tingitud sellest, et inimesed kurdavad. Et vingud natuke – ja kohe jääd vaesemaks, arvelt kaob raha ja ettevõte pankrotistub. Kui aga kiidaksid ja rõõmustaksid kõrge elektrihinna ja inflatsiooni üle, hõiskaksid hindade kasvu tervitades, siis hakkaks majandus jõudsalt kasvama.

Jah, Kaja Kallast ärritavad eestlased, sest nad oma rõhuvas enamuses teda ei usalda, ei salli ja ei ole tema poolt ka hääletanud ning tahavad tast võimalikult kiiresti lahti saada. Kaja Kallas on eriti selle viimase esinemise valguses ikka Yana Toomiga ühel pulgal istuv estofoob.

Ah et Eesti Euroopa suurimas majanduslanguses on süüdi EKREIKE, Putini sõda ja eestlaste vingumine.

Võtke ikka eeskuju Kaja Kallase vanematelt, kes tulevad ise toime ja ei vingu.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: empaatiavõimeliseim peaminister kuulutas äsja Eesti elanikud oma pantvangideks – Uued Uudised