Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Kersti Schröder Kaljulaid Gerhard Maksimovski

-
06.02.2024

Kuldses vasikas“ tegutses revolutsioonilise leitnant Schmidti libapoegade võrgustik: tüübid jagasid omavahel kogu sovdeepia regioonideks, kus külastasid kohalikke võimuorganeid ja asutusi ning lunisid raha kui kangelase lapsed. Siis, kui mõni rikkus „konventsioonis“ määratud piiri, juhtus ka pahandusi – näiteks läksid nõukogude ametnikud alguses lolliks ja siis muutusid agressiivseks, kui neid külastas üksteise järel kolm leitnant Šmidti „poega“ – Ostap Bender, Šura Balaganov ja Mihhail Samuilovitš (Siimovitš) Panikovski. Viimane sisenes kolmandana ja sai peksa kõigi kolme eest.

Sama pilt on ka Eesti „presidentidega“: neid on mitu tükki ja nad on üsna aktiivsed, kuigi, jah, hetkel Kadriorus elutsev p.resident magab praegu talveund ja ärkab korraks 24. veebruaril.

Ma kujutan ette, kui lollide nägudega on välismaa asjapulgad ja riigijuhid siis, kui puutuvad kokku „Eesti presidendi“ Toomas-Hendrik Ilvesega, siis järgmisena nõuab nende tähelepanu „Eesti president“ Kersti Kaljulaid, ja kui nende lihtsameelsesse hinge sigineb kahtlus, et kes on ikkagi selle väikeriigi president – mees või naine, hakkavad nad guugeldama ja äkki näevad hoopis ebaühtlaselt sammaldunud näoga Alar Karist, mis on muidugi omaette klassist visuaal.

Ja siis nii mõnigi lolliks tehtud välismaa riigimeestest võib lausa märatsema hakata. Et mis maa see on – ennast pole ollagi, aga peab ülal mitu „presidenti“, ja iga nendest veel kiiksuga ka.

Eesti Ekspress avaldas täna loo sellest, kuidas „president“ Kersti Kaljulaid jätkab oma dromomaaniat:

„President Kersti Kaljulaidi esimene välisvisiit pärast ametiaja lõppu viis ta Saudi Araabia pealinna Ar-riyāḑi. „Minu visiidi fookuses on äridiplomaatia, Eesti ettevõtete huvi Pärsia lahe piirkonna riikide vastu on viimastel aastatel märgatavalt kasvanud.“

Nii et lausa „presidendi“ ja kogunisti „välisvisiit“. Nii võib muidugi iga suvaline Lasnamäe ženššina võtta ratastega kohvrikäru ja trügida lennukisse, valjuhäälselt nõudes, et andku teed presidendile. Õnneks sellise jutu peale kutsutakse kohale politsei ja narkoloogid, et lennu ajal inimene ei üritaks lennuki juhtimist üle võtta.

„Tööreisi põhjus oli Future Investment Initiative’i nimeline foorum, kus Kaljulaid oli peakõneleja. „See oli konverentsikutse ja makstud kõnelemine,“ ei tee president Ekspressiga rääkides saladust. „Teenuste eksport.“ Eelmisel aastal käis president veel korra Saudi Araabias samamoodi kõnelemas. Presidendi veebilehel seisab suurelt Kaljulaidi tsitaat ametisse astumise kõnest: „Ma ei ole kunagi vait, kui kõne all on meie julgeolek, ohus on meie vabadused või tehakse liiga nõrgematele.“ Saudi Araabia ei ole vaba ega demokraatlik. Kuninglik Saudi perekond annab riigile isegi nime. Inimõigustega, eriti naiste olukorraga, ei ole riigis head lood. Saudi Araabia on Rahapesu Andmebüroo suurima terrorismi rahastamise riskiga riikide nimistus – niisamuti nagu naaber ja rivaal Araabia Ühendemiraadid,“ vahendab Eesti Ekspress.

Jah, suur naftaraha ei haise. Saksamaa endine kantsler Gerhard Schröder tahtis ka saada osakese Venemaa mitterohelisest fossiilsusest, vene gaasi- ja naftamaardlatest, häbistades Saksamaad ja muutudes üheks putinismi tugisambaks Euroopas.

Aga ta vähemalt ei esitlenud ennast kõikjal enam liidukantslerina.

Ivan Makarov