Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Kui Delfi karjub: „Hoidke varas kinni!“, hoidke, sõbrad, oma taskuid…

-
24.12.2023
Eesti rahvuslase tühistamine delfikönnide poolt jõulude aal Vigalas

Delfi on jõuluajal kogu oma multikultihingega ERR-i ümber tekitatud skandaali õhutamas ja sellele kaasa elamas, kaasa tuld on võtmas on ka muu peavoolumeedia.

Kogu seda verbaalset muda ei ole mõtet siin tsiteerida, asi kisub väga üksluiseks. Viitaksin ainult ühele artiklile, mille pealkiri on geniaalselt ammendav.

See on EPL-i lugu „Karoliina Vasli: piinlik, väga piinlik! Kinoteatri tühistamisega tühistas Urmas Oru tegelikult ERR-i tõsiseltvõetavuse“.

No et kui peatoimetaja teeb oma tööd ja ei lase praaki eetrisse, on ta hetkega tühistanud ERR-i tõsiseltvõetavuse.

Mitte ükski väljaanne ega ajakirjandusmaja, olgu see Delfi ise või Postimees, Sirp või Objektiiv, ei harrasta toimetusesiseste küsimuste lahendamist omaenda eetris või trükipinnal, ehk avaliku skandaali tekitamise kaudu. Selliseid asju arutatakse ikkagi töökorras ja majasiseselt – pöördutakse toimetajate, juhatuse, ERR-i puhul ka rahvusringhäälingu nõukogu poole.

Mitte et külalisesinejad lähevad eetrisse ja hakkavad seal nendele sõna andnud loomingulise kollektiivi ja selle organisatsiooni juhtorganite tööd maha tegema ja selle töötajaid isiklikult ründama.

Ma tahaksin näha, missugune Delfi toimetaja lubaks avaldada artikli, kus räägitakse sellest, et Delfis on venekeelne propaganda antud Venemaalt imporditud Putini endiste propagandistide kätte, et Delfi peatoimetaja juhib ajakirjandusorganisatsiooni selliselt, nagu ta oleks kroonilises joobes – see ei ole väide, selline on mulje – et veel üks töötaja avaldab samast asjast põhjustatud paranoidaalseid hirmujutte Trumpi tuumarünnakust jne.

Kui te olete nii agarad ERR-i toimetusepoliitikat arvustama, siis äkki kirjutate Delfi omast ka? Et viiakse läbi valimiseelseid Kremlile kasulikke operatsioone, avaldatakse pahatahtlikke libauudiseid, ollakse vasakliberaalse globalismi äärmuslike vormide suunas ülimalt kaldu, halvustatakse eestlasi, perekonda, külvatakse soopõhist vaenu?

On veel meeles Eesti Ekspressi poolt 19. detsembril 2008. aastal avaldatud „Sortsi jõulupalve 2008“:

„Jumal, kaitse Eestimaad, fašistlikku režiimi,

Anna molli kõigile, kes kalduvad meinstriimi.

Lõhku aknaid juutidel ja rebi neegrilt patsid.

Tulevik on siin vaid neil, kes neljat põlve natsid.

Peksa, Jumal, armutult Venemaad ja Hiinat,

Et olümpia peale neil mõeldagi teeks piina…

Armasta me vihkamist ning austa meie raevu,

Kingi meile tankipolk ja palju allveelaevu!

Jumal, kaitse Eestimaad! Või – parem kaitse ennast.“

Muidu pea su mõrvar saab mõnest eestivennast.“

Kes on selle autor – kas EE anonüümne töötaja või mõni Stalnuhhin, Losj? Isegi nemad ei ole nii eestlasi vihkavad hälvikud.

EE-Delfi, teie juba aastakümneid teatud-tuntud tasemele ERR niipea ikkagi ei lange, ma kogunisti loodan, et ei lange mitte kunagi. Sest teie, kes te praegu tõstate kisa „tsensuuri“ pärast ERR-is, olete ise seotud oma konkurentide ja poliitiliste oponentide sellise tsenseerimise ja tühistamisega FB-s, mida siinkandis pole 30 vabadusaasta kestel nähtudki. Nagu ülevad venelased, „чья б корова мычала, а ваша бы молчала“. Uuristate eesti rahvusriiki, eestlaste ainsat kodu.

Te tühistate teile vastumeelseid muusikuid, ajakirjanikke, ärimehi, poliitikuid, peidate nende arvamusi, ei lase lugeda, laikida, jagada. Te müüte Eestit maha iga Jumala päev ja kasvõi sorgoõlle kõrvitsapudeli eest.

Tigedad ja alatud on teie võtted võitluses eestluse vastu.

Ivan Makarov

OBJEKTIIVI RAADIO ⟩ Järvi ja Makarov: sellest, mis Eestis on hästi