Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

MEEDIAVALVUR: Nõukapunkarite vanadusnõtrus? Kaja Kallas, kas ka Ukraina suursaadik „ajab soga?“

-
02.01.2024

Uus aasta saabus eesti telekanalite kohutavalt igavate ja labaste, koidest sõelaks puretud saadete saatel. Kui ei oleks Henrik Normanni „Edekabelit“ ja ETV2 poolt pärast keskööd näidatud Queeni Hungari kontserti, siis saaks küll puhta südamega minna ja nõuda kaabeltelevisiooni firmalt raha tagasi koos kopsaka moraalse kahjutasuga. Asi muutub aastast aastasse aina jubedamaks, nagu keegi spetsiaalselt mürgitaks eestikeelset telekeskkonda jäätmetega, et eestlased oleksid sunnitud vaatama ainult võõrkeelseid telekanaleid, lõplikult globaliseerudes, multikultistudes ja (enda) alla käies. Sest see, kuidas ETV-s sunniti 31. detsembri „pidulikus“ saates ilusat lauljat Birgit Sarrapit žestidega näitama, kustkohast ja kuidas tal kaka välja tuleb, näitab riigikanali toimetajate täieliku loomastumist.

Trükimeediagi ei jää telekanalite vaimsest ja füüsilisest degradeerumisest maha: Postimehes ilmus kohe 1. jaanuaril lugu „MERCA / Mulle isiklikult Kaja Kallas kui munadega naine väga meeldib“.

See, et autorile meeldivad munadega naised, on 2024. aasta esimesest päevast Eestis seadustatud, selline maitse saab olla aluseks uue kooselajamise tagamiseks.

Postimehe puhul on siiski kummaline, et tekitati lausa Õhtulehe vaimsel tasemel pealkiri. Otseses või ülekantud tähenduses, aga kujund „munadega naine“ peaministri Kaja Kallase olekuga kokku küll ei sobi. Ta on ilusate silmade ja naeratusega graatsiline naine, kelles pole mitte midagi mehelikku. Ja see on ülimalt misogüünne – siduda naise iseseisvust, tugevat iseloomu ja kangust mehe suguorganitega. Sellisest naisi alandavast igandist oleks võinud juba ammu loobuda.

Merle Jäägeri loos on muidugi ka mõistlikku kriitikat, aga vahel tundub, et tema mõistus on jäänud pidama ikka sinna, eelmise sajandi nõukogudeaegsesse pungiliikumisse. Aeg läks edasi, „Tere perestroika“ on jäänud eriti naiivseks illusiooniks, Villu Tamme muutus üheks telekanalite koomikute reast, tema praegune sisu on tema roheline habe. Isegi J.M.K.E. ajal, kui Eesti oli veel okupeeritud, oli valitsusevastastel muusikutel rohkem šansse pääseda televisiooni, kui praegustel Eesti vabaduse eest võitlejatel, kes on peavoolumeedia poolt kõik tühistatud.

Jääger kirjutab: „Riigipalgalisena mõistan tegelikult hästi teatud maksude olemust: mängige hasartmänge, tarvitage alkoholi, tubakat ning seega toetate kaudselt ka mind. Loogiline. Samas ei võta mu mõistus kinni asjaolu, et iga jumala aasta papin haige…sorri, tervisekassase ja mitmetki aastad pole perearsti teenuseid tarbinud, kuid hammastiku korda tegemiseks pidin pangast laenu võtma.“

Arusaadav, aga sellega on asi sama, nagu ka autokindlustusega: iga jumala aasta maksad selle eest raha ja avariisid ei tee, aga mootoriremondiks pead raha laenama… Nii see paraku käib. Inimene peaks rõõmustama selle üle, et ei jäänud ise haigeks ja ka oma autot sodiks ei sõitnud. See raha läks nende aitamiseks, keda vedas tervis alt ja kelle auto sai avariis viga. Ei tasu kindlustusmaksete mõttes kadestada neid, kes sattuvad haiglasse kehavigastuste, kopsupõletiku või vähiga.

Aga see kujund – munadega naine – ei kõlbagi 2024. aasta Eestis mitte kuskile. Tundke näiteks huvi selle vastu, kes on Dani Coyle. Tegemist on tõelise „munadega naisega“ – testikulid, ehk munandid, arenesid Dani kõhus, mis tekitas talle väga palju piina. Siis hakkas nendes arenema veel pahaloomuline kasvaja ka.

Nii et enne kui kasutada iganenud väljendeid, igaks juhuks guugeldage. „Munadega naine“ ehk vene keeles „baba s jaitsami“ on mitte niivõrd tunnustav kuivõrd solvav, naist alandav väljend. Kalle Grünthali „lilleke“ oli ikka mõõtmatult sõbralikum ja armsam kujund.

+ + + + + + +

EPL-is ilmus artikkel, mis rabab oma pealkirja ja hirmutab oma sisuga: „Ukrainlasi vastu võttes aitame täita Putini eesmärke“, punase alapealkirjaga „Ukrainast saabunute näol on tegu migrantide, mitte sõjapõgenikega.“

Delfi vahendab:

„Hiljuti sõnas Ukraina uueks suursaadikuks Eestis nimetatud Maksim Kononenko intervjuus RUS.Postimehele, et Eestis ei ole Ukrainast pärit sõjapõgenikke: „Eestis Euroopa Liidu ajutise kaitse all elavad Ukraina kodanikud ei ole põgenikud… Põgenikud päästavad end omaenda võimude jälitamise eest. Kui keegi sundiski ukrainlasi hülgama oma kodu ning päästma oma elusid, siis olid selleks Vene agressorid ja okupandid. Seepärast nimetame oma riigist lahkunud kodanikke sunnitud ümberasujateks või ajutiselt ümberasustatud isikuteks.“

Siit küsimus Eesti valitsusele: kui isegi Ukraina suursaadik väidab, et tegemist ei ole Ukraina sõjapõgenikega, siis kes on need 150 000 Eestisse sisse lastud ja 100 000 siia jäänud venekeelset isikut?

Miks Te seda teete, Kaja Kallas? Või äkki ka nüüd ütlete, et see kõik on „soga“? Kas Ukraina suursaadik teab siis oma maa asjadest vähem, kui Teie, ja „ajab soga“? Et on Prigožini sõber ja levitab „Kremli jutupunkte“?

Miks te venestate Eestit, valetades putinimeelseid sisserändajaid Venemaa koosseisu „astunud“ Donbassi ja Luganski „rahvavabariikidest“ sõjapõgenikeks? Kas tegemist ei ole valitsuse ja süvariigi poolse riigireetmisega?

Ivan Makarov