Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Päeva tsitaadid. Varro Vooglaid

-
14.05.2024

„Siin on järjekordne näide sellest lausvalelikkusest, millega me riigikogus igapäevaselt kokku puutume. Eriti näotu on selline jutt esitatuna rahvusülikooli eetikaprofessorist rahvasaadiku poolt.

Või et opositsioon tahab ABSOLUUTSET VÕIMU ja RÜNDAB PARLAMENTI? Soovib teostada RIIGIPÖÖRET? Tuua Eesti välja NATOst? Viia Eesti KREMLI MÕJUSFÄÄRI?

Ilmselgelt inimene ise ka ei usu sellist fantaasiat, aga räägib seda siiski – lihtsalt selleks, et luua kuvandeid, mis soosivad tema enda erakonna valede ebademokraatliku elluviimise huve. Lihtsalt naeruväärne valelikkus.“

+ + + + + + +

„Vaatasin eile seda demonstratiivselt Riigikogu ette pargitud bussi ja mõtlesin, et poliitikute taandamine kaubaks, mida tuleb reklaamida ja turundada, on saanud normiks.

Ehk poliitik on kui toode, mis tuleb tal endal ja tema selja taga seisval parteil ikka ja jälle võimalikult paljudele maha müüa, küll ühes, küll teises pakendis, rakendades selleks kaubandusest tuntud müügitöö tehnikaid. Kusjuures oluline on just pakend, mitte sisu, sest sisu mõistavad vähesed, pakendit näevad aga paljud.

Selles keskkonnas taanduvad poliitiku tõekspidamised ja põhimõtted ning ühes sellega tema personaalsus kui miski ebaoluline tagaplaanile või taanduvad üldse pildilt. Selle asemel on kõik taandatud vormile ja tehnikale, enese müümise know how‘le. Eks siin ole mõttekoht igale poliitikaga juba tegelevale või sellega tegelemist kaaluvale inimesele, kas ta on nõus end niisugustesse raamidesse painutama või mitte.

Poliitilise kultuuri ülesehitamine ja või sellesse vähegi olulise panuse andmine eeldab igal juhul midagi sootuks muud.“

Allikas: Riigikogu EKRE fraktsiooni liikme Varro Vooglaiu Meta (FB) postitused