Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Raimond Kaljulaid on jälle julgeks läinud – tema sponsoreid ei antud FBI-le esialgu välja

-
29.11.2023

Eestis on kuritegelikud struktuurid ja poliitiline süsteem ühendatud anumad. Ja kui ühes nendest toimub mingi veetõus või muidu solksatus, kajastub see kohe teises anumas, kus pinnal on igasuguseid tegelasi hulpimas.

Täna toimus solksatus kuritegevuse poolel, mille peale reageeris viivitamatult poliitiline pool. Õhtuleht vahendab: „Tallinna ringkonnakohus tühistas täna valitsuse korraldused anda USA-le välja hiiglaslikus krüptokelmuses kahtlustatavad krüptoärimehed Ivan Turõgini ja Sergei Potapenko. Ühtlasi mõistis kohus valitsuselt meeste kasuks välja ligi 100 000 eurot.“

Kahtlustuse kohaselt said Sergei Potapenko ja Ivan Turõgin hakkama rohkem kui 500 miljoni euro suuruse kelmusega ja EV valitsus otsustas vastavalt Ameerika Ühendriikide justiitsministeeriumilt tulnud taotlusele tänavu septembris anda eesti kodanikest suurkelmid USA-le välja.

Nendelt meestelt on saanud oma valimiskampaania tarvis suure raha endine keskerakondlane, hetkel sotsiaaldemokraat Raimond Kaljulaid. Ma natuke fantaseerisin ja pakkusin välja, et kui Kaljulaid ei tagasta kurjategijatelt tema peale kulutatud raha, siis võiks Kaljulaidi koos Potapenko ja Turõginiga boonusena USA-le välja anda: see oleks õppetund nii teistele kahtlast rahalist abi saavatele poliitikutele, ja meil Eestis oleks ka puhtam ja kuivem tunne.

Ja nüüd äkki see Õhtulehe rabav lugu „OLULINE VÕIT: kohus tühistas krüptomiljonäride väljaandmise USA-le“.

Kohe reageeris ühendatud poliitanumas Raimond Kaljulaid, kes puges sponsorite väljasaatmise ootuses mõneks ajaks kuhugi sotsmudatiigi põhjas lebava rondi alla peitu. Saades nüüd julgust juurde, kerkis Kaljulaid pinnale ja kohe saatis EPL-ile loo „EKRE rikub Isamaa ja Keskerakonna õigusi. Tegu on parlamentaarse terrorismiga“.

No esiteks ei ole ei keskerakonnas ega isegi keskerakonna poolt paksuks tehtud Isamaas nii palju LGBT esindajaid, et rahvuskonservatiivid sooviksid nende eriõigusi seal piirama hakata. Ka Kaljulaidil endal pole seda karta vaja, tal on ju kindel seljatagune Odinetsi näol, kes on nii kõva tegija, et sotsid koos keskerakonnaga saatsid just erru Kohtla-Järve esimese eestimeelse linnapea oma tegumoelt Ossipenkot meenutava vanema Korbi õnneliku naeratuse saatel.

„Opositsioonis on kolm erakonda. Oleks väga tervitatav, kui Keskerakond ja Isamaa mõtleksid sisuliselt kaasa, kuidas ületada EKRE lausobrstuktsioon ja taastada parlamendi tavapärane töö. Aga ei, Kõlvarti ettepanekut ei saa kahjuks käsitleda ei sisulise ega ka mitte realistlikuna. Esiteks, on ta valesti omistatud süü ja vastutuse „mõlemale poolele“ ning jutustab sellest, kuidas kõik peavad tegema mingi sammu,“ kurdab sots Kaljulaid.

Et mõlemad pooled peavad tegema sammu, ütles tegelikult hiljuti p.resident Alar Karis, aga äkki Kaljulaid sel ajal mingil põhjusel meediat ei tarbinud.

„Tänaseks ei ole asi kaugeltki koalitsiooni ja opositsiooni vastasseisus, vaid üks opositsioonierakond, EKRE on võtnud riigikogu pantvangi ning rikub ka Isamaa ja Keskerakonna õigusi. Pole mõtet rahvale rääkida, et põhjus on valitsuse poliitikas. EKRE teeb seda kõike pimedast riigivastasest vihast ja kibestumusest, sest mingit ratsionaalset põhjust selliseks obstruktsiooniks enam ei ole. EKRE ei ole oma tegevusega saavutanud ei sisulist ega ka mitte poliitilist edu. Tegu on parlamentaarse terrorismiga,“ jätkab Kaljulaid.

Täna avaldatud andmete kohaselt on kõige populaarsem erakond Eestis just Isamaa, teisel kohal EKRE, siis aina langev reformierakond, ja viies on kindlalt keskerakond, kes omakorda pani SDE-le pika puuga.

Iga ratsionaalselt mõtlev poliitik ütleks, et kui selline reiting on pantvangistamine, õiguste rikkumine ja terrorism, siis just sellises pantõigusterrorismi koalitsioonis tahaks ta elada. SDE suutis edestada ainult lehtmelaste erakonda Eesti 200.

Jah, küsimus sellest, kas Raimond Kaljulaid peaks tagastama krüptomiljonäridelt saadud raha kui kuritegeliku lükkub natuke aega edasi, aga asi pole veel kaugeltki lõppenud. Ja kui Kaljulaidi krüptosponsorid antakse lõpuks ikkagi USA-le välja, siis paljugi mida FBI saab nendelt veel välja uurida.

Ka selle kohta, miks venelased Potapenko ja Turõgin nii tahtsid eestlast Kaljulaidi Europarlamenti upitada ja sellele nii palju raha kulutasid.

See on väga huvitav küsimus ja näib, et KaPo oskaks sellele vastata juba praegu. Aga äkki 75 aasta pärast saame me targemaks. Juba teises ilmas.

Ivan Makarov

СДЭ: самая брехливая партия в Эстонии