Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Sots räägib ikka ümberaugujuttu. Delfi defineerib Jüri Ratast kui meelelahutajat. Venemaa ise oigab migrantide hirmuvalitsemise all

-
24.11.2023
Eesti poliitiline meelelahutaja

Sotsiaal-demokraadid on juba aastaid mänginud mingi punetava nahamolluski rolli võimu alalõual: näeb välja kole, sellest on ainult tüli, aga lahti ka ei saa, sest siis jääb koalitsioonilõual kaalust puudu. Ja tulemusena tegeleb nahamollusk igasuguste lollustega, tehes peegelpõranda peal kükke Odinetsi stiilis. Selline olukord annab tunda mitte ainult valitsuses ja Riigikogus, vaid ka Tallinna linnavõimus: tulemuseks pealinna ribastamine punasteks jalgrattateedeks, mis muutuvad kevadeti punasteks ojadeks ja mürgitavad lahes viimsedki Etkari näoga ümarmudilad. Talvel ei leidu lolle, kes tahaksid mööda neid teid sõita, vähesed soovijad koormavad EMO vastuvõturuume. Vikerkaarevärvilisi ülekäiguradasid pole konservatiivsem linnapea Mihhail Kõlvart veel linna lubanud, aga mingi hullu pilguga öönõunik möllab täiega, valmistudes isikliku hügieeni tarvete tasuta jagamiseks ööbussides, koolides ja riigiasutustes.

Üks sotsdemioosi silmapaistvamaid kandjaid Eestis on muidugi Jevgeni Ossinovski, kes on juhtinud SDE-d, olnud minister, on sotsfraktsioonide pealik. Ta ilmub pildile igal pool, isegi seal, kus teda pole oodatud ega tõenäoliselt ka kutsutud. SDE eesotsas peaks olema hoopis mõni Valeri Liivi tüüpi proletaarlane, aga selle endine esimees, praegune hall kardin(al), on vene naftamiljonärist sisserändaja poeg, ehk klassivaenlane. „Oss“ on kaasaegne Ostap Bender: Eesti majandus sai võib-olla pool miljardit kahjumit Ossinovski tegevuse tagajärjel, kui ta arvas, et alkoaktsiiside järsk tõstmine ajal, kui naaberriigis seda ei tehta, on hea mõte. Tagajärjed kõigile teada, aga tegelane on ikka veel meie poliitlombi pinnal, sipleb seal ja laseb suust mulle välja.

Taas sogas Ossinovski vett Postimehes, kus teda pikalt ja kurnavalt intervjueeris mingi ajakirjanduslik asjapulk: „Jevgeni Ossinovski: EKRE on oma võttest auku vajanud, kust nad ei oska kuidagi välja tulla“.

Seni on kõigist poliitilistest jõududest kõige rohkem „auku vajanud“ hoopis seksuaalselt muretsev SDE oma perverssete initsiatiividega. Ümberaugujutud on sotspoliitikute igas mõttes kitsas spetsifikatsioon.

„Ossinovski usub, et plindris on omadega ka töökõkestust tegev EKRE. „Ma usun, et ühel hetkel leiavad nad vähem või rohkem poeetilise viisi, kuidas öelda, et nüüd on nad kõik oma eesmärgid täitnud ja lõpetavad selle jama,“ vahendab Postimees aktsiisikuninga ja Ossi viina muusa sõnu.

Misasi see „töökõkestus“ veel on? Kas jälle mingi 1917. aastast karuputke moodi vohama hakanud proletaarse žargooni värdsõna uusmoodustis? Midagi naisenime Dazdraperma (da zdravstnujet pervoje maja) taolist?

Kõik selles pikas „sotkõkestuses“ on, nagu ütlevad venelased, „tšerez žopu“, nii sõnum, leksikon kui ka ortograafia.

Ah sellepärast mainiski Ossinovski pealkirjas mingit auku.

+ + + + + + +

Keskerakonna endise esimehe Jüri Ratase poliitilisse kirstu on peavoolumeedia poolt taotud viimne nael. Seda tegi Delfi-Kroonika, nimetades aasta luuserit „poliitikuks ja meelelahutajaks“.

Nüüd küsimus laiematele keskerakonna valijate massidele: kas on mõtet saata Brüsselisse lisaks Assadi ja Solovjovi sõbrannale veel  ka talisuplejast poliitmeelelahutajat?

„Poliitik ja meelelahutaja Jüri Ratas võttis julguse kokku ja tegi midagi, mida vähesed inimesed julgevad proovida: Ratas käis esimest korda taliujumas! „Proovin täna taliujumist. Kui ütlen, et kõik on hästi ja ma ei karda, siis luiskan küll,“ ütles Jüri Instagrami videopostituses,“ vahendab Kroonika. Pildil karvase rinnaga endine EV peaminister.

„Täna toimus Pirital Tallinna spordihommik, mille raames proovisin talisuplust! Eks ta jahe oli, aga pärast Riigikogu ööistungit lõi pea selgeks küll! Soovitan!“ kirjutas meelelahutaja Ratas sotsiaalmeedias.

Ah et pärast ööistungit oli vaja külma veega pead selgeks lüüa? Kas nende alkomeetriga relvastatud Kanal 2 reporterite pärast? Või toodi joogid autosse?

Delfi jätkab: „Ratas sõnas tänavu märtsikuus Kroonikale, et tantsutreeningutel lisandus ta ellu harjumus juua rohkem vett. „Ma ei olnud varem mõelnud, et peaks päevas kaks-kolm liitrit vett jooma. Treener Kristina aga küsis trennis, kas ma ikka vett joon. Omal ajal oli meil vastupidi – trennis ei tohtinud juua. See oli raudne reegel. Nüüd saan aru, et ajad ja arusaamad on muutunud ja trenni vahel võib juua väikeste lonksude haaval. Lausa peabki. Küsisin ühelt endiselt tippsportlaselt, kas ta ka mäletab, et kunagi oli selline reegel. Ta kinnitas, et tõepoolest oli niisugune reegel.“

Tuleb meelde ühe teise meelejahutaja Mait Maltise lauluke „kohvi joon, nagu vett“.

„Televaatajad nägid möödunud aastal Jüri Ratase imelist muutumist tantsusaates, kus ta koos treener Kristina Tarmetiga jalga keerutas. Lisaks võrratutele etteastetele tantsupõrandal muutus mehe välimus võrdlemisi palju, et mitte öelda tundmatuseni. Jüri Ratas on eluviisi muutmisega kaotanud 24 kilo,“ lisab Kroonika.

Poliitilises mõttes kaotas härra Ratas mitte 24 kilogrammi, vaid terve tsentneri koos erakonnajuhi kohaga. Ja veel: jääkülma vette minnes tõmbub iga mehe elutähtsaim reiting õudsalt kokku, lausa mikrokarmoškaks.

Aga see on ju suuruse, mitte kaalu kaotus.

Muide, hiljuti mängis üks Tallinna linnavolikogu keskerakonna fraktsiooni liige ja ühtlasi ka Vene kultuurikeskuse tegelane linnasauna pidulikul avamisel bajaani.

+ + + + + + +

Migrante naabrite piirile suunaval Venemaal on ka endal sissesõitnutega probleeme. Moskovski Komsomolets avaldas koleda uudise: „Kurski oblastis lubas migrant vägistada vene lapsi“.

Kurtšatovi linnas elutsev 15-aastane Kõrgõzstanist pärit pätt tegeleb sellega, et passib koolide juures, valib ohvrid ja peksab vene, juudi ja teisi „valgeid“ lapsi vaeseomaks, filmides eksekutsiooni ja siis jagades neid videosid internetis. Kaebuse korral vanematele lubab kõik kannatanud lapsed ära vägistada.

Lapsevanemad pöördusid avaldusega Kurtšatovi politsei poole, kust vastati, et „konflikt toimus olmepinnal“.

Ivan Makarov

НРАВЫ ДЕРЖАВЫ. Знай соседа: валяйте к нам на Псковщину…