Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: Toom kui jõulusorts

-
23.12.2023
Euroopa jõulupahalane Krampus

On püha ja helge jõuluaeg, kuid ka sel ajal ei saa kõik inimesed rahulikult puhata, kuna sel ajal üritavad ennast näidata ja oma tahtmist maksma panna igasugused sortsilaadsed pahalased. Mõned ongi spetsialiseerunud sellele, et rikkuda heade inimeste tuju ja tekitada nendele igakülgset, eeskätt tujulist kahju.

Rus.delfi äsja avaldas loo sellest, kuidas Rae apteegis ei lastud vene lastel nende emakeeles laulda. Kirjutas toda anonüümselt soperdatud bõliinat endine Lukašenka meedia propagandist Begunkova, kes on üks üsna paljudest kuritegelike riikide mõjuagentidest, ehk siia lambanahas roomanud provokaator. Kogu eesti venekeelne meedia sellistest kihab ja nad püüavad kõigest väest venekeelseid inimesi eestlaste peale vihaseks ajada.

Nii loemegi jälle kommentaariumides, et eestlastel aeg paatidega Rootsi pageda ja et Rae apteek on „haisev prügila“.

Loomulikult ei jäänud kõrvale ka Yana Toom, kes aitas rahaliselt Eesti vastu kohtusse minna ja oma propagandat teha inimestel, kes on lausa aastakümneid eestlasi mõnitanud. Kes kandsid mööda linna eestlaste vanaemade ja vanaisade vägistajate, tapjate ja küüditajate õõvastavaid portreesid Venemaa poolt kostvate ähvarduste saatel „Võime korrata!“.

Ja täna avaldas ERR-i moodi ammu Toomi taskumeediaks muutunud Delfi loo „POLIITKOLUMNIST / Yana Toom: mis ajast alates on kellegi teise peale minu otsustada, kuidas kulutada oma palka?“

Toom ei näi tundvat seadusi: isegi oma palga eest ei tohi soetada narkootikume, salalõhkeaineid, laste seksiteenuseid; oma palga eest ei tohi osta Eesti riigisaladusi, et müüa need edasi Venemaale; oma palga eest ei tohi osta valimistel hääli, oma palka ei tohi kasutada palgamõrvaritele maksmiseks, laimu levitamiseks jne. Nii et ei ole siin vaja demonstreerida oma ärikavaimukust: minu raha, teen, mis tahan. Muide, moraalses mõttes on Toomi europalk saadud sohi teel: ta peab Euroopas esindama Eestit ja Eesti huve, mitte aga töötama Eestile vastu Venemaa kasuks.

Toom ei annetanud „oma palka“ vähihaigetele lastele, vene fašistide poolt röövitud kümnete tuhandete ukraina laste otsimiseks, loomade varjupaigale. Ta toetas selle rahaga häbematuid tegelasi, kes aastaid õõnestasid nii eesti kui ka siin elavate muudest rahvustest laste ja nende perede julgeolekut, mõnitades eesti rahvast ja ülistades okupante ja sadiste.

„Mõnikord on minu käest küsitud, kuidas ma vastu pean – arvatakse, et nädalaid kestev meediapeks, arutelu sel teemal, kuidas võtta minult ära kodakondsus ja kolleegide hukkamõist, peaksid rivist välja lööma,“ kurdab Toom.

Kas keegi ei küsigi, kuidas kõik need aastad pidas vastu keskerakonna esimees Jüri Ratas, kes pidi Toomile naeratama, kannatama teda oma parema käe rollis? Kuidas tema, eestlane, koos paljude teiste eestlaste ja heatahtlike eestivenelastega pidi kinni mätsima kõik selle kutselise estofoobi eestivastased sigadused? Ja alles nüüd sai Ratas seda südame pealt ära rääkida, sest enne ei lubanud tal seda teha tõenäoliselt parteidistsipliin ja võõrkodanike häälte kaotamise kartus.

Ja miks peaks Yana Toomi masendama soov võtta temalt EV kodakondsus? Ideaalis tuleks igalühel tagastada kõik ebaausal, seadusevastasel, amoraalsel teel saadud asjad. Jah, keegi meie riigis varastas 10 000 000 + 30 000 000 dollarit, kaotas osaliselt mälu ja pangarööv salastati 75-ks aastaks. Jah, selline ongi meie riiki lüpsev ja lagastav kamp. Ja võrreldes sellega on Toomile „eriteenete“ eest kingitud eesti kodakondsus isegi väiksema kaliibriga alatus.

Kodakondsust taotles tema jaoks tema enda keskerakondlasest ema, mis on täiesti ebaeetiline, ja surus läbi Edgar Savisaar, kes oli FSB vargakassa hoidja Jakunini semu ja Jedinaja Rossija siinse allüksuse esimees.

Kuna kõik Toomi „eriteened“ Eesti ees kujutavad endast Kremli ustavat teenimist Eesti ja Euroopa tasemel, eesti riigi järjepidavat mahategemist ja Eesti vastu igasuguste protsesside algatamist ning toetamist, tuleks tal endal Eesti kodakondsusest loobuda. Kui tal oleks natukenegi piinlik. Aga nagu ei loobu Lehtme p.residendi ordenist, nii ei loobu ka Toom poliitilise sohi teel saadud kodakondsusest. Sest siis pole teda Kremlile enam vaja.

Aga nagu näete, tal ei ole üldsegi piinlik. Nii et peab vastu küll, ja jääb õigust ülegi.

Ka jõulude ajal on tal vaja nähvata kõigile vastu, kes on osutanud tema pahatahtlikule tegevusele.

Õnneks sel aastavahetusel eesti keel koos eestlastega veel välja ei sure, nagu nägi oma vaimusilmas Toom.

Ivan Makarov

MEEDIAVALVUR: Jõulutervitus Eestile meie peavoolumeedia Putini ja Lukašenka propagandistide poolt