Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MEEDIAVALVUR: vanaemad, kes vajutasid teiste vanaemade lastelaste koolid õhkinud nupule

-
17.05.2024
© Ivan Makarov

Kunagi uskusin, et kõik vanaemad mõtlevad lastelastele. Loomulikult kõigepealt oma lastelastele, aga on head ka teiste vanaemade lastelaste vastu, lootes sisimas, et need teised vanaemad aitavad vajadusel ka nende ehk esimeste vanaemade lapselapsi.

Reaalses elus nii toimubki. Vanaemad armastavad ka teiste vanaemade lapselapsi. Kuid kui mõni vanaema saab praegu Eestis võimu juurde, lõppeb see idüll kohe.

Eile nägin ma kahte vanaema, kes on Tallinna linnavolikogu liikmed. Nende käes on võim. Nad on vabad vajutama nupule nii, nagu ütleb nendele nende salga juht. Nendele isegi näidatakse, kuidas seda teha. Ja vanaemad vajutavad. Oh kuidas nad vajutavad – nagu Putin unistab vajutada tuumanupule. Aga see Putin pole veel isiklikult nupule vajutanud, tema käsul vajutavad need teised šoigud. Ja raketid lendavad ja lasevad õhku ukraina vanaemade lastelaste koole, sünnitusmaju, lasteaedu ja kodusid.

Kuid vaene Putin ei saa seda teha ise. Aga need kaks vanaema saavad ja lasevadki, sest Eestis on demokraatia. Eile lasid nad üheainsa istungi ajal õhku kaks teiste vanaemade lastelaste kooli. Vajutasid nuppu nii, et krigisesid nende reumaatiliste pundunud näppudee roostes liigesed. Ja urisesid nende peale, kes palusid neid, et nad ei vajutaks. Üle noatera läks neil see õhkulaskmine, võis ju ka ebaõnnestuda. Seepärast olid vanaemad närvilised, tigedad ja aegajalt käratasid teiste peale ähvardavalt, nagu Smolnõi vallutanud mauseritega madrused.

Kusjuures vahetult enne seda pöörasin ma saalisviibijate tähelepanu asjaolule, et siin hakkavad praegu hääletama ka armsad vanaemad, kes panevad kinni teiste vanaemade lastelaste koolid. Aga nende vanaemade kuklad olid nagu betoonist. Kas armatuuriga või mitte, seda meditsiin enne lahkamist öelda ei suuda. Aga võib peatselt ütelda. Aastad ju lähevad ja lähevad…

Panidki kaks vanaema kinni nii kooli kui spordikooli. Ei loe neile midagi ei seal askeldanud olümpiameister Nool ega Levandi. Lütseum oli küll venekeelne, aga lootis ka minna eesti keelele üle koos kõigi teistega. Aga ei, oli ju vaja paisata vene lapsed nende koolist eesti laste kooli. Nii väiksed eestlased paremini adopteeruvad ja integreeruvad. Äkki ei peagi pärast näriliste erakonda kuuluvate vanaemade poolt teostatavat venestamist laskma Putinil eestlasi denatsifitseerida. Sest ka Putin ei hakkaks ukrainlasi denatsifitseerima, kui nad ukraina keelt ei räägiks ja ennast ukrainlasteks ei nimetaks. Sest kes nimetab ennast ukrainlaseks ja üritab oma kodus emakeelt purssida, on ju nats, nagu eestlasedki. Kes aga läheb üle vene keelele ja meelele, on oma. Antakse armuliselt vene pass kätte ja saadetakse natsidevastasele rindele.

Tallinna spordikooli sulgemine on hämmastavalt ratsionaalne – nagu selgitas seal tribüünilt üks ajupuudulikkusega sotsist asjapulk, nüüd läheb meil noortespordiga paremini. Sest et kui kool kinni panna, siis paranevad ju ka selles käivate, õigemini käinud noorte tulemused. Et kui likvideerida spordikool, annab see tõuke enneolematule spordi arengule pealinnas ja kogu Eestis. Et kaks kooli on hea, aga üks on parem. Ja mitte ühtegi on üldse priima.  Mahub rohkem lapsi, mahub rohkem treenereid, mahub rohkem trenažööre.

Meie põllumehed võtku eeskuju: kui kahest lehmast tappa üks, saab ju kolm korda rohkem piima! Ja samas peeretavad loomad kaks korda vähem ja planeet ongi päästetud. Üks surnud eesti lehm päästab terve tööstuslinna uhke nimega Tšeljabinsk! Ja kaob India pühade lehmade kõhusudu, ja tõusevad surnuist üle pühasse Gangese jõkke visatud laibad!

Ja need kaks vanaema, või, nagu veel öeldakse, kaks jumala võilillekest, täpsemalt kaks Jehoova võilillekese pappust, milledele ma puhulsin kogu oma kopsude võimsust rakendades, panid plaksti kaks teiste vanaemade lapselaste kooli kinni! Selline roheline mõtlemine, saate aru. Loodushoid pluss BLM-i arihmeetika. Kaks miinus kaks on viis. Ja mida vähem noored pingutavad spordisaalis, seda vähem tarbivad nad kaloreid ja eraldavad süsihappegaasi. Parem, kui oleksid üldse laibad, aga andku aega atra seada! Las sõidavad parem Bolti tõuksidega. Seisad lihtsalt peal, ei ähi ja ei hävita osoonikihti.

Et neile muttidele mõni selline otsa kihutaks. Ausalt. Need vanaemad ei paranda ealeski enam omaenda kuulitõuke isiklikke rekordeid. Üks nendest ei heida enam üldse oda, teine ei suuda seda maast tõstagi. Nendel on ishias, nagu p.residendilgi. Nad ei harrasta enam ka takistusjooksu. Nad ei sõida ei veo- ega kolmerattalise jalgrattaga mitte. Ja vibuspordis ei saa neist mitte kunagi enam tegijaid.

Aga näe, kahele koolile andsid surmahoobi, nii et tolmas. Vajutasid nupule, et teiste vanaemade lapselapsed ei saaks sinna minna õppima ja trenni tegema.

Aga see-eest on nad täpsusnupuvajutamise Eesti meistrid.

Et neil kõhus vihmavari lahti läheks.

Ivan Makarov  

MEEDIAVALVUR: Ossinovski ja Kallase pereäri vene raha kohustab: Lasnamäe tsaarinnaks määratakse põline okupantide toetaja