Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

MEEDIAVALVUR: vastukaja loole „Kas Lauristini või Šarikovi lapsed?“

-
30.12.2023

Raskekaallane peavoolumeediast, kelle nimi on UU toimetusele teada, kirjutab:

„Huvitav külalistevalik, aga eks see iseloomusta ka tänast eesti ajakirjandust: ajakirjanike pähe töötab seal hulk poliitilisi aktiviste, kes Eesti rahvast oma poliitiliste dogmade järgi elama õpetavad.

Ja tulevad nad samasugustest politiseeritud ülikoolidest, kus erinevad sotsid ja kommunistid suguvõsade kaupa töötavad.

Seda kirjutas Mussolini aegadel itaalia kommunist Gramsci, et punased peavad võimu enda kätte saamiseks võtma enda kätte ülikoolid.

Ja kae – nii läkski.

Ma poleks ka Marju Lauristini asemel kindel, et “eesti ajakirjanike ema” on reaalsuses kompliment. Kui minule öeldaks, et ma olen selle jama isa, siis ma läheks ja kurvastaks kodus.

Lauristin elab üldse oma teooriate ja ideoloogiliste illusioonide mullis – alguses marksism ja leninism, pärast Frankfurti koolkond ja igasugused euroopa kommud. Ning ta pole oma ajakirjanikele õpetanud peamist: arengu mootor on igal pool konkurents. Kuna Lauristin elas ja kasvas ühiskonnas, kus polnud ei arengut ega konkurentsi, ta sellest aru ei saa mitte kunagi. Ja ka tema ajakirjanikud tegutsevad Eestis vaid selle nimel, et toimetuse sees ja toimetuste vahel poleks konkurentsi, kõik käib selle nimel, et andekamad ja töökamad kolleegid eos ära elimineerida ja ise Brežnevite kombel elu lõpuni oma kohtade peal istuda. Selle pärast Eestis praktiliselt pole ju mingit ajakirjandust, on propaganda ja võimulolijate PR.

Ja selle tõttu ei saa Eestist kunagi edukat riiki ja eesti ajakirjandus ei suuda mitte kunagi saavutada elementaarsetki taset.

Sa pead elama ja töötama selle nimel, et olla parem, professionaalselt kasvada. Eestis elatakse aga selle nimel, et oma võistlejad ja konkurendid välja intrigeerida ning ise istuda nii kaua kuni juba surnuaiale viiakse.

Enne kui marjustin Jeesuse kombel templis rahavahetajate letti külili ei keera, pole ta midagi väärt.

Vat vana kirurg ütleb noorele, et see peab kätt harjutama ja lõikama ja lõikama ja veelkord lõikama…

Marjustini juurest tulevad 25-aastased, kes mõtlevad, et on juba ülikooli lõpetades tipud.

No selgitagu keegi neile, et nüüd alles õppimiseks läheb, aga ei…

Selle pärast on Lauristin ise nartsiss, kelle juurest tulevad uued nartsissid, kes arvavad, et nad midagi oskavad. Tegelikult ei oska ja neid on vaja vaid selleks, et Lauristinidel ja ta sugulastel töö oleks.

Sellest Eestis keegi ei räägi.

Ja kuidas on võimalik, et Eestis astub rongilt maha hulga kaupa puhastatud sotsiaalmeediakontode ja eemaldatud google’i otsingutega inimesi Venemaalt, Ukrainast ja Valgevenest, kes järgmisel päeval lähevad Eestis tööle meediasse ja hakkavad kirjutama vene Delfis eesti keele pealesundimisest kohalikele venekeelsetele, nende diskrimineerimisest eestlaste poolt jne?

No ütle ausalt, Ivan, kas pole imelik?