Meetmepakett “Euroopa elluäratamine” – hullumeelsete vandenõu ehk “Euroopa hävitamine”

Eesti,
- Updated
©EPA/Scanpix
Migrandid Itaalias. Nagu näha, on narkoäri ja tarbimine hoos.

Rändepakti ohutuse ja mittesidususe jutt on saanud selle läbisurumise üheks relvaks, kuid on siiski täielik vale.

Tegelikkus näitab, et hoolimata peaminister Ratase juttudest, nagu ei võtaks Eesti kedagi vastu, kui ei taha, on selge, et vasakvalitsuse juhitav riigivõim tahab võõraid vastu võtta: sellele viitab ka aasta eest valminud projekt “Euroopa elluäratamine. Meetmepakett EL27 jaoks”, mille loomisel osales Eesti poolt projekti koordinaator Andrei Liimets.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Raport on valminud järgmiste organisatsioonide toetusel: King Baudouin Foundation, Bertelsmann Stiftung, Open Society Initiative for Europe, European Policy Centre, Calouste Gulbenkian Foundation, Avatud Eesti Fond, BMW Foundation ja Network of European Foundations.

Mõningaid katkeid meetmepaketist: “On oht, et Euroopa muutub varasemast rohkem endassesulgunuks, tagurlikuks, protektsionistlikuks, sallimatuks, ksenofoobseks ja diskrimineerivaks, kaldudes ka vastanduma globaliseerumisele, kaubandusele, migratsioonile, heterogeensusele, kultuurilisele mitmekülgsusele ja avatud ühiskonna põhimõtetele. Kuid see oht ei piirdu üksnes Euroopaga, vaid on ELi jaoks põhimõttelise tähtsusega, võttes arvesse, et Euroopa Liit on endiselt palju haavatavam kui rahvusriigid, millest ta koosneb.

Mis puudutab migratsiooni, siis selles aruandes esitatud meetmepakett püüab viia ELi lähemale kõikehõlmavale inimeste liikuvuse strateegiale. See püüab tasakaalustada turvalisuse ja solidaarsusega seotud probleeme, et tõhustada „kaitsva Euroopa“ ideed, vältides samal ajal „Euroopa kindluse“ tagasilööke.

Selle eesmärgi saavutamiseks teeb kokkulepe kindlaks konkreetsed meetmed lõhe ületamiseks kahe leeri vahel: turvalisuse leer, kes väidab, et Euroopa peab astuma samme ebakindlustunde vähendamiseks oma kodanike seas ja kaitsma ennast võimaliku ülemäärase arvu inimeste eest, kes püüavad Euroopasse jõuda; ning solidaarsuse leer, kes rõhutab vajadust tugevdada solidaarsust ELi riikide ja nende vahel, kes koputavad Euroopa ustele, ja päritolu- ja transiidiriikide vahel.

Eesmärgiks on solidaarsus liikmesriikide vahel: luua püsiv ümberasustamise mehhanism ja -kava; ühtlustada liikmesriikide vahel varjupaigataotluste vastuvõtmise määra; ergutada omavalitsusi pagulaste või varjupaigataotlejate vastuvõtmisele; rajada varjupaigataotlejate vastuvõtukeskused Kesk- ja Ida- Euroopa riikides; luua varjupaigataotlejate vahetamise mehhanism; paremini teavitada pagulasi vastuvõtutingimustest ELi liikmesriikides, luua seaduslikud võimalused (majanduslikuks) migratsiooniks.

Pole üldse kindel, et 27-liikmeline EL on suuteline kompromissi saavutama. ELi meetmepaketi väljatöötamine ja hilisem elluviimine nõuab tugevat tõuget Prantsuse-Saksa ühisalgatuselt. Laiema toetuse võitmiseks peab algatus siiski kaaluma teiste liikmesriikide arvamusi ja jätma neile piisavalt ruumi oma panuse andmiseks kollektiivläbirääkimiste protsessi tulemusse.

/…/ Tuletada inimestele pidevalt meelde autoritaarsete populistide tegelikku olemust ja eesmärke: autoritaarsed populistid püüavad ühiskondi jagada ja polariseerida; nad püüavad õõnestada liberaalsete demokraatiate tugisambaid; autoritaarsete populistide ettepanekud on ebarealistlikud või majanduslikult mõttetud.”

Allikas: meetmepakettEuroopa elluäratamine”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused