Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

MEM kohvikut valvama pandud turvafirma juhte on Kristian Jaani koolivend

-
13.12.2021
Turvamees MEM kohviku ees

Keegi enam ei mäletagi, kui eelmises valitsuses otsiti seoseid tollase maaeluministri Mart Järviku, tema nõuniku Urmas Arumäe ja PRIAga vaielnud talupidaja Rein Soosaare vahel. Hästi varjatud saladusena serveeris meedia meile, et nad olid algklassides (sic!) koolikaaslased.

Pidi ikka suur patt olema, mis toodi esile siis, kui Järvik polnud rahul kantsleri Illar Lemettiga ja soovis temast vabaneda. Peatselt langes Lemettilt mask ning temast sai Viimsi vallas tähtis reformierakondlane.

Järviku rahulolematus Lemettiga tekitas peavoolus arusaamatust. Kuidas nii? Üks minister soovib kantsleri välja vahetada? Ent tänases valitsuses lendavad ametnikud vasakule ja paremale, sealhulgas ka kantslerid, kuid keegi ei köhi.

Aga jutu alguse juurde tagasi. Kui Postimees kirjeldas üksikasjalikult Järviku ja Arumäe kooliteed kusagil Võidula algkoolis, mis suleti juba 1970-ndate aastate alguses, kui hullu seost mingites asjaajamistes, siis praegusest on võtta hoopis tõsisem seos, mis viitab otseselt korruptsiooniohule. Ometi ei pane seda nii töökas ja tarmukas ajakirjandus kuidagi tähele.

Nimelt pandi nüüdseks juba legendaarset MEM kohvikut valvama turvafirma EventSecurity Turvateenistus OÜ.

Pange tähele – selle juhatuse liige on Janno Pilt. Ja edasi: Janno Pilt ja siseminister Kristian Jaani on mõlemad Sisekaitseakadeemia lõpetanud, ehk siis ühel ajal koolivennad.

Niisisi tekib küsimus, kas siseminister andis oma koolivennale riiklikku räkitit teostada…