Metsakaitsjad Soomaa röövraidest: Lääne-Euroopas tekitaks see suure skandaali

Eesti,

Eesti metsanduse hetkeseis on kuum teema ja seejuures tasub teada ka seda, mida arvavad sellest teised teema käsitlejad – vähemalt Soomaa skandaalset raiet peetakse häbiväärseks.

Läänemaal Roostal eelmisel nädalal koos olnud 24 riigi metsakaitsjad tõdesid, et metsanduse olukord Eestis ning kogu Baltikumis on halb ning sellele tuleks rahvusvaheliselt senisest enam tähelepanu pöörata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kohtumisel avaldati esmakordselt ka Environmental Paper Networki (EPN) ülevaade paberitööstuse hetkeseisust, samuti otsiti koha peal ühist nägemust biomassi osas ning valmistati ette ühispöördumine Tartu kodanike, teadlaste ja linnavalitsuse toetuseks Est-For Investi poolt kavandatava tselluloositehase asjus, teatas kodanikuliikumise Eesti Metsa Abiks (EMA) koordinaator Linda-Mari Väli esmaspäeval BNS-ile.

Väliskülalised tunnistasid Väli sõnul, et olukord Eesti ning kogu Baltikumi metsades on tõepoolest halb ning sellele tuleks ka rahvusvahelisel tasandil senisest enam tähelepanu pöörata. Samas tunnustati eestlasi juba saavutatud edusammude eest ning tunti suurt huvi koostöö vastu.

Välisdelegatsioon külastas ka Soomaa rahvusparki ning seal hiljaaegu tehtud raiet, millesse üldsus sekkus ning mis ka peatati, aga sellegipoolest jõuti toime panna mitmeid raierikkumisi, mida keskkonnainspektsioon ja keskkonnaagentuur nüüdseks uurima on asunud. “Sündmust peeti häbiväärseks ning leiti, et Lääne-Euroopas tekitaks see suure skandaali,” sõnas Väli.

Forest Movement Europe’i (FME) ja EPN kohtumisel osales 29 organisatsiooni esindajaid kahekümne neljast riigist. Arutuse alla tulid Eesti, Malaisia, USA, Indoneesia ja Slovakkia metsandusprobleemid ning edasiminekud nende lahendamisel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused