Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mida oligi arvata: ka vaktsineeritutele tulevad piirangud

-
26.10.2021
Koroonaproovid
© UU

Negatiivne test enam pääsmeks restorani, teatrisse või mõnda teise avalikku kohta ei ole, kuid järgmisena pole piisav garantii ka vaktsineerimistõend. Varsti pole enam mingit vahet, kas sa oled vaktsineeritud või mitte, sest koroonaviiruse kriitiline levik võib muuta olukorda ning jätta karantiini ka vaktsineeritud lähikontaktse.

Postimees kirjutab, et kui näiteks praegu koolilaps nakatub koroonaviirusega, siis ei pea vaktsineeritud lapsevanem koju jääma, vaid saab minna tööle. Terviseameti peadirektori Mari-Anne Härma sõnul võib aga ühel hetkel osutuda vajalikuks, et perekonna lähikontaktsed vaktsineeritud inimesed jääksid koju, et viirust mitte edasi levitada.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna teadusnõunik, koroonapandeemia mudelprognoose koostav füüsik Mario Kadastik ütles Postimehele, et see on see koht, kus tõenäoliselt on vaja vaktsineeritud inimestele kehtestada piirangud.

Koroonaviirusega nakatumine ei näita mitte mingeid stabiliseerumise märke. Praegu on koroonapositiivsete testide osakaal 21,5 protsendi juures – iga viies koroonatest on positiivne. Seejuures nakatuvad ja levitavad viirust ka vaktsineeritud. Vaktsineeritud põevad seda aga tavaliselt kergemalt.