Mida “patust” rääkis abiõpetaja Toivo Treiblut, et ateistlik peavoolumeedia pöördesse läks?

Kristlik kirik vappub maailma tabanud raskustes. Pilt on illustratiivne.

Postimehe lugu “Tallinna kirikuõpetaja külvas jõulujutlusel võõrahirmu” on sotsiaalmeedias palju vastukaja tekitanud.

Jutt käib jõululaupäeval Nõmme Rahu koguduses abiõpetaja Toivo Treibluti suust kõlanud kõnest, mis Postimehe väitel olevat inimeste seas kõhedust tekitanud. Mida “jubedat” vaimulik siis rääkis?

Postimees vahendab kogu Toivo Treibluti jutluse, kuid “skandaalsed” on selles vaid kümmekond järgnevat lauset.

“Jõulud on jälle kätte tulnud, aga sel aastal siiski pisut teisti, kui varemalt. Raekoja platsi Jõuluturul patrullivad  automaatrelvadega politseinikud. Saksamaal tähistati sel aastal avalikult Karl Marxi 200. sünniaastapäeva, kellele püstitati ka ausammas. Uusmarksistid nimetavad jõulupühi ümber talvepühadeks, eemaldavad avalikest kohtadest järk-järgult kristlikke sümboleid ja kutsuvad siia laamendavaid võõraid, kes meie Jõuludest pehmelt öeldes lugu ei pea. See kõik tekitab kõhedust kui veel mitte järgmiste, siis ülejärgmiste Jõulude ja kogu olemise ees.

Üks võõras võim on meile tuttav lähiminevikust. Kole küll öelda, aga see on päästnud meid olukorrast, milles Lääne-Euroopa täna on. Ka meie lastele on tunduvalt turvalisem sõbralik ja vana hea tuttav pika valge habemega Jõulutaat, kui (pika) musta habeme ja vilavate silmadega võõras, kelle käitumine on ettearvamatu.”

Abiõpetaja tunnistas Postimehele, et pidaski silmas moslemeid ja Lääne-Euroopas toimuvat. Kogu see lühike “võõrahirmu õhutamine” kirjeldab paraku väga konkreetseid sündmusi ja arenguid. Kust mujalt veel sellist hoiatust jõulude olematusesse kadumise ohu kohta maha hõigata, kui mitte kristliku kiriku kantslist? Kõlab ju Euroopas aset leidev uudistes sama hullusti kui rängeimad kohad Ilmutuse Raamatust.

Ilmselt on asi ka vaimuliku ülestunnistuses, mida vahendab Postimees: “Eestimaa tuleviku pärast on tal hirm. Lahendust pakkuvat tema hinnangul erakond EKRE”.

Kommentaarid