Mida “patust” rääkis abiõpetaja Toivo Treiblut, et ateistlik peavoolumeedia pöördesse läks?

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Kristlik kirik vappub maailma tabanud raskustes. Pilt on illustratiivne.

Postimehe lugu “Tallinna kirikuõpetaja külvas jõulujutlusel võõrahirmu” on sotsiaalmeedias palju vastukaja tekitanud.

Jutt käib jõululaupäeval Nõmme Rahu koguduses abiõpetaja Toivo Treibluti suust kõlanud kõnest, mis Postimehe väitel olevat inimeste seas kõhedust tekitanud. Mida “jubedat” vaimulik siis rääkis?

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Postimees vahendab kogu Toivo Treibluti jutluse, kuid “skandaalsed” on selles vaid kümmekond järgnevat lauset.

“Jõulud on jälle kätte tulnud, aga sel aastal siiski pisut teisti, kui varemalt. Raekoja platsi Jõuluturul patrullivad  automaatrelvadega politseinikud. Saksamaal tähistati sel aastal avalikult Karl Marxi 200. sünniaastapäeva, kellele püstitati ka ausammas. Uusmarksistid nimetavad jõulupühi ümber talvepühadeks, eemaldavad avalikest kohtadest järk-järgult kristlikke sümboleid ja kutsuvad siia laamendavaid võõraid, kes meie Jõuludest pehmelt öeldes lugu ei pea. See kõik tekitab kõhedust kui veel mitte järgmiste, siis ülejärgmiste Jõulude ja kogu olemise ees.

Üks võõras võim on meile tuttav lähiminevikust. Kole küll öelda, aga see on päästnud meid olukorrast, milles Lääne-Euroopa täna on. Ka meie lastele on tunduvalt turvalisem sõbralik ja vana hea tuttav pika valge habemega Jõulutaat, kui (pika) musta habeme ja vilavate silmadega võõras, kelle käitumine on ettearvamatu.”

Abiõpetaja tunnistas Postimehele, et pidaski silmas moslemeid ja Lääne-Euroopas toimuvat. Kogu see lühike “võõrahirmu õhutamine” kirjeldab paraku väga konkreetseid sündmusi ja arenguid. Kust mujalt veel sellist hoiatust jõulude olematusesse kadumise ohu kohta maha hõigata, kui mitte kristliku kiriku kantslist? Kõlab ju Euroopas aset leidev uudistes sama hullusti kui rängeimad kohad Ilmutuse Raamatust.

Ilmselt on asi ka vaimuliku ülestunnistuses, mida vahendab Postimees: “Eestimaa tuleviku pärast on tal hirm. Lahendust pakkuvat tema hinnangul erakond EKRE”.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused