Miilitsast politseiks, IRL-ist Isamaaks, Töötukassast Töökassaks… kas midagi ka reaalselt muutub?

Eesti,
©Toomas Huik/Postimees
Muudame nime ja üks probleem on taas lahendatud?

Nimi meest ei riku, küll aga võivad mehed nimesid rikkuda.

Eesti Töötukassa nõukogu kiitis esmaspäeval heaks juhatuse esimehe Meelis Paaveli ettepaneku muuta asutuse nime. Nõukogu otsustas, et asutuse nimi võiks edaspidi olla Töökassa.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Töötukassa nõukogu esimehe Toomas Tamsari hinnangul on aeg nimevahetuseks küps, sest viimastel aastatel on töötukassa tegevussuunad ja sihtrühmad märksa laiemaks muutunud, kuid nimi kirjeldab ikka veel vaid üht võimalikku etappi inimese tööelust.

Või hakkas hoopiski sõna “töötu” eduriigi jaoks halvasti kõlama ja seda on vaja kõrvupaitavamaks muuta? Aga miks siis kuulub sõnaühendisse “kassa” – palka peaks siis ju tööandja maksma?

“Muudatuse eesmärk on viia töötukassa nimi kooskõlla tegevussuundadega, mis on lisaks töötute abistamisele ka töötavate inimeste tööl püsimisele kaasa aitamine ja tööturul liikumise soodustamine, lisaks noorte suunamine tööturul ning tööandjate abistamine vajaliku tööjõu leidmisel ja koolitamisel,” vahendab ERR. Kas seda ametkonnas seni siis ei tehtudki?

Paralleelselt tuleb kohe meelde, kuidas IRL muutus ühel nädalavahetusel Isamaaks, et rõõmsat rahvuslust edendada, kuigi inimesed on samad, kes senist hukatuslikku poliitikat on ajanud või vähemalt toetanud. Veel varasemast ajast meenub “Võimalik vaid Venemaal”, kus miilits üleöö politseiks sai, aga korruptsioon paraku muutustega kaasa ei läinud, vaid jäi endiselt uut lapsukest saatma.

Kui probleeme saaks lahendada nimemuutusega, siis poleks neid enam olemaski, kuid muredel pole kahjuks kombeks nimemuutusega kaduda. Et Töötukassa ja Töökassa vahel oleks muutus tuntav, on vaja hoopis teistsugust sotsiaal- ja majanduspoliitikat, kui seda on sõnalõpu “-tu” ärakoristamine. Praegune valitsus saab kahjuks hakkama vaid sõnaseade muutmisega.

Haigekassaga on Eesti riigil samuti suuri probleeme. Mis oleks, kui muudaks ta näiteks Tervisekassaks, kes alustab täitsa puhtalt lehelt ega tunnegi seda õnnetut Haigekassat?

Nimemuutus võetakse Eestis sageli ette siis, kui vana nimega on mingid jamad ja uus aitab inimestel unustada, millised soperdisega tegelikult tegu oli.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused