Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks ei lasta häirida Kõlvarti seisukohtadest?

-
04.05.2022
Keskerakonna valimisbuss
© UU

Keskerakondlasest linnapea Mihail Kõlvart üritas mitu korda Reporteri küsimusele „Mida tähendab 9. mai teie jaoks?“ kõrvale põigata. Lõpuks tunnistas ta: „Tegemist on muidugi erilise päevaga… Minu jaoks tähendab see mälestamispäeva ja II Maailmasõja lõppu… minu jaoks see päev omab tähtsust,“ üritas ta sõnu leida.

Selle peale nentis meedia, et Kõlvart on kahe tule vahel: tema venekeelses meedias ilmunud pöördumine seoses 9. maiga pahandas parempoolse ilmavaatega erakondade esindajaid, kuid avaldus ei meeldi ka venelastele. Samas on Kõlvart selge sõnaga öelnud: “9. mail mälestame kangelasi, kes kaitsesid ja vabastasid.”

Eeva Helme (EKRE) peab sellist olukorda irooniliseks. „Iroonia seisneb selles, et me ei lase kuidagi ennast öeldust häirida, leiame Kõlvartile veel ühiselt tuhat vabandavat tõlgendust – vaene mees on kahe tule vahel, saage aru,“ märgib Helme ja lisab, et pigem trambitakse kahe jalaga Anne Veski seljas, miks tema midagi Ukraina sõja kohta öelnud ei ole.

 

Loe lisaks:

https://reporter.postimees.ee/7514631/reporter-kahe-tule-vahel-vene-meedias-suudistatakse-mihhail-kolvartit-reetmises-kuna-ta-olevat-liidus-natsidega