Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas Kiisler, Metsoja ja Ladõnskaja-Kubits on Isamaast lahkumas?

-
24.09.2020
Üks “vana vettinud mäger” naaseb Riigikogusse, sedapuhku juba akna alla.
© Uued Uudised

Teatavasti kukkus eile ettearvatult läbi Reformierakonna ja sotside meeleheitlik katse rahandusminister Martin Helme (EKRE) ametist kõrvaldada, et muuta kurssi rahapesu uurimisel. Martin Helme umbusaldamist toetas 45 saadikut ja selle vastu oli 53, erapooletuid ei olnud, kuid kolm Isamaa liiget – Siim Kiisler, Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Andres Metsoja ei hääletanud.

Kokku on Keskerakonna, EKRE ja Isamaa koalitsioonil riigikogus 56 kohta. Mis võib olla põhjus, et need kolm Isamaa liiget ei hääletanud? Kas nad on ehk erakonnast lahkumas?

Endise Eesti Ekspressi ajakirjaniku Viktoria Ladõnskaja-Kubitsa häälega ei saa Isamaa ega koalitsioon juba ammu arvestada. Ta on alati hääletanud isepäiselt ning põhimõtteliselt on arusaamatu, miks ta üldse veel Isamaa fraktsiooni kuulub ega ole akna alla kolinud või parteid vahetanud. Nõnda on Isamaa riigikokku aidanud poliitiku, kes sööb nende enda saba ja evib juba ainuüksi oma päritolu tõttu põlgust rahvuskonservatiivide vastu.

Siim Valmar Kiisler, on viimasel ajal koalitsioonikaaslasi meedias mitmel korral rünnanud.  Kiisler on ka Isamaa juurde asutatud ühenduse Parempoolsed käivitaja, selles ühenduses näevad mõned poliitikavaatlejad parteisisest mässu. Oluline detail on see, et Kiisleri sõnul asutati Parempoolsed, et tagada erakonnasiseselt liikmete ühtne toetus poliitküsimustes. Nagu elu näitab, siis kunagine respulikaan ise lõhubki nende ühtsust.

Mõni mäletab Kiislerit ka endise keskkonnaministri ja regionaalministrina, kuid tema saavutusi väga ei mäletata, vähemalt neid, mis puudutavad pika habemega riigireformi. Ju siis neid saavutusi polnudki.

Mis puudutab aga Andres Metsojat, siis ka tema on näidanud üles selget vastumeelsust ja vastasseisu EKRE suhtes, viimati kaitseinvesteeringute küsimuses.

Selle antipaatia juured viivad Pärnu linnavolikokku, kuhu Metsoja kuulub ning kus on rahvuskonservatiividega kõvasti nagistamist, sest pärast seda kui EKRE Pärnu linnavolikogus koalitsiooni pääses, pidi Isamaa sealt taanduma ning koos sellega kaotas Metsoja ka volikogu esimehe koha.

Nii lihtne poliitikas kõik ongi.

Selge on, et Ladõnskaja-Kubitsa, Metsoja ja Kiisleri häältega koalitsioon enam arvestada ei saa. On ilmselt aja küsimus, millal need kolm mõnda teise erakonda üle hüppavad.