Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Miks Tanel Kiik vastutust ei võta? Sest ta on WHO-s tähtis nina

-
13.08.2021
Tanel Kiik

Eesti inimesed pole siiani lõpuni aru saanud, miks kogu selles tervisekriisi segaduses pole poliitilist vastutust võtnud Keskerakonna esimehe Jüri Ratase „lemmiklaps“, töö- ja terviseminister Tanel Kiik, kel läks asi lappama juba eelmise valitsuse koosseisus sisuliselt sama tööd tehes.

Vastus on väga lihtne. Nimelt paljudele teadmata, et Kiik on tänavu mais valitud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) assamblee tähtsamate ametnike hulka. Seda seltskonda juhib president: Dechen Wangmo Bhutanist, asepresidendid on peale Kiige veel professor Benjamin Hounkpatin Beninist, Enkhbold Sereejav Mongooliast, dr Hanan M Al-Kuwari Katarist ja dr Amelia Flores Guatemalast.

Pange tähele, ülejäänud on kõik kas doktorid või professorid.

Tartu ülikooli Pärnu kolledžis õppinud Tanel Kiik on alustanud kinnisvaramaaklerina ning jõudis ministriks Jüri Ratase nõunikuna.

Kogu vastav dokumentatsioon on leitav siit: https://www.who.int/about/governance/world-health-assembly/seventy-fourth-world-health-assembly

Sealt avanenud nimsistust leiab täitedokumendid, mille hulgas on ka dokument nr  WHA74(2)
Election of officers of the Seventy-fourth World Health Assembly.

Üsna kõnekas fakt aru saamaks, miks see mees ei hakka kunagi poliitilist vastutust toimuva ees võtma ja mis tagab tema poliitilise garantii hetkel veel võimul olevas valitsuses.

Muide, kuu aega tagasi kirjutas Õhtuleht: “Peamine põhjus, miks Kiik ei saa tagasi astuda, paistab olevat hoopis tema 156 000 euro suurune eluasemelaen. 30aastase laenu korral on igakuine tagasimakse ligi 800 eurot, kuid 10aastase puhul juba 1600. Ministriportfellist loobudes pole Kiigel kohta riigikogus, kuhu tagasi minna – rahvas ei valinud teda sinna. Järelikult pole ka mingit garanteeritud sissetulekut.“

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) on ÜRO juures tegutsev rahvusvaheline tervishoiuorganisatsioon, mille eesmärk on inimeste tervise tagamine ja võitlus erinevate haiguste sh viiruste vastu.