Milline roll oli Kert Kingo ministrikarjääri hävitamises abikaasadel Siim ja Riina Sikkutil?

Rubriik Eesti On
- Updated
©Scanpix
Päris palju minister Kert Kingo ründajaid üheskoos. Pilt on illustratiivne.

Räiged rünnakud väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingo vastu algatas Reformierakonnast ja sotsidest koosnev opositsioon, kus vahulsuisemaks ründajaks on sots Riina Sikkut, kelle abikaasaks on Kingo haldusala asekantsler Siim Sikkut.

Saates “Räägime asjast” ütles Mart Helme, et Kert Kingo vastu käis tema ministeeriumis Itaalia streik ehk passiivne vastupanu ministrile läbi tema korralduste eiramise, info varjamise ja dokumentide meediale lekitamise, nagu näiteks tööleping Jakko Väliga. “Väheusutav, et abikaasad Sikkutid padjajuttudes ei arutanud, kuidas ministrile miin alla panna,” möönis Mart Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusminister Martin Helme sõnul selgus eelarvearutelude käigus läbi andmete kontrolli, et ministeeriumil on olemas 26 miljonit eurot IT-süsteemide arendamiseks, kuid IT-minister Kert Kingole ametnikud seda ei öelnud, kuigi too küsis raharessursside kohta mitmel korral.

Samal ajal kui minister Kingot süüdistati välismaal mittekäimises, kasutasid tema alluvuses töötavad kantslerid ja asekantslerid seda võimalust usinalt ära, kuid tulemusi neil reisidel väidetavalt pole ja ka aruandeid poliitturismi kohta mitte – majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi side ja riigi infosüsteemide asekantsler Siim Sikkut keeldus näiteks aruandeid kirjutamast.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis on tõsine huvidekonflikt – EKRE ministri alluvaks on asekantsler, kes on abikaasaks kõige paandunumale EKRE-vastasele poliitikule. Kui keegi arvab, et sellel kolmnurgal pole ministeeriumi tööle mingit mõju ning puudub ka seos Kert Kingo vastase infosõjaga, siis on tegu väga naiivse inimesega.

Kui küsida, et kas vasakäärmuslikult laetud naispoliitik võib oma ametnikust abikaasat tolle töös kallutatusele viia, siis selle paari puhul leiavad Uued Uudised kindlalt – jah, võib! Aga ilmselt nad ongi ideoloogilised aatekaaslased ka maailmavaates.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused