MINIREPORTAAŽ. Keda või mida kardab PortoRollo valitsus?

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Meeleavaldus Toompeal teisipäeval.

Neljapäeva pärastlõuna Toompea lossi esisel platsil. Silma järgi võttes 50-70 meeleavaldajat, plakatid, eestikeelne muusika, loosungite hõikumine ja mõistagi politseinikud.

Torkab silma, et valdavalt maskita inimeste seas on palju noori vanuses 20-40, paare, lastega peresid – just need inimesed, keda iga erakond tahaks oma miitingutel näha. Heatujulised, aktiivsed, sõnakad, agressiivsus puudub, kuid on tahe – nad lubavad seal seista seni, kuni vaja.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Uute Uudiste andmetel pole selle aktsiooni taga ühtegi erakonda, seega on tegu rahvaalgatusega – see on miskit, mida võimurid kõige rohkem kardavad. Inimesed tunduvad olevat otsusekindlad.

“Lamemaalisusele” viitavaid loosungeid silm ei seleta, küll aga protesteeritakse politseiriigi ehk NETS-i vastu.

Sellest ilmselt ka politsei eriline huvi – lisaks platsil olevatele korravalvuritele on eraldusmärkideta, kuid vormikandjatega auto Komandandi tee ristmikul, politseibuss Jaapani kultuuriatašee maja juures ning patrull Vabaduse väljakul. See on vaid üks Toompea külg, ilmselt on vene kiriku tagustel tänavatel neid veelgi.

Jõustruktuuride huvi on ebaproportsionaalselt suur, võttes arvesse meeleavalduse piiratud suurust ja rahumeelsust. Kas põhjus on selles, et peaminister Kaja Kallas oli majas või siis harjutavad politseinikud juba oma laiendatud õigusteks?  Igal juhul on see täielikult kooskõlas plakatihoiatustega politseiriigi eest.

Delfi nägi platsil küll “kremli-meelseid aktiviste ja uhuu-ärikaid”, aga see oleneb täiesti, milleks ajakirjanik sinna läks ja keda ta isiklikult tunneb. Üldpilti need tegelased igal juhul ei tundu kujundavat.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused