Minister Kadri Simsoni vastu suunatud petitsioon on kogunud üle poole tuhande hääle

Eesti,
- Updated
Hiiumaa praam
©Erik Prozes/ Postimees
Hiiumaa praam

Parvlaevaliikluse häiretest alguse saanud petitsioon majandus- ja taristuminister Kadri Simsoni vastu on pühapäevase seisuga saanud 505 häält ja nende kogumine jätkub.

Veebikeskkonnas petitsioon.ee saab avaldusele “Täna Hiiumaa, homme Eesti!” hääle anda 20. aprillini. Just sellel päeval külastab Hiiumaad ka Simson.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Petitsiooni algatanud hiidlased süüdistavad ministrit selles, et juba nelja kuue eest oli Rukki kanali sügavuse kriitiline seis teada, kuid selle aja jooksul ei võetud minister Kadri Simsoni haldusalas midagi ette, kuigi Hiiumaa vallajuhid sellele osundasid. Petitsiooni algatus on vastuseks Simsoni avalikule pöördumisele, et suve lõpus saab Rukki kanaliga kõik korda, vahendab BNS.

Simson on lubanud, et Veeteede Amet tegeleb Rukki kanali probleemiga ja plaani kohaselt toimuvad süvendustööd tänavu suve teisel poolel, augustis-septembris.

Käesoleva aasta veebruaris oli häiritud parvlaevaühendus mandri ja Hiiumaa vahel. Kuivõrd varasema teabe kohaselt oli Rukki kanali sügavus 4,7 meetrit ja mereveetase langes alla kriitilise piiri, siis Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad, mis organiseerib mandri ja suursaarte vahelist parvlaevaühendust, jättis ära reise ja piiras autode hulka, mis alustele lasti.

Veeteede amet viis eelmisel nädalal läbi Rukki kanali mõõtmised, millest selgus, et kanali sügavus on 5 meetrit ehk oodatust sügavam.

Riigikogu opositsioon avaldas tänavu jaanuaris majandusminister Kardi Simsonile umbusaldust põhjusel, et ta ei lähtu oma otsustes Eesti majanduse, vaid erakondlikust ja perekondlikust huvist ega põhjenda oma valikuid majandusala ministrile kohasel viisil, samuti ei valda ta mõjuanalüüse, tasuvusarvutusi ega alternatiivide võrdlust ning ei taju raha päritolu ega huvide konflikte. Umbusaldamine kukkus läbi napilt, seisuga 44:49.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused