Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Kert Kingo: meedia ja poliitikud võiksid enne kritiseerimist ennast reeglitega kurssi viia

-
30.08.2019
Kert Kingo
© Scanpix

Väliskaubandus- ja IT-minister Kert Kingo selgitab, et minister ei peagi tegelema poliitturismiga (nagu president Kaljulaid või varasem minister Liisa Oviir), vaid palju asju teevad ära ametnikud.

“Toon eilse, järjekordse meediarünnaku valelikkuse ja pahatahtlikkuse kinnituseks välja mõned põhimõtted ja faktid.

Välisvisiidid

Vastavalt väljakujunenud diplomaatilistele tavadele adresseeritaksegi kõik kutsed erinevatele rahvusvahelise tähtsusega konverentsidele ministritele. Kõrgema poliitilise tasemega (minister) osalemine või mitteosalemine konverentsidel sõltub eelkõige sellest, kas ja kuivõrd on üritusel esindatud Eesti välispoliitilised, majanduslikud ja muud huvid. Samuti arvestatakse konverentsi sisu, selle rahvusvahelist kaalu, varasemate aastate praktikat, tegeliku osalemise taset ja muud. Osalemise taseme puhul lähtutakse põhimõttest ministrite tase, ametnike tase jne. Seega minister ei osale ja polegi kohane osaleda valimatult igal rahvusvahelistel üritusel. Nii lihtsalt on.

Väliskaubandus

Väliskaubandusega tegelevad meil igapäevaselt 14 erinevas sihtriigis EAS-i (palgalised) ekspordinõunikud (kokku 16 inimest) ja investorkonsultandid (7 inimest), s.o kokku 23 inimest. Nende esindajate töö sisuks on just nimelt ettevõtjatele kontaktide loomine, vahendamine, Eesti ettevõtete tutvustamine jne, jne. Lisaks on tegevad aukonsulid, kes paiknevad 82 eri riigis ja kelle üheks töö osaks on ka Eesti ja oma asukohariigi suhete edendamine äris (https://vm.ee/et/riigid/eesti-aukonsulid).

Seega võiksid meie erinevad ajakirjandusväljaanded (sh ennast ajakirjanikeks tituleerivad isikud nagu Ronald Liive Geeniusest) enne mingi nn „uudisloo“ avaldamist teha ära kodutöö ja mitte eksponeerima oma ebakompetentsust pealiskaudsuse ja rumalusega.

Samuti soovitaksin nendel paljudel „arvamusliidritel“ (Kaja Kallas, Keit Pentus-Rosimannus, Jürgen Ligi, Marko Mihkelson jpt) ennast kurssi viia tegelike faktidega ning väljatöötatud põhimõtetega ja mitte avalikusele presenteerida oma piiratud või olematuid teadmisi.”