Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Margus Tsahkna valetas Riigikogu infotunnis Gruusia sündmuste kohta

-
05.06.2024
Margus Tsahkna, valetaja.
© UU

Täna peaministri asemel infotunnis küsimustele vastanud välisminister Margus Tsahkna andis meediale ja saadikutele valeinfot, väites, et Gruusia opositsioon meeleavaldusi ei korralda, vaid need olevat stiihilised.

Gruusia oleks maailmas tõesti unikaalne riik, kui rahvas oleks tänavatel ja opositsioon istuks parteikontorites.

BNS vahendab: “Välisminister Margus Tsahkna märkis kolmapäeval Riigikogu infotunnis, et niinimetatud välisagentide seaduse vastu Gruusias toimuvate  meeleavalduste taga ei ole ühtegi poliitilist jõudu, vaid tegemist on rahva enda reageeringuga selle seaduse vastuvõtmisele.”

Paraku Reuters nii ei arva ja kirjutas juba poolteist kuud tagasi sellest, et opositsioonierakonnad kutsuvad üles massiprotestidele. Ja asi ei ole mitte sedavõrd Gruusia sündmustes, kuivõrd selles, et välisminister ja Eesti 200 juht Margus Tsahkna valetab.

Georgian opposition parties urge mass protests against ‘Russian’ bill (tõlkes: Gruusia opositsiooniparteid kutsuvad üles korraldama massimeeleavaldusi “Venemaa” seaduseelnõu vastu)
TBILISI, April 18 (Reuters) – Six Georgian opposition parties appealed on Thursday for mass protests against a government bill on “foreign agents” which they say aims to block the South Caucasus country’s path towards the European Union and NATO.
Up to 10,000 protesters gathered outside the parliament on Wednesday evening before marching on the prime minister’s office. At least 13 people have been detained over the past two days and one police officer was injured in altercations, the interior ministry said.
In their jointly published statement, the opposition parties hailed the protesters’ “fighting spirit” and slammed the ruling Georgian Dream party for supporting the bill.