Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Minister Mart Võrklaeva kunagine majaehitus tekitab ikka veel küsimusi, kuid menetlust alustatud pole

-
29.06.2023
Mart Võrklaeva ja Kaja Kallase moodi lapspoliitikud polegi kunagi saanud laialdasi seinast seina teadmisi, vaid neid on õpetatud kitsa silmaringiga ideoloogiasõduriteks, mis tähendab, et nad ei suudagi tegusat riigivalitsemist korraldada.
© UU

Uued Uudised on juba ammu kirjutanud, kuidas toonane Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees, praegune rahandusminister Mart Võrklaev skeemitas oma eramu ehitusel koduvallas, nüüd jõudis see info lõpuks ka peavoolumeediasse.

Kui Mart Võrklaev veel Rae vallavanema ametis oli, lasi ta oma alluval tühise summa eest osta krundi esmaselt maaomanikult, kellele sisuliselt tehakse selgeks, et sellele kinnistule ei saa ehitada. Aasta hiljem vormistatakse ostu-müügitehing kus üllatus-üllatus “heauskne ostja” Mart Võrklaev saab omanikuks. Teine krunt müüakse tema erakonnakaaslasele. Kuna detailplaneering mis nüüd on tõstnud krundi hinda kümnekordseks, siis saab ka seada hüpoteegi ja pank annab laenuraha summas, mis pea kümnekordselt ületab krundi algset ostuhinda esmaselt maaomanikult. Aga sellega veel asi ei piirdu. Nimelt ehitab Mart Võrklaeva maja valmis endine vallavanem, kes Mart Võrklaeva ametisse nimetas Veigo Gutmann oma ehitusfirmaga Hansaviimistlus. Samal ajal toimuvad aga mitmed valla ehitushanked, millel osaleb Hansaviimistlus ja hangete üle otsustab sama vallavanem Mart Võrklaev.

Nüüd kirjutab sellest ka ERR artiklis „Võrklaeva eramu ehitus tekitab koduvallas juba aastaid küsimusi“, viidates ka Uute Uudiste artiklile.

„Rahandusminister Mart Võrklaev ehitas Rae vallavanemana endale seitse aastat tagasi maja. Kinnistu hankis talle alluv, hoone projekteeris teine alluv ja maja ehitas kriminaalkaristuse saanud endine Rae vallavanem. Võrklaeva sõnul on teda ligi kaheksa aastat teemaga kiusatud.

Kevadel uue koalitsiooni kokkupaneku järel, kui endisest riigikogu rahanduskomisjoni juhist sai rahandusminister, kerkis opositsiooni häälekandjas üles tema maja küsimus.

EKRE portaal Uued Uudised üllitas artikli pealkirjaga “Koalitsioonikaaslane kritiseerib tulevase rahandusministri tegevust vallavanemana”. Sisult refereeris lugu Mati Sareveti 2020. aasta sotsiaalmeediapostitust grupis “Rae valla asjad”, kus endine reformierakondlane ja praegu valitsuskoalitsioonis oleva Eesti 200 ridadesse kuuluv mees heitis Võrklaevale erinevaid asju ette.

Praegugi veel on see postitus avalik. Sarevet ütleb selles, et Võrklaev on vallavanemaks olemise ajal saanud isiklikku kasu eriti suures ulatuses, peamiselt seoses oma kodu ehitamisega. Samuti märgib Sarevet, et on enda koostatud materjalid edastanud õiguskaitseorganitele. Etteruttavalt: mingisugust menetlust algatatud ei ole.

Võrklaev helistab ajakirjanikule ise. Nagu tihti juhtub, üritab veenda, et teemat ei ole, tegemist on vana asjaga, Sarevetil on tema vastu isiklik vimm ja ka teised ajakirjanikud on asja uurinud, kuid sellest aru saades jätnud teema kajastamata..

Võrklaev on nõus teemat selgitama ligi tunni, kuid ei ole nõus enda öeldu avaldamisega.

Hiljem, pärast selle uudise ilmumist, helistas Võrklaev ERR-i ajakirjanikule ja ütles, et teda on maja teemaga kiusatud ligi kaheksa aastat.

Sarevet see-eest on jätkuvalt valmis kolme aasta taguses postituses kirjutatut kordama. Ta kirjeldab Rae valda kui tõelist korruptsioonipesa, kus Mart Võrklaeva tegevus oli kirss tavapärasel korruptsioonitordil. Sareveti sõnul on aastaid vallas viljeletud totaalset õiguslikku nihilismi ja tema on üritanud sellele vastu seista.“

 

Loe täispikka ERR-i artiklit siit:

https://www.err.ee/1609020758/vorklaeva-eramu-ehitus-tekitab-koduvallas-juba-aastaid-kusimusi

Siin on Uute Uudiste artikkel tänavu aprillist:

Koalitsioonikaaslane kritiseerib tulevase rahandusministri tegevust vallavanemana