Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ministri sõna ei ole koheselt tegu, kuigi seltsimees koolikiusaja Sildam nii arvab

19.10.2020
Vastutuse vallas on kõige hullem olukord sotsiaalministeeriumis. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Sotsialist Toomas Sildami jutt ERR-is ei üllata millegagi, kuid mõningad tema demagoogilised ütlused tuleb siiski üle rääkida.

Sildam väidab, et ka ministri sõna on ministri tegu. Filosoofiliselt õige, aga olemuslikult vale. Kui ministrite sõnad (erakonnast sõltumata) kohe tegudeks kvalifitseerida, oleks iga valitsus väga tegus ja tubli. Ainult luba ja oled juba ka kõik ära teinud.

Veelgi enam, selline sildamlik käsitlus annaks igale poliitikule piiramatu võimaluse sogada, valetada, anda tühje lubadusi, rääkida valijatele ja meediale just seda, mida nad kuulda tahavad ja nii edasi. Nii kaoks igasugune eetika ja moraali, asemele tuleks poliitikute latramine ja valijate pettumus.

Või siis muutuks kõik poliitikud kidakeelseteks, sest sõna ei tohi välja anda, kui see teoks ei saa. Küll oleks meedial halb, kui ministrid ei räägiks millestki enne, kui reaalne tulemus on ette näidata.

Meediale meeldis saja päeva ja aasta möödumisel koalitsiooni sünnist väga rääkida sellest, kuidas EKRE polevat suutnud ühtki oma valimislubadust tegelikult täita – need jutud käisid paralleelselt sellega, et nad käsutavat kogu valitsust. Kolme kuuga valitsusjuhiks. Martin Helme on kogu kabineti oma käpa alla saanud

Paraku pole lood nii lihtsad – EKRE ministritele on algusest peale vastu töötatud ja reaalsed teod on väga raskelt tulnud. Ühest lausest või intervjuust ei saa EKRE kahjuks ühtegi tegu algatada, selleks tuleb kõigepealt liberaalse leeri toiduahelate vastupanu murda.

Teisalt on just sildamid kogu aeg Helmede sõnu väänanud ja väitnud, et no nüüd hakkab mingi küüditamine pihta – nagu seegi kord. “Kui ta annab intervjuus mõista, et tema arvates võiksid sarnase sättumusega Eesti kodanikud või püsielanikud kodumaalt ära sõita, sest neil on selline sättumus, siis rikub see põhiseaduse sätet ja mõtet,” kirjutab Sildam.

Sama juttu räägiti ju ka “Kui on must, näita ust!” väite kohta – et Helmed hakkavat neegreid välja saatma. Nood aga tunnevad ennast Tallinnas väga koduselt. Siseminister on alustanud hoopiski täiesti seaduslikku ja demokraatlikku juriidilist protsessi, millega piiratakse ülikoolide toimimist migratsioonipumpadena Euroopa Liitu. See on tõesti tegu, aga kui mustal on kõik asjad õigesti aetud, siis talle ei näidata ka uute seadustega ust – küll aga ebaausatele mustadele, kellel pole siia asja.

Sõna on sõna ja tegu on tegu. Kui Mart Helme räägib, et ta ei tunne homode vastu sümpaatiat, on see sõnavabadus, sest Sildami kisast hoolimata ei hakata ühtegi geid kuhugi saatma, küll aga võiks LGBT jõulisele ja agressiivsele homoagendale tõesti päitsed pähe panna.

Sildami-meedia väidab kogu aeg, et konservatiivid lammutavat või keelavat midagi – toogu üks konkreetne näide, mida nad on teinud.

Kui praegu oleks Reformierakond võimul ning Kaja Kallas soovitaks migratsioonivastasel EKRE-l Ungarisse ära kolida, oleks peavoolumeedia vait kui sukk, selle peale võib mürki võtta. Koolikiusamisest rääkiva Sildami enda suhtumine neisse, kes tema ideoloogiapilti ei mahu, on küll koolikiusamisega väga sarnane.