Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis loodussäästlikkusest ja toidujulgeolekust me enam räägime: mullu lõpetas tegevuse ligi 80 mahetootjat

-
22.05.2024
Eesti oma mahetoodangut jääb taas vähemaks. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Liberaalide ja vasakpoolsete valitsetavas Eesti läheb kõik allamäge: kuigi räägitakse kliimameetmetest ja toidujulgeolekust, kuivavad põllumajandus ja maaelu kiiresti kokku.

BNS vahendab: “Kui mahepõllumajandus on aasta-aastalt kasvanud, siis mullu toimus pööre ning ligi 80 tootjat lõpetasid tegevuse.

Statistikaameti andmetel oli 2023. aastal oli Eestis mahepõllumajandusmaad 225 300 hektarit, mis on 22,8 protseti kogu kasutatavast põllumajandusmaast. Sellest 92 protsenti oli täielikult mahepõllumajanduslikul tootmisel ja ülejäänu veel üleminekuajal. Mahepõllumajandusmaa pind vähenes aastaga 2,5 protsenti ja tegevuse lõpetas 78 mahetootjat.

Statistikaameti juhtivanalüütiku Ege Kirsi sõnul on seni mahepõllumajandusmaa pind igal aastal kasvanud ja osatähtsuselt Euroopa tippu jõudnud, eelmisel aastal see aga vähenes ning Eesti kaugenes ka „Talust taldrikule“ strateegias seatud 25 protsendi eesmärgist. „Nagu tavapõllumajanduseski oli aasta mahetootjatele raske – vähenesid paljude kultuuride saagid ja loomade arv ning mitmed mahetootjad lõpetasid tegevuse,“ täpsustas Kirs.”

Kaja Kallase valitsustel on harukordne omadus suunata kõik elualad allakäiguteele. Nii kaovad nüüd toidulaualt paljude mahetootjate tooted ning riiklik toidujulgeolek kahaneb.

Uued Uudised