Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis toimub Pärnu klubi Tempel ümber ehk vastuseks Pärnu Postimehe laimukampaaniale

-
15.10.2019
Festhearti üritus toimus ka Pärnu Kultuuriklubis Tempel.
© UU

EKRE Pärnumaa ringkonna esimees ja Pärnu Linnavolikogu liige Helle Kullerkupp kirjutas vastulause Pärnu Postimehe laimukampaaniale ja saatis toimetusele 4. oktoobril, mida aga pole 12. oktoobri seisuga avaldatud.

Muid EKRE -t halvustavaid artikleid tuleb see-eest Pärnu Postimehes pea iga päev. Uued Uudised avaldavad Helle Kullerkupu selgituse.

Kuidas kultuuritempli ahistamine käis ja mis ma sellest arvan

Olen hea meelega loll ja rumal, kui sellest on kasu homoideoloogia propaganda peatamiseks ning traditsioonilise perekonna ja Õhtumaa kultuuritraditsioonide kaitseks. Hea kuulda, et Pärnu linnavalitsuse meedianõunik Teet Roosaar ( PP, 3.10.2019, Kultuuriklubi ahistamine) jälgib EKRE uudisteportaali. Kindlasti on sealsed uudised silmi avavad, ükskord ehk ikka.

EKRE liikmete välikoosolek 26. septembri õhtul kultuuriklubi Tempel ukse ees päädis meedias oodatava vastukaja ja samasoolembeliste sõimuvalingu avalikus meedias.

Ajakirjaniku eetikanõuete rikkumine

Avalikkusele on teadmata, kuidas Pärnu Postimehe ajakirjanik Eno-Gerrit Link vaikselt koosoleku pidajate seljataga end tutvustamata ja luba küsimata vestlust lindistas. Sama päeva õhtul kell 21.29 oli lindistus Pärnu Postimehe meedias kuulatav, sest fotograafi Lilli Tölbiga tekkis samuti arusaamatus. Kogunenud seltskonna juurde kargas fotoaparaadiga tütarlaps ja asus ennast tutvustamata ja luba küsimata kogunenud isikutest pilte tegema. Kogunejate protesti peale tuli tutvustus ja tagantjärgi luba.

Selgus, et Lilli Tölbi nimeline fotograaf oli nagu tellitult teist Tölpi toetama tulnud. Lilli kaaslane, kes ennast õhtupimeduses asfaldile istuma sättis, arvas et tänaval suudlevad noormees ja neiu on temale näiteks vastik vaadata. Hr. Roosaarele meeldivad jälle kaks suudlevat naist. Sellised need pärnakad on.

Aga ma usun, et naisteranna naised on suutelised ka tulevikus liputajatele koduteed näitama. Juudist lihapoodniku ukse taga võib pigem kliimahulle ja rohelisi “rahvakontrolle” kohata, ekrekad on tublid lihasööjad ka tulevikus.

Kahel järjestikulisel päeval, otseselt EKRE liikmeid ründav ja rumalateks nimetav arvamuslugu Teet Roosaarelt Pärnu Postimehes provotseeris ja ootas kindlasti sellise austusavaldusega ekrekate vastulööki.

Lühidalt taustast ja sisust, mida arutati

Paljukiidetud kultuuritempel on Pärnumaa noorte kooskäimise kohaks paar aastat. Kuna enamus kodanikke ei tea, mis koht see on ja kus asub, siis selle kohaga saab tutvuda endises postkontori maja Akadeemia 7 siseõuest. Sissepääsuks raudukse kõrval on vana reformvoodi, raudkettide ja põhupallidega. Kas kujunduselementidel võib klubi kultuurilises tegevuses olla oma roll?

Mööda kitsast koridori jõuate kolmandale korrusele, kus esmalt kohtute WC-st tuleva uriinilõhnaga, musta värvi interjööri, pimeduse ja esimeses saalis avatud kange alkoholi rikkaliku letiga. Ettevõttel OÜ Horizontal Entertainment on olemas toidukaupade, jookide ja tubaka müügi luba (EMTAK2008). Kuidas siia suhestub kange alkohol kultuuri edendamisel, jäägu igaühe enda otsustada. Minu jaoks on Pärnu kultuuri kandjad kontserdimaja, Endla teater, Ammende villa aed ja Elisabethi kirik.

Küsimus päästeametile

Kolmandal korrusel, endise korteri ruumides, pole varuväljapääsu ja kui klubi mahutab 250-300 inimest korraga, interjöör on paksult täis sünteetilist tekstiili, nii dekoratsioonide, mööbli kui aknakatete näol, siis siit küsimus Päästeametile: „Kuidas on kodanike evakueerimine ohu korral korraldatud, kui peaks olema tegu pääste olukorraga? Mida Päästeamet klubi evakuatsiooniplaanist arvab“?

Ei taha keelata, vaid majandagu ise nagu iga äriettevõte

Facebooki lehtel avaldatakse arvamust, et see on noorte kultuurihuvilisete ainuke hea ja tore kooskäimise koht ja ekrekad tahavad selle ära keelata. Vastab tõele, et noored armastavad siin käia, kahjuks ka alaealised koolinoored. Klubi kodulehelt saame teada, et on üritusteks avatud kella 00–05, vahel ka 07—ni. Ürituste reklaamil on kirjas, et vanuse piirang puudub.

EV lastekaitse seadus jm avaliku korra eeskiri ütleb, et alla 16-aastasel alaealisel on keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00-6.00. Kindlasti pole see EKRE linnavolinike keelata, kuid tulevikus maksumaksja raha kasutamist selliste äriühingute rahastamiseks läbi segaste projektide saame avalikustada ja takistada paremini. Õpime veel.

On loodud kaunis kuvand Andres Tölbi isikust

Valesid ja pettust on selle mehe isikuga omajagu.

Õhtuses vestluses väitis Tölp, et talle tehti filminäitamise ettepanek juunis ja ta mõtles üle kuu, kas lubada seda filmi siia. See on vale: MTÜ Sevenbow ( Keio Soomelt, Festheart peakorraldaja) küsis KULKA (Kultuurkapitali) Pärnumaa ekspertgrupilt toetust 300 € ja kirjutab taotluses 26.03.2019 , et saalirenti küsib Kultuuriklubi Tempel 240 €.

Vastab tõele, et OÜ-le Horizontal Entertainment on saanud oma kultuuriprogrammi toetuseks 2019. aastal Pärnu Linnavalitsusest 8000 €. 2018. aastal toetati 4000 € , mis päästis Pärnu maksumaksja toel kahekuulise üürivõlaga klubi lõpetamisotsusest ehk pankrotist.

Kuidas ikka üks äriühing saab linnalt kõige suuremat kultuuritoetust? Viljandi kultuurikolledzi kultuurikorraldaja haridusega Tölp nimetas ennast kohtumisel ekrekatega “akadeemilise haridusega projektikirjutajaks”. Hästi kirjutab siis. Kui pole veel ühte aga…

Projekt polnud see, milleks raha küsiti

Osaühing sai suvel veel teistkordselt linnalt 8000 € „In August projektile“, kuhu olid sissekirjutatud välismaiste ja kohalike kuulsate nimed ja tegevused. Konkreetsed isikud on kirjalikult kinnitanud, et nendega kokkuleppeid polnud. Kui üritus toimus, siis välismaiseid ansambleid Rüütli laval ei esinenud.

Enamuses kohalikke esinejaid, kes projektis kirjas olid, ei kaasatud või kui mingil määral kaasati, siis tasu neile ei makstud: korraldamise rahastuse oleks pidanud esineja ise leidma, rääkimata töötasudest, mis projektis olid olemas, kokku 1500 €.

Teema on seotud paljude kultuuriinimestega ning kuidas kulutati 8000 €, kuulub pikemale arutelule linnavolikogus ja linnavalitsuses. Kindlasti ka avalikus meedias.

Mulle ei sobi vaikiv ajastu homoküsimuses

Äriregistrist leiame, et ettevõttes on 7 töötajat, kuid II kvartali ehk kolme kuu tööjõumaksud on 423 €. Minu ettevõttes on 2 töötajat ja maksan igal kuul sama palju tööjõumakse.

Ma ei soovi vaikivat ajastut homoküsimuses ja “las olla” mulle ei sobi. Seda enam, et LGBT esikorraldaja K. Soomelt on KULKA projektis valetanud, et teine festival andis osalejatele väga positiivse elamuse ja et märkimisväärselt on kasvanud publiku hulk.

2019. aastal pidavat festival laienema eelseanssidega Viljandisse, Kuressaarde ja Haapsallu. Tõsi, ta laienes Pärnusse ja Tartusse.

Mulle ei sobi, et samasooliste propageerimine on viidud lasteaeda, koolidesse, kultuuriasutustesse ja avalikku ruumi. On täiesti lubamatu, et LGBT Noorteühendus pressib ennast koolidesse samasooiharust tutvustama. Ebastabiilises ja õrnas eas noori pole vaja eksitada sooidentiteedi väärastumise õigustamisega.

Lugupeetud psühhiaater Jüri Ennet ja endine tervishoiuameti järelevalveosakonna juhataja Peeter Mardna on öelnud, et homoseksuaalsus on hälve ja seksuaalobjekti valiku häire. Koolinoored vajad rohkem tasuta huviringe ja -tegevust, spordiväljakuid ja vajadusel kiiret psühholoogi abi või kriisinõustajat, toetavat stabiilset perekonda ja kooli.”