Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis toimub sotside ridades – kas Andres Anvelt saab sugeda “natsionalismiilmingute” eest?

-
25.09.2018
Marianne Mikko
© PM/Scanpix

Ei juhtu eriti tihti, et ühe erakonna üks poliitik lükkab teise sõnu ümber, rääkija ise aga vaikib.

Riigikogu riigikaitsekomisjoni liige Marianne Mikko (SDE) ütles esmaspäeval portaalis ERR avaldatud loos “Mikko asus Anvelti väljaütlemist piiritarade kohta siluma”, et siseminister Andres Anvelt esines ETV saates “Esimene stuudio” Eesti piirile tarade ehitamisest rääkides ebaõnnestunud sõnastusega, sest võis jätta mulje, et ta toetab tarade ehitamist Euroopa Liidu sisepiiridele.

Siseminister Andres Anvelt ütles möödunud neljapäeval “Esimeses stuudios”, et Ungari peaminister Viktor Orbán kaitses piirile tara ehitades Euroopat migrantide eest ning tarade poolt on ka Eesti, kui on vaja oma riiki samamoodi kaitsta, vahendab ERR.

Vastates saatejuhi küsimusele, kas Eesti migratsioonipoliitika on samasugune nagu Ungari migratsioonipoliitika ehk me oleme samamoodi tarade poolt, ütles Anvelt: “Et kaitsta oma riiki, kindlasti.”

“Minu hinnangul ei olnud antud tsitaadi puhul tegu õnnestunud sõnastusega, millest võis jääda mulje, et siseminister toetab tarade ehitamist Euroopa Liidu sisepiiridele. Tegelikult see nii ei ole,” ütles Mikko. “Nii siseminister kui sotsiaaldemokraadid toetavad Euroopa Liidu sisest vaba liikumist ja Schengeni püsimist. Siin on võtmesõnadeks solidaarsus ja koostöö,” lisas ta.

Seega siis esineb lausa äärmuslusse kalduvalt globalismi- ja multikultuursuse-meelne Marianne Mikko siseministri nimel – toda ei lubatud isegi oma sõnu tagasi võtma. Andres Anvelt on isegi oma ideoloogilistele vastastele silma jäänud tasakaalukuse ja rahulikkusega, mehena, kellega saab juttu ajada, ilma et asi kergesti sõnasõjaks läheks.

Marianne Mikko seevastu on ääretult räige marksistliku ideoloogia levitaja, kelle sõnavõtud lähevad kiiresti repressioonide nõudmiseni, nagu ühele vasakpoolsele kohane – Tallinna TV saates Ajurünnak nõudis ta otse-eetris saatejuhilt Varro Vooglaiu “katoliikliku propaganda” kohest lõpetamist, olles eelnevalt väitluses selgelt alla jäänud.

Nii tundubki, et SDE keskkomitee saatis oma politruki ühe seltsimehe poliitiliselt ebakorrektseid väljaütlemisi ära nullima. Sest seda juttu rääkinud Andres Anvelt tundus saates küll täiesti siira inimesena, kes ütleb, mida mõtleb.

UU