Mis ühist on ekspresidentidel Janukovitšil ja Ilvesel ning kuidas täiendab seda president Kaljulaid?

Eesti,
©Eero Vabamägi/Postimees
Ametist lahkunud president Ilves ja ametis olev riigipea Kersti Kaljulaid on globalismi lapsed.

Kuigi Ukraina diktaatorlike kalduvustega president Janukovitš kukutati ja “ärmatamisega” rahvale ebameeldivaks saanud Ilvese võimuaeg sai lihtsalt otsa, ühendab neid kahte meest see, et mõlemad räägivad endiselt kodumaa nimel edasi.

Praegu võib öelda, et eesti rahvast pidevalt õpetanud, kuid samas ise mitmes asjas patustanud ja võõraid “väärtusi” meile kaela määrinud Ilves on ühiskonnas igasuguse mõjuvõimu kaotanud, ometigi jätkab ta välismaal justkui Eesti riigi esindamist, siinse rahva nimel kõnelemist ja enda mõtteid tema nimel esitamast.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Norra ajalehes Aftenposten avaldati  Øystein Kløvstad Langberg artikkel, mis kannab pealkirja “Ei talu idaeurooplaseks pidamist” ja sealgi jätkab Ilves ülbitsemist. “Põhjala on tegelikult vaid müüt ja mentaalne konstruktsioon, millesse rahvas usub. Soomlased ostsid selle endale, nii et miks ei võiks seda ka meie teha,” tsiteerib Aftenposten Eesti ekspresident Toomas Hendrik Ilvest, kes usub jätkuvalt, et ühel päeval nähakse tema maad põhjamaise kogukonna loomuliku osana, vahendab BNS.

“Meie enesepilt ulatub tagasi varastesse 90-ndatesse. Siis oli maa üsnagi trashy. Valitses vaesus, kõrge kuritegevus ja korruptsioon. Aga see kõik muutus hüppeliselt,” märkis Ilves. Panete tähele sõna “trashy” – nii räägib mees, kelles pole midagi eestlaslikku, vaid kõik on anglosaksi oma, “oma maast”!

“Eesti praegune president Kersti Kaljulaid on väljendanud seisukohta, et tugeva tähendusballastiga mõisteid “balti” või “põhjala” tuleks pigem vältida. Samuti ei soovi Kaljulaid rääkida “Põhjala Beneluxi” teemal,” kirjutatakse loos.

Kaljulaid on Ilveselt üle võtnud selle ülbe ja õpetav-manitseva tooni, mis rahval ka ekspresidendi juures üle viskas. Kogu loo aga teeb eriti vihaleajavaks see, et Eesti ühiskonnas on kogu see riigi piirkondliku kuuluvuse küsimus üldsegi läbi rääkimata ja kaks eneseupitajast riigipead võtavad endale õiguse sellest riigi ja rahva nimel rääkida. Ilmselt siis selleks, et kord ka otsustada – Eestis peab saama europrovits! Aga ärge lootkegi, EKRE garanteerib, et see läbi ei lähe!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused