Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mis värk oli Jana Toomi emal metsavendadega? Ega ta ometi eestlasi tapnud?

-
23.05.2024

Hämmastav kuvatõmmis meie Luksemburgi kirjasaatja, ajakirjaniku Gocha Beltadze poolt: tuntud keskerakondlase Margarita Tšernogorova postitus, kus ta meenutab heldimusega kohtumist metsavendadega 1945. aasta suvel Viljandimaal, mainides tulistamist püstolist ja viidates tuntud laulus „Kaplinna sadamas“ kirjeldatud lahendusele.

Tolles mitme tuntud Venemaa solisti esitatavas laulus (Sholom Secunda muusika, Pavel Gandelmani sõnad) astuvad 14 prantsuse meremeest oma laevalt maha, et sadamakõrtsis veini juua ja naistega sõbrustada. Kõrtsis olid aga juba sees inglased, kes haarasid tulirelvad, ja kõik 14 prantslast lasti maha.

Siit huvitav küsimus – mis juhtus tol päeval Viljandimaal ja kelle mahalaskmine seal toimus? Küsimus on muidugi pigem retooriline, kuna Tšernogorova ise on tänagi elus ja terve. Hävituspataljonlased tapsid ilmselt kõik metsavennad ära.

Mis roll oli selles ja üldse eestlastevastastes repressioonides tulevasel EKP KK tegelasel Tšernogoroval, kes sokutas koos Savisaarega Eestisse ka oma emasse sirgunud tütre, nagu Godzilla muna?

Ivan Makarov