Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Mõistuse hääl tuntud teleajakirjanikult, poliitikult ja automehelt

-
10.02.2024
Gerli Tali foto

Eesti Päevaleht avaldas täna õhtul loo „Tanel Talve: ministrid, kes ise tegelikult ka maalt pärit, on unustanud, kui vajalik tarbeese maainimestele on!

Kaua aega Eesti Raadios ja Kanal 2-s töötanud ning võimsatest maastikuautodest lugu pidav Tanel Talve arvab:

„Kui inimestele ainult karistusi peale laduda selle eest, et riik ise pole aastakümneid mitte midagi teinud hajaasustuse bussiliikluse arendamiseks, on lihtsalt nõme lajatada veel automaksuga ka.

Pean tunnistama, et ma pole suutnud oma kolleegidele poliitikutele ega ka omaenda erakonnakaaslastele selgeks teha, et automaks praegu planeeritud kujul pole lihtsalt mitte naeruväärne vaid suure osa meie maal elavate inimeste elu lausa väljakannatamatuks tegemine!

Mis mõte on loopida suuri uhkeid loosungeid, et elu peab olema igas Eesti paigas? Samal ajal, kui riigi teenuste kättesaadavus muutub maapiirkondades üha viletsamaks, elektriliinid on mädad, internetiühendus on eelmises sajandis, ühistransporti pole või ei vasta see inimeste vajadustele, arstiabi kättesaadavusest, ligipääsust haridusele, kultuurisündmustele ja moodsale tehnoloogiale rääkimata! Lisaks ettevõtjate pidev kottimine, eriti nende, kes misngil seletamatul põhjusel üritavad ikka veel maapiirkonnas tegutseda. Ma ei räägi siin ainult suurtootmistest, suur osa inimesi saaksid ja võiksid olla ise enda tööandjad, aga bürokraatia ja ülereguleeritus tapavad igasuguse initsiatiivi.“

EKRE on järjekindlalt astunud röövelliku automaksu kehtestamise vastu.