Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

MTÜ Meie Nursipalu avalik üleskutse Kaja Kallasele meeleparanduseks: “Nõuame sõja õhutamise lõpetamist!”

-
31.03.2024
Jääb mulje, et just sellisena näeb Kaja Kallas Eesti tulevikku.
© UU

Kas Teie, peaminister Kallas, olete valmis inimest tapma? Õige küll, Te ei peakski. Ja just sellepärast, et Teie eest peaks tapma keegi teine, ei ole teil ka õigust lehvitada agressorile punast rätikut – rünnake! NATO artiklid kohustavad igal juhul hoidma rahu!

Riigikogus küsimustele vastates ei ole Te kinnitanud, et teete kõik endast oleneva sõja ärahoidmiseks Eestis. Te ei ole välistanud Eesti meeste saatmist Ukrainasse sõtta, mis aga tähendaks otsest sõttaastumist Venemaaga. See, kui Teie, Kaja Kallas, BBCs praalite, et ei karda Putini tuumapommi, siis see ei anna Eestile vähimatki kindlust, et naaberriik seda ei kasutaks.

Praalimine ei hoia ära tuumapomme. Teil ei ole meie  rahva nimel õigust selliselt välismeedias ülbitseda. Teil on kohustus hoida meie rahu kõigis oma väljaütlemistes ja tegudes. Vaadakem otsa tõsiasjale, et Eestis puuduvad inimeste kaitsmiseks varjendid ka oluliselt väiksemate pommide eest. Päästeameti juhid on kurtnud, et kriisivarusid on 10 000[1] inimese jaoks.

Riigikogus menetluses oleva eelnõu 332 SE[2] vastuvõtmisel saaks Eestist esimene riik Euroopas, kus on loodud seaduslikud eeldused Venemaa kodanike varade  konfiskeerimiseks. Euroopa Liit peaks olema selles küsimuses ühtne, mitte provotseerima ja tõukama Eestit eesliinile. Ja Teie astute kuulekalt ette!? Ent arvestage, et eesti rahvas Teie selja taga ei seisa.

Eesti rahvas EI OSALE mitte mingil tingimusel TEIE KAVANDATAVAS SÕJAS. Eesti Reformierakonda toetab tänasel päeval vaid 16% elanikkonnast[3]. Juba novembrikuus toetas Norstati küsitluse andmetel Teie tagasiastumist 68% Eesti inimestest. Rahulolematus seoses automaksu ja rahvast lõhestava poliitika tõttu on veelgi kasvanud. Eesti avalikkus ei ole saanud  ühtki selget vastust Teie abikaasa äritegevuse kohta Venemaaga. Mitu Kaitseväe ja Kaitseliidu juhti on läinud käesoleval aastal reservi. Teate seda kõike väga hästi ja ometi jätate välismeedias väära mulje justkui kõik eesti inimesed  oleksid valmis koheselt eesliinile viskuma.

Riik püsib rahval. Tänasel päeval me näeme, et rahvas ei ole Teie jaoks oluline. Käsitlete rahvast objektina, mida võib vaesumiseni maksustada, kodudest välja tõsta, sõtta tõugata. Olete unustanud, et objektina käsitlevad rahvast diktaatorlikud režiimid, Eesti Vabariigis ei saa põhiseaduslikult valitseda diktatuur.

Millal Te viimati käisite Võrumaa inimestega silmast silma kohtumas? Põgusalt valimiskampaania raames teemadesse süvenemata, seda mäletame. Kuid sellest ajast saati on palju vett merre voolanud. Kuna  Te väldite Eesti inimesi, siis ei tunne Te tegelikku Eesti elu, ei taju reaalset olukorda. Võtate küll vastu auhindu – aga mitte eesti rahvalt. Muide, 1920. aasta Eesti Vabariigi põhiseaduse järgi ei olnud “Eesti kodanikkudel õigust vastu võtta võõraste riikide aumärke ja autähti”.

Teadke: inimesed on valmis kaitsma oma kodu, kaitsma kodumaad. Kuid riigijuhtide poolt peab olema tehtud kõik selleks, et tagada rahu. Eesti rahvas ei lähe Teie õhutatavasse  sõtta!

Sõda oleks eesti rahvale hukatuslik. Põhiseadus kohustab Teid seisma eesti rahvuse, eesti keele ja kultuuri püsimise  eest.

Viimane aeg on meelt parandada, peaminister!

MTÜ Meie Nursipalu nimel,

Maarika Niidumaa

1 https://epl.delfi.ee/artikkel/120264565/paasteamet-suudab-tagada-kriisivarud-10-000-inimesele-eesmark-on-varusid-paari-aastaga-
kolmekordistada
2 Eelnõu on kättesaadav: https://www.riigikogu.ee/…/rahvusvahelise-sanktsiooni…
3 https://reitingud.ee/reitingud/ (30.03.2024)